spatny stav a dlouhodobe nekvalitne reseny satv ulice v ulici Pod strani a Na strani (smer od mustku ke kopci na "Babu")

Typ příspěvku: 
Stížnost
Stížnost na : 
Ostatní
Stížnost s korupčním motivem: 
Stížnost s korupčním motivem - NE
Stav požadavku / stížnosti: 
Ověřuje se
Priorita požadavku: 
Normální
Přiřazeno: 
Renáta Sedláková

Komentáře

Paní Sedlakova , co se na tom

Paní Sedlakova , co se na tom ověřuje , zajedte se tam podivat a uz s tou cestou konečně
Něco udělejte , tam se opravdu uz nedá jezdit...
Juhaňák

cesta na Babu

Cesta na Babu se řeší již mnoho let, vždy se nějak "záplatuje" a výtluky se objeví znovu i po 14 dnech od opravy. Není to jen úsek od mostku na Babu, ale i před ním. Domnívám se, že kdyby se nasčítaly peníze, které obec každoročně na tyto nekvalitní a laicky provedené opravy již zaplatila a ještě do budoucna by byly takto vydávány , tak by se za to podařilo realizovat kvalitní asfalt, který byl např. udělán v příkrém úseku vedoucím lesem a který drží léta. Jak to, že to teď nějak nejde? To obec opravdu nemá peníze, nebo dnes cestu už nikdo udělat neumí??
I snaha udělat odvodnění v úseku u koupaliště se nesetkala úspěchem, voda vymílá cestu stále (jak by ne, když ten, co realizoval odvodnění si asi nevšiml, že cesta teče z kopce a tudíž neudělal koryto podél cesty pod svahem, které by odvedlo vodu do potoka a ne přes tuto cestu). Klaudisová

proc nevyuzije obec nejake dotace na celkovou opravu te silnice?

Pokud obec nema finance na poradnou opravu te cesty (tj.novy asfalt, nikoliv nekonecne a zbytecne "flikovani" der sterkem), proc nevyuzije nejakou formu dotaci?

Dotace muze obec ziskat z kraje anebo z MMR anebo z fondu EU. Jsou dokonce i firmy, co to umi zprostredkovat. Dotace pokryji az 90% nakladu:

http://www.az-dotace.cz/dotace-pro-obce.html

http://www.dotacez.eu/dotace-chodniky-silnice-stezky-komunikace

- muzete prosim nekdo z obce zjistit, zda by na dotace Psary dosahly? ta cesta je fakt strasna...

 

Martin K

 

Dotace na komunikace

Dobrý den,

vyhlášené dotace v novém programovacím období budeme důsledně hlídat. Často jsou v konkrétních podmínkách jednotlivých dotačních titulů striktní omezení, zvlášť u komunikací, ale přípravě projektů a vyhledávání dotací pro obec Psáry se budeme samozřejmě aktivně věnovat.

Martina Běťáková

 

a mate uz nejake konkretni

a mate uz nejake konkretni informace? takovato obecna odpoved lze napsat dnes, zitra, stejne jako za rok.

jake delate konkretni kroky, koho jste o dotaci oslovili, kdo Vs odmitnul a proc, to by tady diskutujici zajimalo. Sitace s cestou na Babu je tak tragicka, ze mistni chatari jsou ochotni udelat nejakou brigadu, pokud by je obec nejak podporila (material, technika..). ale uz to prosim nejak zacnete resit! dekuji MK