Toulky Prahou

Datum: 
Pátek, 17 Březen, 2017 - 08:30

Srdečně vás zveme na první procházku z cyklu „Toulky Prahou“ v pátek 17. března. Společný odjezd ze Psár, od OÚ a z Dolních Jirčan bude v 8,30 hod. Procházka potrvá cca 2 hodiny s přestávkami na kávu nebo něco dobrého počítejte celkově cca 4 hodiny v Praze. Po skončení se společně vrátíme do Psár.

Naše pražské putování odstartujeme od divadla Hybernia, odkud vyrazíme na Staroměstské náměstí, Mariánské náměstí, Karlův most, uvidíme Čertovku, Kampu a skončíme na Malostranském náměstí. Procházka se může upravit podle věku a zdravotního stavu účastníků, počasí atd.

 

Budeme otevírat jednotlivé tajemné brány historické a současné Prahy – podíváme se do míst, kde působili poslední templáři, navštívíme místa historických zednářských lóží - dozvíme se například více o Alfonsi Muchovi, malíři a velmistrovi nejvyššího 33. stupně zasvěcení či zakladateli české myslivosti Františku Šporkovi. Přes historickou bránu Králova dvora přejdeme do Celetné a seznámíme se s žebravým kostlivcem, necudnou Luckou a historií nejstaršího řemesla na světě. Projdeme uličkami lásky a ukážeme, kde bylo historicky první peep show v Evropě.  Projdeme muzeum čokolády a před námi v zapadlém koutě se objeví Salon Gogo, který navštěvoval Franz Kafka i Gustav Mahler. Zjistíme, proč se do nárožních zdí pražských paláců zazdívala novorozeňata a kde v Praze  nafackoval osobně císař Franz Josef I.  svému následníku Františku Ferdinandovi d´Este. Proč je pražské židovské město druhým největším soustředěním židovských památek na světě a  kde se uvařilo nejsilnější pivo na světě. No a pak se před námi otevře pohled na nejdelší hrad na světě a my se seznámíme s vodníkem Kabourkem. Přes Werichovu Kampu se dostaneme na místo, kde dozrávají pod širým nebem již tři staletí pomeranče a citrony  a rozloučíme se na místě, kde bezpečně poznáte, zda Váš vyvolený je tím pravým na celý život nebo také ne.

Tags: