řešení nepořádku v ulici Ke Kukaláku

Typ příspěvku: 
Stížnost
Stížnost na : 
Ostatní
Stížnost s korupčním motivem: 
Stížnost s korupčním motivem - NE
Stav požadavku / stížnosti: 
Vyřešeno
Priorita požadavku: 
Kritická

Navrhuji do Psárského zpravodaje doplnit novou kolonku „Co se v obci neudělalo v měsíci xy“ a zařadit tam všechny stížnosti, které jsou dlouhodobě neřešeny. Možná někomu na obci dojde, že to není nijak malá skupina obyvatel, kteří mají pocit, že se na ně tak nějak kašle, a že nežijí v té správné části obce. Ale i oni jsou voliči. Já se připojuji k nespokojencům se stavem v ulici Ke Kukaláku. Když jsem si přečetla odpověď na stížnost obyvatele dané ulice, tak mě to donutilo zareagovat veřejně. Odpověď, že pokud úklid nestačí, máme kontaktovat Zepris, považuji za arogantní. Byla to obec, kdo sem tu „meziskládku“ umístil, tak ať to obec řeší. Nás se nikdo neptal a nebudeme suplovat povinnost obce. Mám tu smůlu, že bydlím přímo naproti té „skvělé“ skládky. Stěžovala jsem si několikrát, stížnost jsem posílala mailem, nikoliv veřejně, ale je bez reakce, takže jdu také touto cestou. Stěhovala jsem se sem do klidu z centra Prahy před 1 rokem a z toho 10 měsíců žiju v bordelu (nepořádek nevystihuje přesně tuto situaci), v prachu a v neskutečném rámusu, silnici pod nánosem bahna málem nevidíte. Příjezd Anglickou na magistrálu byl oázou klidu ve srovnání se zdejší situací. Žádám odpovědné osoby na obci, aby přestaly čekat až se věci nějak samy vyřeší (třeba tím, že se stavba dokončí..), a začali je řešit hned. Od toho tam také jste. Jen připomínám, že povinností řidiče vjíždějícího na silnici je zajistit, aby silnici neznečistil – běžte se podívat, jak to tam vypadá, zas tak daleko to nemáte.

Výsledek šetření: 

Dobrý den,

v reakci na vaši stížnost přikládám vyjádření stavbyvedoucího pana Řezníčka:

"Ohledně stížnosti na znečištění komunikace Ke Kukuláku uvádím následující

Strojní čištění ( samosběr ) probíhá dle potřeby min 1x týdně. Každý den z naší strany probíhá úklid komunikace našimi zaměstnanci a strojů. Bohužel nyní nám nepřeje počasí a po každém výjezdu z deponie se nám vynáší nečistoty na komunikaci. Jak jsem již uváděl každý den na závěr směny provádíme čištění komunikace. Bohužel se někdy stane, že máme stroj objednaný, ale bud se jim vůz porouchá, nebo z jiných důvodů nemůže dorazit a pak se nám těžko z hodiny na hodinu shání náhrada.

Zítra a v pátek bude proveden úklid samosběrem.

S pozdravem 

Jaroslav Řezníček

Stavbyvedoucí"

 

Komentáře

řešení nepořádku v ulici Ke Kukaláku

Reaguji na vyjádření J. Řezníčka, stavbyvedoucího:
1. Pokud by strojní čištění probíhalo dle potřeby, čistilo by se 2x denně!! Čistění 1x týdně a ještě s výhradou nečištění je absolutně nedostatečné a pan stavbyvedoucí tím jen potvrzuje oprávněnost mojí stížnosti.
2. Žádný každodenní úklid komunikace zaměstnanci neprobíhá, na tom trvám – koukám přímo na ně, i když o takový výhled rozhodně nestojím. Silnice by totiž pak vypadala jinak a lépe.
3. Velmi jsem se těšila na avizovaný čtvrteční a páteční strojní samosběr a doufala, že panu stavbyvedoucímu vyjde alespoň něco z toho, co píše ve vyjádření – bohužel, opět nic. Vzhůru do zabláceného víkendu.

Nevím kdo a na základě čeho na obci usoudil, že něco vyřešil, ale já si to nemyslím.
STÍŽNOST ROZHODNĚ NEPOVAŽUJTE ZA VYŘÍZENOU A ZMĚŇTE STAV STÍŽNOSTI.