Nejenom Řím — putování po Rakousku a Itálii

Datum: 
Úterý, 17 Duben, 2018 - 04:45 - 20:45

Pojeďte s námi na další z poznávacích zájezdů tentokrát putování po Rakousku a Itálii od 17.4 do 21.4.2018, cena cca 10 000 Kč. V případě zájmu prosíme o odevzdání závazných přihlášek na obecním úřadu do 20.9.2017. Záloha Kč 4 000,- je splatná do 10.10.2017 Podrobné informace  u paní Málkové malkovaatpsary [dot] cz nebo na tlf. 602 714 101. Přihlášky jsou k vyzvednutí na OU nebo ke stažení zde.

Program:

1.    Den – odjezd v brzkých ranních hodinách, prohlídka vodního zámku Hellbrunn, proslaveného vodními hrami v Salzburgu. Krátká zastávka v malebném historickém centru města Bischofshofen.

Přejezd do hotelu  v blízkosti Benátek.

2.      Den –  prohlídka romantického města Benátek s neopakovatelnou atmosférou. Uvidíme náměstí a baziliku sv. Marka s kampanilou a Dóžecí palác. Projdeme se spletí úzkých uliček, přejdeme řadu mostů a můstků včetně nejfotografovanějšího Ponte  di Rialto. Navštívíme benátské ostrovy včetně Murana,  proslulého bohatou sklářskou historií. To vše pohodlně z paluby lodi. Odpoledne odjezd do hotelu poblíž Říma.

3.     Den – po snídani celodenní návštěva hlavního města Itálie. Pro co nejpohodlnější prohlídku zvolíme vyhlídkový autobus, který nás zaveze k nejznámějším místům věčného města. Postupně tak budeme moci obdivovat Koloseum, Forum Romanum, Pantheon, Piazzu Venezia, Fontanu di Trevi či Španělské schody. V malebných uličkách ochutnáme vynikající italskou zmrzlinu nebo pravou římskou pizzu.

4.      Den – celé dopoledne strávíme ve Vatikánu. Uvidíme baziliku sv. Petra s Michelangelovou Pietou a Berniniho kolonádou, projdeme se po vatikánských muzeích, kde budeme moci obdivovat  Sixtinskou kapli, Rafaelovy síně nebo Láokoónova sousoší. Odpoledne přejezd k jezeru Lago di Garda. Ubytování na hotelu.

5.      Den – výlet lanovou na Monte Baldo, kde se nabízí unikátní výhledy na jezero a jeho okolí.  Dle časových možností procházka do  středověkého městečka Sirmione, kam z pevniny vedl pouze padací most. Odpoledne zastávka v městě Brixen, známém někdejším pobytem Karla Havlíčka Borovského.  Návrat domů v pozdních nočních hodinách.

Cena do 10 000 Kč obsahuje dopravu, 4x ubytování v hotelu se snídaní, průvodce, vstupné ( zámek Hellbrunn, loď v Benátkách, vyhlídkový autobus a místní doprava Řím, Vatikánská muzea). Cenu upřesníme po přijetí závazných přihlášek.

Přiložené soubory: 
Tags: