Otevření nové školy

Místo konání: 
Budova školy
Datum: 
Úterý, 3 Září, 2019 - 09:00

Podařilo se! V úterý 3. září slavnostně otevřeme novou školu za přítomnosti ministra školství Roberta Plagy a dalších vzácných hostů! Zváni jsou školáci, zaměstnanci, odborníci, rodiče i obyvatelé naší obce, které nová škola zajímá.
NUTNÁ REZERVACE MÍST pro rodiče a veřejnost ve formuláři https://forms.gle/ZFkRyUEm1H9DsPH1A

Podrobné informace a organizační pokyny níže v článku!

Přípravy na slavnostní otevření vrcholí a my zveřejňujeme podrobné organizační informace, aby v úterý vše proběhlo hladce a společně jsme si tento velký den užili!

PŘÍJEZD A PARKOVÁNÍ

Svůj příjezd nenechávejte na poslední chvíli. Škola bude otevřená v úterý 3. září od 8,15 hod. Pokud je to jen trochu možné, využijte, prosíme, hromadnou dopravu nebo přijďte pěšky či na kole, stojanů máme u školy dost;-) U školy je sice parkoviště, to však není dimenzováno na 700 návštěvníků, které očekáváme;-) 52 parkovacích míst pro vás všechny opravdu nestačí! Několik dalších parkovacích míst je možné využít v ulici K Cihelně a v ulici Ke Křížku. Dále je možné parkovat na jirčanské návsi a za kostelem. V příloze naleznete mapku s vyznačenými možnostmi. Dopravu v okolí bude řídit městská policie, ale i tak to bude určitě náročné.

 

REGISTRACE U VSTUPU

Do školy bude možné vstupovat pouze hlavním vchodem označeným velkým nápisem ZŠ AMOS, ostatní vchody budou uzavřeny. Ve vstupní hale na vás budou čekat nejstarší žáci školy, u kterých se zaregistrujete na konkrétní termín dopolední prohlídky a obdržíte program s informacemi a mapkou, abyste se neztratili. Tento krok nevynechejte!

VOLNÝ POHYB PO BUDOVĚ ZAKÁZÁN

Vzhledem k velkému množství návštěvníků a pro zajištění bezpečnosti dětí není možné se po budově školy volně pohybovat – pro návštěvníky je určena vstupní hala, ze které se hlavním schodištěm dostanete do jídelny a tou projdete ven na zahradu, kde bude probíhat program. Nebojte, školu si důkladně prohlédnete během organizovaných prohlídek.

TOALETY

Nutné a důležité na všech akcích – k dispozici budou pro návštěvníky toalety v přízemí v prostoru jídelny, hned pod schodištěm. Jiné toalety ve škole prosím nepoužívejte, nebude-li to nezbytně nutné.

OBČERSTVENÍ

Již od 8,30 pro vás bude náš školní kuchařský tým v jídelně připravovat studené pohoštění, s výbornou kávou přijede barista, firma In-gastro doveze čokoládovou fontánu. Po 11 hodině se budou podávat i teplá jídla. Těšit se můžete na pomalu tažený hovězí vývar, carpaccio z červené řepy, roastbeef s koprovým dressingem, řízečky, domácí gulášek s čerstvým chlebem, kuřecí steak na medu a chilli a spoustu dalších delikates! Kapacita naší jídelny je veliká, ale všichni se tam najednou nevejdeme, to už je nyní jasné, prosíme tedy o trpělivost! Z jídelny vedou několikery skleněné dveře na venkovní terasu a dále do zahrady, která je vám k dispozici.

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY (V ČASECH OD 10 DO 13 HOD)

Školu vám moc rádi ukážeme, od shora až dolů, a to v rámci komentovaných prohlídek, které povedou architekti, pan starosta Milan Vácha, místostarostka Martina Běťáková a radní Vít Olmr, kteří školu a její koncept detailně znají. V čas své prohlídky buďte připraveni ve vstupní hale na místě, kde probíhali registrace. Hostů je opravdu hodně a je potřeba všechny rozdělit do skupin a dodržet harmonogram. Při prohlídkách samozřejmě bude prostor pro dotazy na vše, co Vás zajímá. Jelikož je přihlášených opravdu hodně, a prohlídkové skupiny budou muset být relativně velké, jste-li z blízka, můžete zvážit prohlídky v odpoledních hodinách či v dalších zářijových termínech, které budou v méně lidech. Více informací naleznete na http://psary.cz/clanek/prohlidky-nove-skoly-pro-verejnost

PROGRAM

K otevírání neodmyslitelně patří proslovy, děkovačky… ale věřte, že jsme se program snažili poskládat tak, aby byl příjemný pro vás i pro děti. Čeká nás velkolepý úvod s národní hymnou v podání Andrey Kalivodové, sólistky národního divadla, půlhodinka se vzácnými hosty na podiu, motivační řeč Boba Kartouse, významného experta v oblasti vzdělávání, sázení památného stromu a uložení schránky se vzkazy pro příští generace. Chybět nebude koncert kapely Bůhví s frontmanem Martinem Hrubým, který nás zároveň bude celou slavnostní jako moderátor provázet. Program bude probíhat na pódiu na venkovním sportovišti, kde je dostatek prostoru pro děti na tancování i tribuna, na které se můžete na chvíli posadit, odpočinout si s kávou v ruce a jen tak poslouchat hudbu či zajímavé rozhovory s našimi hosty.

 

ZÁVĚREM

Slavnosti se zúčastní mnoho významných hostů z daleka i blízka - pan ministr, senátoři, poslanci, starostové, ředitelé, učitelé, experti na vzdělávání i architekturu, novináři… ale především i naši školáci, jejich rodiče, obyvatelé naší obce, přátelé a příznivci. Máme z toho velkou radost! V příběhu naší nové školy hrálo důležité i vedlejší role obrovské množství lidí, ale není v našich silách všechny představit na pódiu, všechny osobně přivítat, všem poděkovat. Přesto se těšíme alespoň na letmá setkání během slavnostního dne, milé rozhovory s Vámi a radost dětí z nové školy. To asi nejvíce;-)

Tak na shledanou v úterý a držte nám palce, ať vyjde počasí!