Stížnost na hluk ze hřiště (nehlášený soukromý venkovní koncert)

Typ příspěvku: 
Stížnost
Stížnost na : 
Starosta
Stížnost s korupčním motivem: 
Stížnost s korupčním motivem - NE
Stav požadavku / stížnosti: 
Vyřešeno
Priorita požadavku: 
Normální
Přiřazeno: 
Vít Olmr

Prosím o řešení hluku na fotbalovém hřišti - živý koncert nebyl nikde hlášen - jde o soukromou oslavu 50.narozenin manželky majitele hospody. Akce trvá od 19 hod. a stále nekončí (je 22:40hod.). Máme malé dítě a kdybychom chtěli bydle vedle koncertní haly, podniku či stadionu, nestěhovali bychom se za Prahu. Co se týče vládou nařízených omezení v souvislosti s šířením Covid-19 - ty pro vás neplatí? Nepřejeme si trávit léto v hluku reproduktorů venkovních akcí, které jsou zde běžné - často do 2 hodin ráno. Čarodějnice nebo Silvestr nám nevadí, tyto svátky jsou všeobecnou kulturní akcí podporující obč.soužití. Argumenty typu “komunitní život” prosím nechte stranou, Dolní Jirčany mají X tisíc obyvatel a na hřišti se v tuto chvíli nachází necelých 50 osob. Jde o nějakou místní elitu, která si to u vás vyžádala? Díky za informaci, jak se o takovýchto akcích můžeme dozvědět předem, abychom obec mohli opustit a případně odjet někam, kde nebudeme rušeni.

Výsledek šetření: 

Viz komentář

Komentáře

Dobrý den, Žádná výjimka z

Dobrý den,

Žádná výjimka z rušení nočního klidu pro dnešní den schválena nebyla. Výjimky jsou schvalovány v rámci Obecně závazné vyhlášky https://psary.cz/pravni-predpisy/obecne-zavazna-vyhlaska-obce-psary-c-12021 a jiné schvalovat nelze (nejvýše vydáním nové vyhlášky). Pokud je noční klid porušován, nebo máte podezření na porušování mimořádných opatření stran Covidu, kontaktujte obecní policii Jesenice 775 775 978.

S pozdravem
Vít Olmr

Re

Dobry den,
obecna policia tam bola. Skuste sa prosim u nich informovat, ako vyzeral ten ich "zasah" a ake maju proti takymto akciam nastroje/pravomoci.
To, ze spisu zaznam a odoslu ho na prejednanie a na konci bude nejaka smiesna pokuta je ozaj neucinne.
Ocakaval by som, ze Obec ako prenajimatel priestoru bude mat voci najomcovi zmluvne osetrene aj taketo pripady a nie, ze po kazdej takejto akcii sa tu pravidelne objavuju staznosti.

akce na hřišti

Dobrý den,
Smluvním partnerem obce je SK Čechoslovan Dolní Jirčany, který dále podnajal prostor restaurace. Se všemi zúčastněnými subjekty jsme o nepovolené akci hovořili a následně ze situace vyvodili důsledky.
S pozdravem