Výlet Dolní Rakousko a Morava

Datum: 
Pátek, 20 Červenec, 2018 - 06:00 - Sobota, 21 Červenec, 2018 - 23:00

Sociální a kulturní komise vás zve na speciální letní dvoudenní výlet za zahradami a historickými objekty Rakouska a Moravy, který se uskuteční ve dnech 20.- 21.7.2018.

Pro přihlášené : z obce vyjdeme z klasických zastávek náves v Psárech v 5,50 hod, od OU v 5,55 hod a náves v Dolních Jirčanech v 6,00 hod.

Nejprve zamíříme za rakouské hranice do renesančního zámku Rosenburg. Růžový zámek  okouzluje své návštěvníky historickými sály, vzácnýi obrazy i starožitnostmi. Kromě růží vás jeden z nejnavštěvovanějších zámků Dolního Rakouska osloví i ukázkami renesančního sokolnického umění.Odpoledne se přesuneme do Tullnských zahrad, kde se na poše 50 ha nachází přes 40 ukázkových zahrad vytvořených týmy zahradníků z celého světa. V areálu je i vyhlídka vysoko nad korunami stromů, nabízející pohled na celý zahradní komplex. V pozdní odpoledne se vrátíme zpět do Čech a ubytujeme se v hotelu v Hustopečích.

          Druhý den se po snídani seznámíme se zámkem Milotice, nazývaným perla jihovýchodní Moravy. Prohlídka intriérů nám dovolí nahlédnout do všedních dnů rodu Seilern-Aspang. V krásné francouzské zahradě je k vidění oranžerie, množství těch nejvoňavějších růží nebo užitková zahrada. Mnohé rostliny si zde můžete i zakoupit. Odpoledne si uděláme poslední zastávku našeho putování a to na gotickém hradě Pernštejn, který jistě znáte z více než padesáti televizích inscenací a pohádek. Vnoříme se do období gotiky a renesance, poslechneme pověsti a kdo ví, třeba potkáme i bílou paní.

 Odjezd z obce v 6.00 hod, návrat domů druhý den ve večerních hodinách.

Cena zájezdu pro trvale hlášené občany …1890 Kč a pro ostatní zájemce 2 390 Kč.

Bližší informace u Vlasty Málkové malkovaatpsary [dot] cz, T: 602 326 602

Trasa: Psáry – Rosenburg – Tulnn – Hustopeče– Milotice – Pernštejn – Psáry.

-->

Přiložené soubory: 
Tags: