Zarostlá cesta

Stav požadavku: 
Ověřuje se
Priorita požadavku: 
Normální

Dobrý den, bylo by možné posekat okraje betonové cestičky spojující ulici K Lesu a Javorovou? Je téměř neprůchodná a zarostlá díky neudržovanému pozemku v ulici K Lesu naproti bývalému dětskému hřišti. Na cestě od Štědříku Ke Kukaláku je trvale rozbitá a tedy otevřená závora, auta zde jezdí rychle a chůze s dětmi po ní není právě bezpečná.

Děkuji
M. Samkova

Komentáře

  Dobrý den, bylo by možné ,

 

Dobrý den,

bylo by možné , aby obec požádala majitele/ku pozemku č.110/105 o to, aby se o svůj pozemek staral/a a alespoň dvakrát za rok ho posekal/la?

Děkuji

Iva Klusáčková

 

posekání pozemku

Dobrý den, majitelka pozemku bude vyzvána, aby o pozemek pečovala v souladu s ustanovením rostlinolékařského zákona.
Sedláková, správa majetku

Děkuji. Iva Klusáčková

Děkuji.
Iva Klusáčková

Dobrý den, děkuji majitelce i

Dobrý den, děkuji majitelce i obci za rychlou reakci.

Mám ještě dvě prosby:
1.Nemohlo by na výjezdu z ulice Javorová na Pražskou nainstalováno zrcadlo? Při vyjíždění není moc dobře vidět na chodník, který vede podél Pražské. Stalo se mi už párkrát, že mi těsně před autem nebo za autem projel školák na koloběžce, občas tu jezdí i cyklisté a když jim tam strčím předek auta, abych viděla na silnici , tak nemají šanci zastavit.
2. Nebylo by možné vysekat alespoň metrový pruh podél silnice ( Ke Kukaláku nebo K lesu?), v úseku od parku k novému zábradlí přes potok? Často se tu učí malé děti na kole a bruslích a je to i frekventovaná trasa pro pejskaře a když jede auto tak není na kam uskočit. Tuším že to není pozemek obce, ale nemůžete požádat vlastníka, aby i zkontroloval a prořezal stromy? Vím že zhruba před dvěma, třemi lety se o kus výš stromy prořezávaly, ale na tuhle stranu potoka se už nějak nedostalo.

Předem děkuji za odpověď

Iva Klusáčková

odpověď

Dobrý den,
k bodu 1) - Váš požadavek předám na radu obce k rozhodnutí. Pokud rada toto opatření schválí, bohužel realizace bude trvat cca 2 měsíce. Musí to schválit vlastník pozemku, vyjádřit se musí Policie ČR a stanovit umístění dopravního zařízení MěÚ Černošice, odbor dopravy.
K bodu 2) Pás podél komunikace v esíčku posekáme. Co se týká kontroly a prořezu stromů máte pravdu, pozemek patří Pozemkovému úřadu. Obec jej má sice pronajatý, ale ze smlouvy nevyplývá povinnost k ošetření stromů. Napíši tedy na Pozemkový úřad, aby stromy nechaly prohlédnout a případně ošetřit.
Sedláková, správa majetku

Velmi děkuji. Iva Klusáčková

Velmi děkuji.
Iva Klusáčková

posekání pozemku

Dobrý den, pozemek podél chodníku z panelů posekáme.
Sedláková, správa majetku

Dobrý den, velmi oceňuji

Dobrý den,

velmi oceňuji rychlou reakci na můj požadavek. Pěšina byla za pár dní vysekána.

Moc děkuji,

M Sámková