Staročeský advent

Datum: 
Sobota, 30 Listopad, 2013 - 12:30 - 18:00

Již třetím rokem budeme společně slavit Vánoce, v letošním roce to však bude trochu jinak.Mnozí z Vás si během minulých vánočních trhů stěžovali na prostor naproti obecnímu úřadu, na velký provoz aut těsně u stánků, měli jste strach o svoje děti. Obec nemá velký výběr prostor pro tyto akce, a tak jsme zvolili dolnojirčanskou náves,která je uzavřená, v blízkosti školy a poskytuje tak zázemí pro připravovaná vystoupení dětí.

 30. listopadu od 13 do 18 hodin Vás tedy zveme na náves v Dolních Jirčanech na předvánoční setkání, které proběhne v ryze staročeském duchu.Těšit se můžete na bohatý program:
-  vystoupení dětí ze školky, školy a kroužků,
-  tanečnice vystoupí se svíčkami
- „Betlémování“ – setkání s tajemnými postavami a mnoha zapomenutými zvyky adventu. Dozvíte se, kdo to byly Peruchty, Lucky, Klemprdy či Ometálci, děti se dočkají i nepostradatelné trojice Mikuláše, Čerta a Anděla. Těšit se můžete na živé jesličky s příchodem tří králů – muzikantů, kteří zazpívají Ježíškovi nejznámější koledy. Králové
však budou hrát, jen když jim děti správně odpoví na zvídavé otázky,
- adventní odpoledne zpříjemní vystoupení komorního souboru Vocalica s mnoha klasickými vánočními písněmi,
- uslyšíte zazpívat zpěváka Pavla Rotha s písničkou např. Jsi krásnější než růže

Během celého odpoledne můžete zahnat zimu a hlad tradičními horkými nápoji, pečenými kaštany, trdelníky a mnoha dalšími vánočními pochoutkami.

Za obec Vás srdečně zve Vlasta Málková

Přiložené soubory: