Usnesení zastupitelstva č. 2-2012 + zápis + video

Datum: 
29.02.2012

Video ze zasedání zastupitelstva obce Psáry konaného dne 29. 2. 2012 od 18:00 hodin na Obecním úřadu, Pražská 137, 252 44 Psáry

Video: 

Zasedání zastupitelstva 29.02.2012 - 1.část
Download video

Zasedání zastupitelstva 29.02.2012 - 2.část
Download video

Zasedání zastupitelstva 29.02.2012 - 3.část
Download video

Komentáře

Pane Otruba, já Vám děkuji,

Pane Otruba, já Vám děkuji, že jste se ozval ohledně případného finančního vyrovnání Mgr. Trůblové. Soud ještě neskončil a myslím si, že by neměla na ten smír přistoupit. Pokud jí bude muset obec vyplatit odškodné, tak s vámi naprosto souhlasím, že si to má zaplatit rada, nebo si na to někde sehnat peníze. Když rada nebyla ochotna tak závažnou věc, jako je odvolání ředitelky projednávat na zastupitelstvu, ani nebyla ochotna použít jiné kárné prostředky, tak ať za to také nese celou odpovědnost se všemi důsledky a nesnaží se to pak rozmělnit mezi všechny zastupitele.
Když už jsme u té školy, je tu ještě další věc, o kterou se nikdo nezajímá: zeptejte se dětí ve škole, jak se jim tam teď líbí, hlavně těch starších, kteří něco pamatují.
Už chybí jen sedět rovně v lavici s rukama za zády a nosit stejnokroj...

A jsme zase u školy

Ještě že nemá obec víc škol,tobysme tu neřešili nic jinýho než školy...Je naprosto jasný o co jde=přes školu tečou prachy z krajskýho a státního rozpočtu a někdo si chce smočit zobáček :-))) Video je fakt zajímavý:
1)pí. Valášková (která předala svůj mandát inženýrovi Novákovi) nikým nezvána si to přihasí doškoly a kontroluje,jak se škola předává a teď se diví,že předání trvalo tak krátce. Mimochodem,jak dlouho jste předávala inventární majetek vy paní Valášková,když jste předávala funkci starostky (taky jste předávala každý koště a lopatu?).
2) p.Novák,kterej tedy ve volbách neuspěl,ale sedí v zastupitelstvu,protože mu Valášková přenechala flek má mimochodem skvělý myšlenky,jako třeba, že radní budou složení ze všech stran co jsou v zastupitelstvu (no tak to nemusíme příště vůbec volit a můžete si ty židle tam na faře držet furt)
3)p.Otruba se na zastupku rozčiluje,jak jsou postavený zákony a takhle tedy ne s tím přijímáním dětí do školky (nechcete vystřelit do sněmovny,abyste zjednal nápravu?váš komentář byl od věci)-ve skutečnosti jde o to,jak se zalíbit těm rodičům=voličům,kterým se děti nedostanou do MŠ
4)a všichni se pustíte do současný ředitelky,protože je fakt dobrej terč.Do Trůblový jste se nepouštěly,tý jste dali slušný odměny a slušnej plat (takovej skoro poslaneckej) a ještě si koupila od NOvery byteček v Jesenici :-)
Dejte mi pokoj,co to předvádíte za divadlo?

Příspěvek smazán Administrátorem

Zveřejnování osobních údajů je nejen s ohleden na zákon o ochraně osobních údajů nepřípustné, proto byl příspěvek smazán.

to je špatný...

Svár dát či nedat právo diskutovat anonymům je svárem kulturní/mentální zralosti a zájmu o diskusi jako takovou.

Ovšem poslední příspěvky jsou hrozné. Lži, polopravdy, strašení, napadání. Negace, pomluvy, negativní akce a na ně vyvolané negativní reakce.

Není možné takhle napadat a zveřejňovat adresy. Prosím o stažení předchozího příspěvku, to už je přeci za hranicí.

Rak.

Když už jsme u té školy

ZEPTEJTE SE TAKÉ RODIČŮ, JAK SE JIM TEĎ VE ŠKOLE LÍBÍ. A KOLIK BY JICH VE ŠKOLE NECHALO SVOJE DĚTI, KDYBY BYLA MOŽNOST DÁT JE JINAM V BLÍZKÉM OKOLÍ
NO, A KDYŽ UŽ TAM BUDETE, ZEPTEJTE SE I UČITELŮ

ALE ANI O TO SE NIKDO NEZAJÍMÁ, ŽE?

Dopis paní ředitelce

dnes jsme paní ředitelce předali následující dopis jako výraz naší podpory a doufáme, že u nás jěště dlouho vydrží:

My, zaměstanci Mateřské školy, bychom rádi tímto chtěli veřejně podpořit naši paní ředitelku Mgr. Irenu Vejsadovou.

Myslíme si, že i přes nelehký start a podmínky, které má ke své práci, se úkolů zhostila velice dobře a profesionálně a je člověkem na svém místě a nezaslouží si, aby jí byly stále „házeny klacky pod nohy“.

Díky jejímu příchodu můžeme pracovat v lidsky důstojných podmínkách bez zbytečných stresů a strachu z postihu za vlastní názor.

Za paní ředitelkou stojíme a přejeme jí mnoho sil v její funkci.

Učitelky a správní zaměstnanci mateřské školy v Dolních Jirčanech.

Dne 8.3.2012

Nevědomost (omezenost?)!

Loajálnost zaměstnanců je chválihodná vlastnost, ale neznalost situace, ve které se vy - "zaměstnanci" nácházíte je věc druhá. Mimochodem a proč se za vaše prohlášení konkrétně nepodepíšete - neříkejte, že jste se 100% shodli? :o)
Vaše paní ředitelka (Běťáková?) činí kroky, o kterých nemáte ani tušení. Např. vás veřejně osočila(ly) z pochybných invetarizací, které jste v uplynulých letech plnily - říká(jí), že neplnily (Beránková, Jusková, Flossová, Rubášová atd.). Má snad pravdu? Pokud ano, tak jste nesplnily nařízení bývalé ředitelky školy.... .
Podává(jí) trestní oznámení na bývalé zaměstnance, aniž by měly zájem s nimi spolupracovat - zeptat se, vyříkat si. Říká(jí) vám polopravdy až lži a co si neuvědomujete je, že s vámi manipuluje(jí).
Charaktery obou "dam" jsou prazvláštní - např. p. Běťáková se do školy dostala díky p. Nezmarovi a nyní se k němu už nehlásí (natož aby ho podpořila při jeho odvolávání), protože jeho čas na obci vypršel (stejně tak p. Kramosilová).
Zřejmě si neuvědomujete, že Váš "klid" máte proto, abyste jej právě splácely těmito "podporujícícmi" dopisy. Netušíte le, že ona kudla v zádech se může velmi lehce ocitnout i v těch vašich!
Je mi vás vlastně líto (mj., jak lehce se dáte koupit)! Jste tedy opravdovým "vzorem" pro ty naše děti - podporujete kriminálníky a nedobré lidi!

Démonizování, strašení, ty bouře ve sklenici vody…

Démonizování, strašení, ty bouře ve sklenici vody… Zpravidla anonymně.

Přestože statisticky vzato je průměrná inteligence v naší obci hodně nad republikovým průměrem, tak na kvalitě příspěvků se to neprojevuje, a to zejména u anonymů.

Tak si ten příspěvek probereme postupně.

  1. Nepřesné pojmy

Loajálnost – či spíše loajalita znamená věrnost, praktickou ochotu jednotlivce či skupiny osob dodržovat závazky vůči osobě nadřízené, vůči organizaci, instituci nebo i přesvědčení. Jestliže se najde skupina zaměstnanců (v daném případě prý 13 ze 16ti), kteří se rozhodnou k veřejnému vyjádření podpory své velitelky, nejedná se o „obyčejnou“ loajalitu, ale o něco mnohem, mnohem víc. Jestliže se tak rozhodnou lidé, kteří mají na starost výchovu mých dětí, tak to beru jako velmi významnou věc.

  1. Inventarizace – manipulace s fakty

Místní seznamy ve třídách prostě nejsou, inventární materiál označen není a to je prostý fakt. Je teoreticky možné, že nové vedení je po převzetí školy odstranilo: tomu snad ale nikdo soudný nevěří. Mně je úplně jedno, co se stalo a kdo za to může. Já chci pořádek a to teď. Škola má za povinnost inventarizaci dát do pořádku do konce března.

  1. Nekonkrétní obvinění

Rád se dozvím, o jakém novém trestním oznámení tu píšete. Nějak se v nich už ztrácím. V poslední době je móda vyhrožovat a podávat trestní oznámení na kde co. V daném případě ale pochybuji, že vůbec něco takového existuje a myslím si, že je to další výplod Vaší fantazie.

  1. Napadání konkrétních lidí na základě slova „pokud by“

Jaké veřejné osočení? Normální konstatování zjištěných skutečností. Polopravdy a lži tu píšete maximálně Vy.

  1. Zkoumání charakterů

Jako na základě čeho? To je jako nějaké terno dělat ve škole, zejména pod takovýmhle tlakem??? Jakou to má souvislost s panem Nezmarem? A dokonce paní Kramosilová, která dostala ve volbách dvakrát tolik hlasů než pan Nezmar, za co by mu jako měla být zavázaná? Mimochodem stačí jeden hlas a pan Nezmar se může vrátit na pozici místostarosty, případně starosty, jeho čas nevypršel.

  1. Vzhledem k tlaku, pod kterým se současná velitelka školy nachází, je podobná podpora aktem velké statečnosti. Jestli existuje možnost návratu předchozí velitelky, tak je to čin minimálně úctyhodný.
  2. Na ty závěrečné kecy v poslední větě mám jedinou poznámku: pokud bude někdy vedena diskuse, zda umožnit na webu Obce Psáry psát příspěvky neautorizovaným přispěvatelům, zvednu ruku pro omezení.

Uvedení na pravou míru

Dobrý den, ráda bych uvedla na pravou míru chybnou informaci (viz bod 1. Nepřesné pojmy), kolik zaměstnanců MŠ (pedagogických a správních) vyjádřilo veřejným dopisem podporu naší paní ředitelce – podepsalo 13 ze 14. Jinak děkuji, jistě nejen za sebe, za oba skvělé příspěvky – reakce na urážlivý a nepravdivý dopis anonymního pisatele. Mějte krásný den, Dana Kristen

Uvedení na pravou míru

Dobrý den,
je úsměvné, jak si každý z účastněných v "kauze škola" hájí tu svoji pravdu. :o)
Pokud mám správný přehled o personálním obsazení MŠ Psáry, vč. odloučené třídy v Laguně, tak celkový počet zaměstnanců (pedagogických i správních) činí 17, že? :o)
Podílíte se už opravdu na frašce! :o)

Nejen personální obsazení MŠ

Hezký dobrý den,
máte pravdu, počet zaměstnanců v MŠ (pedagogických i správních) je právě včetně Laguny 17. Více ke „kauze“ podpisů dodávat nechci, snad jenom to, že se jedná o drtivou podporu paní ředitelky ze strany zaměstnanců MŠ.
Á propos, tuším, s kým mám tu čest – písemný projev a slovní obraty Vás neomylně prozrazují. Pod anonymní maskou se ale „klacky pod nohy“ házejí velmi snadno.
Přeji Vám jenom to dobré, mějte krásný den, Dana Kristen

Díky

Dobrý den, moc děkuji za Váš příspěvek; mám stejný názor jako Vy a přeji všem učitelkám i vedení školy klid na práci. Jan Čihák

A proc Vy se pod sve moudro

A proc Vy se pod sve moudro nepodepisete?

Podpora učitelkám

Vážený anonyme /anonymko,
musím se jako manžel jedné z učitelek důrazně ohradit proti obsahu a formě Vašeho příspěvku. Podpora vznikla jednoznačně a spontánně ze strany učitelek a paní Běťákovou do toho nepleťte, neboť z její hlavy to skutečně nebylo. Listina je samozřejmě podepsána a když budete mít zájem, můžete si jí nechat předložit. Vcelku mě nezajímají vztahy mezi panem Nezmarem a paní Běťákovou, protože se netýkají chodu MŠ. Zajímá mě však jako manžela, zda moje žena je nebo není v práci spokojená. Za bývalé ředitelky tedy rozhodně spokojená nebyla- to ovšem Vy nemůžete posoudit. Skutečnost, že zaměstnanec nesmí vyjádřit vlastní názor, že se k němu chová nadřízený jako k nesvéprávnému, že nesmí učitelka sdělovat důležité informace rodičům, atd. to je to nejmenší. Takže já osobně jsem velmi rád, že došlo ke změně ve vedení školy a musím konstatovat, že manželka je opět v klidu a může se věnovat své práci.
Pokud zmiňujete průběh inventarizace, tak Vás musím ubezpečit, že manželka nikdy nebyla svědkem toho, že by se prováděla fyzická inventarizace, místní seznamy ve třídách skutečně nebyly, a když se prováděla poslední inventarizace, nebylo možné fyzicky porovnat majetek s inventárními seznamy- např. nábytek v mnoha případech nebyl vůbec označen inv. čísly (pokud tedy nebyl označen, jak mohla probíhat jeho inventarizace?)
K Vaší poslední větě: manželku ani jinou učitelku si určitě nikdo "nekoupil", neboť není z čeho a o žádných výhodách tedy opravdu nevím. Pokud jste názoru, že učitelky mají držet "hubu a krok" a být tak "vzorem" pro děti, které mají vychovávat, je to Vaše věc - poněkud to však zavání bývalým režimem.
Nechápu, koho míníte kriminálníkem a nedobrým člověkem? Kdo však předvádí neuvěřitelné divadlo jsou dámy a pánové v zastupitelstvu - jejich tahanice o osobu bývalé ředitelky a celé školy jsou skutečným "vzorem" pro nás pro všechny. Přesvědčili mě o tom, že řadě z nich nejde ani o občana ani o obec. O malé kapacitě školy se hovoří po celou dobu, co zde bydlíme, tedy 10 let. Jediným výsledkem za celou dobu bylo vybudování přístavby MŠ za myslím 25 mega. To je asi tak všechno, co se udělalo pro rodiče a jejich neumístěné děti.
Manželka pracuje jako učitelka MŠ již 25 let, práce ji baví, a je spokojená. Pokud však budou pokračovat útoky podobného charakteru, nebo pokud by se měla vrátit bývalá ředitelka, budu já první, který jí budu přesvědčovat o odchodu z této školky, i za cenu dojíždění do Prahy. Na rozdíl od Vás a dalších diskutujících anonymů se nebojím pod svůj názor podepsat. S přáním klidného dne, Ing. Jan Čihák