Usnesení rady obce č. 9-2011

Datum: 
11.04.2011

Usnesení RO č. 9-2011

Přiložené soubory: 

Komentáře

Veřejné zakázky

Dobrý den,

zajímalo by mne, zda je možné na těchto stránkách naleznout kompletní seznam veřejných zakázek a výběrových řízení vypisovaých obcí včetně veškerých podrobností k zakázce.

Děkuji za odpověď.

Anna H.

V této chvíli bohužel ne, ale

V této chvíli bohužel ne, ale příčinou není neochota informace zveřejnit, jako forma. Je připraven systém který nejen že umožní zveřejnění, ale hlavně poskytne přehled o průběhu zakázky v čase (tedy přesně to co chcete). Jakmile ho posvětí právníci, začneme zveřejňovat všechny nové zakázky a časem se snad dopracujeme k tomu dodat tam i některé zpětně.

Ted jen je třeba dořešit co vše se zveřejňovat smí, co naopak nesmí, případně není-li někde nějaké omezení formy, ale věřím, že do konce května si s tím poradíme.

Tuto problematiku má v

Tuto problematiku má v současné době již vyřešeno město Semily. Systém zde funguje a je naprosto průhledný a pro každého občana zkontrolovatelný. Přikládám odkaz na stránky města: http://www.semily.cz/cz/podnikatel/verejne-zakazky/

a starostu Semil a poslance Mgr. Farského, který se problematikou boje proti korupci a zprůhlednění veřejných zakázek dlouhodobě zabývá:
http://www.janfarsky.cz/

Myslím, že by Vám mohli případně poradit, jak vznikající sytém ošetřit.

S pozdravem

Anna Hujová

RE. Tuto problematiku ...

Vážená paní Hujová,

nejen tuto problematiku budeme řešit v rámci protikorupčního auditu. Ten bude zahájen v měsíci červnu a během cca deseti měsíců proběhne revize vnitřních procesů. V příštím čísle Psárského zpravodaje k tomu napíši upřesňující článek. V každém případě se zahajuje kapitolou „veřejné zakázky“.  Mimochodem v Semilech u pana Farského už jsem byl :-) . S pozdravem Milan Vácha

Semilsky system znam a i

Semilsky system znam a i presto si troufam tvrdit, ze to co mame pripravene bude o chlup lepsi. Jestli opravdu to ukaze az cas.