Stížnost na opakovaný hluk ze hřiště Dolní Jirčany

Typ příspěvku: 
Stížnost
Stížnost na : 
Starosta
Stížnost s korupčním motivem: 
Stížnost s korupčním motivem
Stav požadavku / stížnosti: 
Vyřešeno
Priorita požadavku: 
Normální

Dobrý den, Podávám stížnost na opakované poskytování vyjímek z rušení nočního klidu pro koncerty na fotbalovém hřišti FC Čechoslovan Dolní Jirčany. Bydlíme 300m! od hřiště a úroveň hluku je v domě se zavřenými okny srovnatelná s pobytem na festivalu nebo koncertě. Už jsme unavení a pokud se budou akce končící později než 22 hod. opakovat častěji, než Silvestr a Čarodějnice, budeme stížnost podávat u výše postavených orgánů s podezřením na korupci - zaměstnávání vašich známých muzikantů/provozovatelů. Dětské a komunitní akce placené a obhajitelné z obecních peněz nemají důvod končit ve 3 hodiny ráno. Nejsme vaše cílová skupina a nevybrali jsme si bydlení u koncertní haly, jež rozhodně fotbalové hřiště není. Máme malé dítě a jsme odhodlaní bojovat proti této úrovni zvukového znečištění. Pokud chcete pořádat koncerty, nechte si zkolaudovat koncertní halu. S pozdravem.

Komentáře

Vysvětlení

Vážení sousedé,
bohužel vás tak musím oslovit...
Jako předseda spolku, který akci spolupořádal uvádím: Vaše obvinění z korupce je naprosto směšné. Starosta ani žádní jiní představitelé vedení obce nijak nezasahovali do výběru placených účinkujících. Hudební produkce na hřišti byla letos po třetí. Doplňuji, že kapela dohrála v 0:30, dávno před povoleným časem.
Jako občan Dolních Jirčan bych k tomu řekl: Za mě jsou akce pořádané na hřišti správnou podporou komunitního života v obci a nemyslím, že jsou v počtu neúnosném. Rozlišujte prosím hluk, který se často ze hřiště a okolních laviček šíří od podnapilých mladistvých a vrhá tak špatný dojem na provozovatele hospody nebo SK. Je to veřejně přístupné místo a v převážné většině se tak děje po zavírací době hospody.

RE: Stížnost na opakovaný hluk

Prosím zvažte, zdali nechcete změnit formu podání stížnosti. Pokud tak neučiníte, tak s ní bude naloženo jako s anonymní. S ohledem na to, že je směrována na mne jako starostu obce s podezřením na korupci, tak bych ji postoupil vedení obce ( a sám bych do projednávání nevstupoval). Jenom pro upřesnění. Výjimky z nočního klidu se schvalují formou usnesení zastupitelstva (hlasováním) a to na celý rok. Snažíme se hledat kompromis mezi požadavky na akce, (jejich četnost - snažíme se hledat přiměřené množství akcí), které chodí od jednotlivých pořadatelů pořádaných akcí, v tomto případě SK Čechoslovan Dolní Jirčany a klidem a „přijatelným obtěžováním“ hlukem. Osobně se necítím v nějakém střetu, muzikanty neznám a provozovatel akce je spolek působící v naší obci. Také je to pro mne těžké a musím se přiznat, že jsem tam včera byl od cca 21 hod do 24 hod. Když na podobnou akci nepřijdu, tak jsem kritizován, že nechodím na akce v obci a když přijdu, tak to odnáším, že jsem tam byl a že to „kryji“. V každém případě korupci odmítám, hlasování je většinové. Pokud byl včera hluk do 3 hod. tak to tak být nemá, ještě prověřím. Všechny výjimky (i Vámi zmiňovaný Silvestr a Čarodějnice) jsou povolovány do 2 hod.
S pozdravem
Milan Vácha

Řešení

Dobrý den anonyme, zkuste se odstěhovat, to by mohlo pomoci. Bydlíme blíže než vy, děti máme dvě a těch pár akcí do roka rozhodně vítáme!

Každopádně stěžovat si ve 22.39 na akci ohlášenou a povolenou dopředu je úplně mimo... Ale buďte v klidu, máme tady ještě jedny podobné stěžovatele, třeba byste si mohli postavit dvojdomek, rozuměli byste si :)

S přáním normálních sousedů Jiří Soukup