Usnesení zastupitelstva č. 4-2015

Dobry den,

rad bych znal duvod proc se nepodarilo najit schopneho projektankta na revitalizaci nadrzky v Psarech ..... nebot podle poslednich slov nebyla dotace schvalena z duvodu nedostatecne dokumentace. Coz predpokladam prodrazi cely proces.

Dekuji za odpoved.

Dobrý den, úplně mi není

Dobrý den,

úplně mi není jasné jak jste došel k tomuto závěru. Ano, pro nedostatečnou dokumentaci nevydalo oddělení vodního hospodářství souhlas s revitalizací podle předloženého projektu a je třeba ho dopracovat (což ale není žádost o dotaci). Nicméně projekt připravoval projektant, který ale dosud s obcí spolupracoval bez problémů a to i při složitějším projektu (Junčák) a na záznamu to zaznělo také.

každopádně otázka tak jak jste ji položil je dost zavádějící či návodná sama o sobě (aneb po bitvě je každý generál) a poprosím Vás abyste se nad ní zamyslel z druhé strany. I kdybychom se zmiňovaným projektantem již úspěšně nespolupracovali dříve, jak se pozná schopný projektant dříve, než odvede tak či onak svoji práci? A není to jen o projektantovi, ale o jakémkoliv dodavateli čehokoliv. Pokud pominu potřebu přihrát kšeft kamarádovi, tak se můžete zaštiťovat smluvně, můžete požadovat sebevíc referencí, ale dopředu nevíte nic, jen se spoléháte na to co víte.

A naopak, kolikrát by bylo prima zadat zakázku známému, protože víte že je poctivec a je na něj spolehnutí (což neznamená, že nebude mít špatný den), ale nemůžete, protože veřejnou zakázku vyhrál někdo jiný.

Neberte to prosím z mé strany jako útok, ale jen jako podnět k přemýšlení. Nejednou remonovaná firma zklamala. Nejednou byl vítěz veřejné zakázky fušer a bylo to i předem známo, ale prostě zakázku vyhrál a pokud mu předem nedokážete podvodný úmysl, máte smůlu a musíte to risknout. A je jedno jestli při projektování revitalizace nádržky nebo nákupu automtické pračky.

S pozdravem
Vít Olmr

reakce

Dobry den,

omlouvam se. Nepatrilo to do zasedani zastupitelstva 4/2015, ale 5/2015 a mate pravdu nebylo to o zamitnuti dotace.

Timto se omlouvam a dekuji za vysvetleni.

S pozdravem Pavel Zaumuller.