Usnesení zastupitelstva č. 1-2016

Dobry den,

chtel bych se zeptat na nasledujici otazky a prosim vsechny zastupitele o vyjadreni. Dekuji.

1. proc do dnesniho dne neni k dispozici video zaznam z tohoto jednani?

2. proc, kdyz vsichni zastupitele dostali za "domaci ukol" probrat bod Privadece od D3 se svymi sousedy, tak podle meho nazoru neucinili? Tato diskuze se rozjela az po jednani.

3. rad bych vedel podle jakeho klice, znalosti, studie, pozorovani ci cehokoli jineho jednotlivy zastupitele rozhodovali (Privadec D3)? Podle optimistickych predpokladu jste rozhodovali o dopravni obsluznosti v roce 2024 coz predpokladam nikdo z Vas neuvazil. 

Dekuji za odpovedi.

Dobrý den, Ptáte se dost

Dobrý den,

Ptáte se dost cíleně, zkusím být stejně stručný, ale zejména v bodě 3 není možné dostat jednoznačnou odpověď: 

1) Snad Vám bude stačit pouze mé vyjádření - Video ze zastupitelstrva je k dispozici již týden na adrese http://psary.cz/usneseni/usneseni-zastupitelstva-c-1-2016 Chybí tam zpráva starosty a místostarostky, protože se nám ji nedaří vypálit, ale nepochybuji, že ji nakonec uvidíte. Diskuse k D3 o kterou Vám však pravděpodobně jde tam je. 

2) Očekáváte-li odpověď "Chodili jsme dům od domu a nikoho jsme nevynechali" tak samozrejmě máte pravdu, ale každý se ptal ve svém okolí. Rovněž bych si dovolil oponovat, že diskuse se rozjela až po jednání. Již od 4.2. tedy přesně od okamžiku kdy jsme měli dostatek informací pro zveřejnění byl na stránkách oce i obecním FB profilu článek http://psary.cz/clanek/prijezdova-komunikace-od-sjezdu-dalnice-d3-ano-ci-ne a diskutovalo se jak v komentářích, tak na FB. Koneckonců má článek 129 komentářů a to není věru málo, i když jich asi 10 je až po datu jednání.

3) Podíváte-li se na záznam ze zasedání, naleznete tam řadu argumentů i názorů včetně zprávy projektanta. Rovněž jsme brali v potaz názor obyvatel obce.

Podle Vaší reakce soudím, že patříte mezi zastánce sjezdu. Jaké jsou Vaše argumenty pro?

S pozdravem
Vít Olmr

Doplňující otázka

 

Dobrý den pane Olmr,

já bych se ještě ráda zeptala, jak moc definitivní je rozhodnutí zastupitelstva? Nemyslím tím teď že by změnili zastupitelé svůj názor, ale spíše v souvislosti, pokud by se za deset let ukázalo, že přivaděč by byl vhodný, dalo by se ještě jednat s ŘSD o doplnění přivaděče na Psáry na náklady ŘSD? Nebo pozdější doplnění přivaděče by již šlo z obecní kasy, případně za podpory středočeského kraje?

 

Já jsem tedy také pro zřízení přivaděče na Psáry, ale bohužel o tomto jednání zastupitelstva jsem se dozvěděla pozdě. A přijde mi, že jednání zastupitelstva bylo nějak příliš rychlé a skryté. 4. Února jste vyvěsily tedy nějakou zprávu na obecný internet a 13 dní na to se již rozhoduje. To mi přijde trochu pochybné a  o to více pokud by se tímto rozhodnutím opravdu definitivně zavřeli dveře přivaděči. Diskuze, které jsem okolo přivaděče viděla a četla (video z jednání zastupitelstva a diskuse pod článkem) mi přišla opravdu vtipná, na úrovni inteligence některých našich spoluobčanů, kteří neumí pochopit otázku a reagovat na tu jednu danou otázku. Proto bych řekla že většina ze 128 příspěvků  je nepoužitelných pro to si udělat obrázek názoru většiny obyvatel Psár. I z jednání zastupitelstva bylo patrné, že zastupitelé byli rozhodnuti už dopředu a i kdyby pan projektant z ŘSD, případně další občané Psár řekli cokoli, tak by to názor zastupitelstva nezměnilo. Celé toto jednání mi přijde pochybné a je to rozhodnutí hrstky lidí. A nemyslím si, že zrovna toto by mělo být rozhodnutí pouze zastupitelstva.

 

Nevím jestli mi dokážete odpovědět na mé otázky z úvodu mého příspěvku, to možná dneska nebude umět nikdo. Ale podle mě si již dnes zavřít možnost přivaděče do Psár, když nevíme co bude za 15 let, jaká bude životní úroveň, jaká bude zaměstnanost a dopravní situace v okolí Prahy jako hloupé a ukvapené.  A podle mě se všichni rozhodovali, jak kdyby se mělo začít stavět již zítra a ne možná za 15 let.

Já osobně bych D3 a přivaděč na Psáry uvítala už dnes :-)

 

 

RE: Doplňující otázka

Dobrý den,

přestože jsem nebyl osloven, tak se pokusím ve stručnosti vyjádřit. Optimistické odhady ŘSD k výstavbě dálnice D3 jsou 2024-2028. Tedy zhruba za 12 let. Podobný odhad jsem slyšel již v roce 2002. Pokud bude v budoucnu velká potřeba napojení na dálnici D3, tak to jistě možné bude. Jen to bude chvilku trvat. Územní řízení, výkupy pozemků atd.  Nemyslím si, že by zastupitelé neměli čas na rozmyšlenou a neměli dostatečný prostor. Za sebe mohu říct, že byla výrazná většina lidí, se kterými jsem mluvil proti. Na druhou stranu rozumím i některým majitelům pozemků za hřbitovem, že by přivaděč uvítali. Vy říkáte, že je to rozhodnutí hrsky lidí. Jsou to lidé, kteří byli zvoleni a taková rozhodnutí činit musí. Pokud by tu vznikla výrazná podpora pro přivaděč dálnice D3, tak by mohla formou petice iniciovat změnu rozhodnutí zastupitelstva. Z této petice (na rozdíl od anonymního trollování na diskuzích) by bylo patrné jméno a adresa konkrétních lidí, kteří o přivaděč dálnice D3 usilují a v případě potřeby by se tedy vědělo, kdo konkrétně byl „tehdy“ strůjcem toho, co by mohl přivaděč v budoucnu způsobit. Jsem přesvědčen, že rozhodnutí je správné. Dálnice jde téměř výhradně po katastrech Zlatníků, Libně a Libře. Přesto lidé projevili zájem se co nejvíce hlukově i vizuálně od D3 izolovat.

S pozdravem

Milan Vácha

Reakce na pana Vachu

Dobry den,

nikde jsem ve Vasi reakci nenasel odpoved na tuto otazku:

"já bych se ještě ráda zeptala, jak moc definitivní je rozhodnutí zastupitelstva?"

- co vlastne toto rozhodnuti muze nebo snad dokonce bude znamenat?

- je toto rozhodnuti pro nekoho zavazne (RSD atd.)?

- znamena toto rozhodnuti definitivni konec pro realizaci privadece z D3 do Psar v ramci pripravneho projektu?

Dekuji za odpoved.

S pozdravem Pavel Zaumuller.

RE: Reakce na pana Váchu I

Dobrý den,

-          pokud zastupitelstvo nerevokuje své vlastní usnesení, tak je to definitivní

-          rozhodnutí znamená, že ŘSD nebude projektovat a připravovat přivaděč k realizaci

-          ŘSD se nás dotázalo, jestli je zájem obce Psáry vybudovat přivaděč. Avizovali, že pokud náš zájem nebude, tak stavbu připravovat nebudou.  

-          viz předchozí.

 

S pozdravem

Milan Vácha

Dobrý den, na podstatné již

Dobrý den,

na podstatné již odpověděl pan starosta, ale byl jsem osloven a tak si dovolím za sebe malé doplnění.

Jednání zastupitelstva bylo řádné a tedy se konalo v předem schváleném termínu (schvalování proběhlo na prosincovém zastupitelstvu), který je od svého schválení uveřejněn na těchto stránkách. Označit ho za příliš rychlé a skryté opravdu nelze. Kompletní program včetně všech podkladů byl zveřejněn standardně 5, resp. 6 dní předem (byl k dispozici od pátku před středečním zastupitelstvem). Podklady k přivaděči byly vyvěšeny ihned jak jsme je dostali a upřímněě, kdyby se jednalo o mimořádné zastupitelstvo, tak bych Vaši námitku možná i chápal, ale opravdu bylo řádné, svolané včas a tento bod byl na programu.

Máte pravdu, že někteří zastupitelé (nechci zde hovořit za ostatní) měli předem jasno, jak chtějí hlasovat. Proto jsou podklady zveřejňovány předem, aby zastupitelé i občané měli možnost se na jednání připravit a posbírat argumenty. Micméně rozumný člověk umí na základě argumentů svůj názor změnit, ale ty na zastupitelstvu nikdo nepřednesl. Dokonce ani projektant, který naše úvahy jen potvrdil. Zazněl tam i časový harmonogram, ale nyní se chystá nový územní plán obce a stavební rozvoj v této lokalitě se neplánuje. Navíc napojení přivaděče do obce by bylo velmi problematické a zničilo by nádherný kus více méně netknuté přírody poblíž obce a ještě by svádělo k dalšímu stavebnímu rozvoji (a téměř s jistotou by šlo o průmyslovou zónu).

I já bych rád používal D3 již nyní, ale klidně pojedu přes Libeř, nebo přes Jesenici a R0. Ztratím nevýše 4 minuty času a ušetří to před znehodnocením kus obce.

Pokud jste dočetli až sem, omlouvám se, že malé doplnění nebylo tak malé :)

S pozdravem
Vít Olmr 

Přivaděč D 3

Děkuji všem zastupitelům za rozumné rozhodnutí ve věci odmítnutí přivaděče D3. Průmyslovou zónu v okolí hřbitova asi nikdo nechce, ani ničení aleje lip u cesty. Jak píše pan Olmr, tak dostupnost na D3 bude a pár minut navíc nikomu neuškodí. Nevhodný stavební a provozní zásah do klidné části obce je neobhajitelný.