Změna anonymního přispívání na obecní web

V souvislosti s několika „troly“, kteří pomocí urážek a anonymního napadání znehodnocují komentáře pod články na obecním webu a znechucují od přispívání ostatní slušné občany, rozhodli jsme se rozdělit diskuze na webu na otevřené (anonymní) a autorizované. 

Zatímco do Volné diskuse (http://psary.cz/forum/volna-diskuse) bude moci přispívat kdykoliv a kdokoliv, do ostatních částí webu, jako jsou jiné sekce diskusního fóra a komentáře pod články budou moci přispívat pouze registrovaní a ověření uživatelé. Kdo bude chtít do těchto částí s omezeným přístupem něco napsat, vytvoří si uživatelský účet a při tom zadá v sekci profil své telefonní číslo (a zaškrtne pole Žádost o ověření uživatele) na které ho bude následující pracovní den kontaktovat pracovník úřadu, aby ověřil jeho totožnost. Telefonní číslo bude unikátní napříč uživatelskými účty stejně jako e-mailová adresa.

V komentářích a diskusích se jeho jméno, případně nickname bude zobrazovat žlutě podbarvený, aby bylo zřejmé, že uživatel byl ověřen a nejedná se o podvodníka. Ověření uživatelé mají na rozdíl od anonymů nárok na odpověď od zastupitelů a pracovníků úřadu v nejkratším možném čase. Na anonymní příspěvky nebude většinou ze strany obce reagováno.

Věříme, že toto opatření opět pozvedne úroveň komunikace na potřebnou úroveň a slušní obyvatelé nám opět začnou psát své náměty a připomínky.