Pouštění ohňostroje na silvestra

Typ příspěvku: 
Stížnost
Stížnost na : 
Ostatní
Stížnost s korupčním motivem: 
Stížnost s korupčním motivem - NE
Stav požadavku / stížnosti: 
Vyřešeno
Priorita požadavku: 
Normální

Dobrý den, rad bych se zeptal jak to je s odpalovanim ohňostroje v naší obci na nový rok. Odpaloval jsem pro syna jednu krabici v 22:15 a přiběhl agresivní soused, že ruším noční klid a zavolá MP. Citovat ho nehodlám, ale 5ti létý syn si ze svého prvního ohňostroje pamatuje bohužel jenom jeho slova. Souseda neznám, ale dle fotky vypadal jako pan Olmr, je to možné? Pokud ne, tak pardon. Na těchto stránkách jsem našel pouze rok starou reakci pana Olmra, kde hovoří o výjimce na noční klid z vyhlášky právě na silvestra. Je možné to prosím upřesnit? Odpalováni bylo v celé obci už od 20h a nechce se mi věřit, že by každý porušoval obecnou vyhlášku. Děkuji, Bělík

Výsledek šetření: 

Dobrý den pane Bělíku,

problematiku týkající se rušení nočního klidu řeší Obecně závazná vyhláška Obce Psáry č. 2/2019, která je zveřejněna na webu obce (http://psary.cz/pravni-predpisy/obecne-zavazna-vyhlaska-c-22019-o-nocnim...). Touto vyhláškou je doba nočního klidu v noci z 31.12.2020 na 1.1.2021 prodloužena z obvyklých 22:00 hod. na 2:00 hod. a ukončení doby nočního klidu je ve všech případech stejné tj. v 6:00 hod. Ve 22:15 hod. jste tedy na Silvestra dle této vyhlášky noční klid nerušil.

S pozdravem

Renáta Jašková

Komentáře

Ohňostroje na silvestra

Dobrý den, těší mne kultivovaná diskuze k problematice ohňostojů a petard na silvestra a přidávám drobný dotaz. Nešlo by prosím, aby se Psáry připojily k progresivním obcím a městům, které používání pyrotechniky na svém území omezily nebo úplně zakázaly? Není těch měst málo a jsou to ty "vyspělejší", kde zastupitelé už pochopili, že pyrotechnika škodí jak domácím zvířatům, tak v obcích jako jsou Psáry a Jirčany i zvěři v širokém okolí. Navíc pokud se odpaluje jako u nás v obci od 19 hodin (postupně "pro děti") až do 01 hodiny, tak ty škody jsou často nevratné.
T. Mařík

RE: Ohňostroje na Silvestra

Dobrý den pane Maříku,
toto téma se nám s odstupem času opakovaně vrací. Osobně jsem proti a petardy mne dost štvou (možná jsem jako ještě nedávný pejskař citlivější nebo jsem už prostě moc starý  ). Na druhou stranu chápu argumenty proti. V obecné rovině je to odmítání dalších a dalších regulací našich životů ze strany veřejné moci a zároveň vyvstává otázka, do jaké míry to máme jako obce zpřísňovat nad rámec zákona. Druhým argumentem proti je i obava z efektivního vymáhání. Vyhláška je možná věc hezká, ale pokud se s tímto opatřením výrazná část obyvatel neztotožní (což netvrdím že už třeba nenastalo), tak to bude v takové míře porušováno, že to Policie prostě nedá. Moc bych si přál, aby postupně výrazně převážil názor, že nám ten ohňostroj za to nestojí (alespoň v té míře jako dnes) a oželíme ho ve prospěch přírody a především zvířat, aby nedocházelo k něčemu, co jsme mohli vidět před týdnem v Římě jako na: vhttps://youtu.be/JZiFz9H2FfM. Váš příspěvek ale může být novým impulzem k návratu k tomuto tématu.
S pozdravem
Milan Vácha

Omluva

Dobrý den,

ano, ten agresivní soused jsem byl opravdu já a upřímně se Vám za své chování omlouvám. Vybíjet si na Vás svoji frustraci bylo nevhodné.

Nicméně si pro pořádek trochu dovolím upřesnit, že jsem nenarážel na naši OZV, ale na nouzový stav a zákaz vycházení (který jsem svým výstupem pochopitelně rovněž porušil)

S pozdravem a opakovanou omluvou
Vít Olmr

Dobrý den, vážím si Vaší

Dobrý den, vážím si Vaší omluvy.
Ohledně zákazu vycházení asi všichni chápeme, proč to je a věřím, že se nebudeme hlídat i v případě, že je někdo 5m od svého plotu :)
Pěkný večer, TB