Posekání pozemků

Stav požadavku: 
Ověřuje se
Priorita požadavku: 
Normální

Dobrý den,
prosím,aby obec požádala majitele pozemků o posekání a odvezení trávy na parcelách 343/142 ul. K Ořechovce, 343/139 ul. Horní,
343/105 ul. K Ořechovce .Majitelé se o parcely vůbec nestarají jsou plné plevele, který musíme drahými postřiky likvidovat. Na parcele 343/142 rostou již několik let náletové dřeviny bříza a osika.
Děkuji
J . Cíglerová

Komentáře

Dobrý den, toto je bohužel

Dobrý den, toto je bohužel častý jev. Nešlo by obeslání majitelů, kteří se nestarají o své pozemky, dělat pravidelně v rámci celé obce? Přepoládám, že to je podloženo obecní vyhláškou.
Děkuji T. Novotný

pozemky

Dobrý den, ošetřování pozemků je uloženo vlastníkům pozemků v zákoně o rostlinolékařské péči, který samozřejmě řeší i sankce za jeho porušení. Pokud vím, tak obecní vyhláška, která by přejímala ustanovení tohoto zákona v obci přijata není.
Praxe, která v současné době funguje, že když někdo na obec nahlásí neudržovaný pozemek, obec vyzve vlastníka, celkem funguje. Za celou letošní sezónu pouze 2 vlastníci pozemků ze všech obeslaných, své pozemky neošetřili a byli předáni k projednání na přestupkovou komisi obce.
Pokud by občané byli přesvědčeni o tom, že je potřeba obesílat vlastníky všech neošetřených pozemků plošně, pak by obec na příští rok zaplatila brigádníky, kteří by dostali katastrální mapy a v nich by vyznačovali neposekané pozemky a potom by kontrolovali, zda jsou pozemky posekány nebo zda vlastníkům bude za nesplnění poslána II. výzva na dodejku s další následnou kontrolou a předáním spisu přestupkové komisi.
Sedláková, správa majetku

to není špatný

Dobrý den,

ono totiž ve skutečnosti je takových pozemků spousta, jen se nikomu nechce dělat si problémy jejich nahlašováním. To je mimochodem i můj případ. Na druhou stranu předpokládal bych, že když obec o takovém pozemku ví (typicky už roky nedostavěný dům v ulici U Sv. Jána), tak to prostě vyřeší i bez upozornění.

Rak.

Také souhlasím s tím, že by

Také souhlasím s tím, že by si to měla vzít na starost obec. Coby " novousedlice" nemám problém s tím poukazovat na různé pozemky, protože nejsou mých příbuzných ani známých, ale pro řadu lidí to problém být může. A nemyslím si, že je na to třeba najímát brigádníky, projet se po Jirčanech a Psárech a sepsat neposekané pozemky, by určitě zvládli i chlapi z úklidové čety, vždyť se po obci pohybují stále a podle mého názoru (můžu se mýlit) je to práce na jeden den.

RE: Také souhlasím s tím

 

Dobrý den, popravdě nerozumím, proč by měl mít někdo obavu upozornit na to, že ho někdo nebo něco z okolí obtěžuje. Myslím si, že není nic jednoduššího, než se sebrat a sousedovi slušně a zdvořile říct co a proč mi vadí. Pokud mi soused nevyhoví nebo ho ani nemohu sehnat, protože na pozemku nemá stavbu a na místo nedojíždí, tak se obrátím na obec. Takto to dnes funguje a je to nepoměrně efektivnější, než aby četa objížděla 26 km našich komunikací a kontrolovala asi 3000 pozemků, u kterých by mohla být tráva bujnější než by měla. Ze zkušenosti vím, že jsou i ve vnímání našich obyvatel velké rozdíly. Někomu vůbec nevadí a nezajímá ho sousedova velmi vzrostlá tráva a někdo pobíhá po své zahradě se lžičkou a zuří ze sousedovy pampelišky. Napsání Vaší zprávy zabere 3x víc času než mailová zpráva na kolegyni Sedlákovou. Stejně tak je to s hlukem ze strojů v dnech pracovního klidu a o svátcích, nekorektním vypouštění septiků, nebo když Vám u baráku přestane svítit lampa. To by také „někdo z obce“ mohl jednou týdně v noci projet vesnici a zkontrolovat jestli svítí všechny lampy. Bylo by to mnohem jednodušší než kontrola rostoucí trávy. Opravdu je to tak těžké a obtěžující nám napsat?

S pozdravem

Milan Vácha

ok

ok, U Sv. Jána, pozemek 404/4 nebyl sekaný rok (a to to ještě dělal soused) a pozemek 402/5, ten nebyl sekán, co tu bydlím.

posekání pozemků

Dobrý den, vlastníci pozemků budou písemně vyzváni, aby své pozemky pravidelně sekali.
Sedláková, správa majetku

Dobrý den, vlastník pozemku

Dobrý den,
vlastník pozemku 343/142 zahradu ani po Vaší výzvě neposekal.
Mám zahradu plnou plevele, který ničí trávu. Listí z náletových stromů mi každoročně plní okapy a ucpává odpadní roury.

Jsou nějaké sankce jak donutit tyto majitele aby se starali o své pozemky?

Cíglerovi

neposekaný pozemek

Dobrý den, znovu vyzvu majitele tentokrát dopisem na doručenku s termínem, do kdy má pozemek posekat (termín bude mít 14 dní). Pak, pokud povinnost nesplní, se to předává Městskému úřadu Černošice, který je příslušný k řešení přestupků v rámci životního prostředí (obec k tomu příslušná není).
Ovšem bavíme se pouze o trávě s plevelem. Zákon termín "náletová dřevina - náletový strom " nezná. Zanášení okapů listím bohužel žádný zákon, který by spadal pod státní správu , neřeší. To je skutečně na domluvě mezi vlastníkem stromů a vlastníkem nemovitosti.
Sedláková, správa majetku

posekání pozemků

Dobrý den, vyzvu písemně vlastníky Vámi uvedených pozemků, aby své pozemky pravidelně sekali a udržovali.
Sedláková, správa majetku

Dejte sem na web mapu s čísly

Dejte sem na web mapu s čísly pozemků a budu nahlašovat! ŠEDÝ MOR dobrovolný