Částečná uzavírka ulice Budějovická v Horních Jirčanech

Ve dnech 25.10. – 5.11.2023 bude prováděna celková rekonstrukce povrchu ulice Budějovická v Horních Jirčanech v úseku od kruhového objezdu až cca 250m za odbočku k průmyslovým halám na začátku Horních Jirčan. Z tohoto důvodu dojde k částečné uzavírce ulice Budějovická, kdy k úplné uzavírce dojde pouze ve směru Jesenice – Horní Jirčany. V opačném směru, tedy z Horních Jirčan do Jesenice bude doprava vedena jednosměrně, vždy jedním jízdním pruhem. Osobní automobily

budou dopravním značením navedeny k objížďce přes obec Herink. Nákladní automobily tuto objížďku, vzhledem ke stavu komunikace v obci Herink, budou moci použít jen velmi obtížně. Obslužnost lokality Osnice – V Koutech bude zajištěna po místních komunikacích přes lokalitu Kocanda.

Předpokládáme, že v těchto dvanácti dnech bude zvýšený provoz v ulicích Pražská, Psárská a Jílovská v Psárech. Dočasně budou, po dobu trvání uzavírky, osazeny na všech odbočkách směrem do Dolních Jirčan a dále do Horních Jirčan, dopravní značky B1 „Zákaz vjezdu“ vždy s doplňkovou tabulkou E13 „Mimo rezidenty“ (viz. přoložené DIO str. 8). Toto opatření by mělo zabránit zejména průjezdu nákladních automobilů do průmyslových hal a na naše místní komunikace. Prosíme řidiče o trpělivost a zvýšenou pozornost. Celková rekonstrukce povrchu ve výše uvedeném úseku komunikace Budějovická, je dle vyjádření správce této komunikace, Krajské správy a údržby komunikací Středočeského kraje, nezbytná.

V souvislosti s touto uzavírkou dojde i k omezení na trase linek PID 335, 337 a 339 (25.10. - 5.11.) viz příloha. Všechny spoje linek 335, 337 a 339 ve směru do Prahy jedou bez omezení po svých trvalých trasách přes Horní Jirčany. Sledujte výlukové jízdní řády dostupné na stránkách pid.cz, v aplikaci PID Lítačka, nebo v zastávkách.

 

 

Přiložené soubory: