Baba III příjezdová komunikace

Typ příspěvku: 
Stížnost
Stížnost na : 
Rada
Stížnost s korupčním motivem: 
Stížnost s korupčním motivem - NE
Stav požadavku / stížnosti: 
Vyřešeno
Priorita požadavku: 
Vysoká

Dobrý den. V lokalitě Baba III vlastním přes 20 let rekreační objekt, ke kterému když jsem ho pořizoval, byla asfaltová komunikace (Pod strání směr Sulice) ve velmi slušném stavu. V současnosti velmi špatný stav této příjezdové cesty značně snižuje prodejní hodnotu mojí a samozřejmě i všech ostatních nemovitosti v této lokalitě. Jsem si vědom limitovaných finančních možností obce, ale nezařazení "kvalitní" rekonstrukce komunikace alespoň výhledově (ale s konkrétním termínem) do plánu oprav z důvodů uváděných pí. Jaškovou z 12.12.2019 v odpovědi panu Janotovi - že se jedná o komunikaci bez dopravního významu pro 82 obyvatel Psár (5,91%) - považuji za trestuhodný a diskriminující postup, který bude asi nutné řešit právní cestou už jen z přihlédnutím k tomu, že některé rekonstruované komunikace třeba v Dolních Jirčanech vedou do oblasti s daleko menším počtem nemovitostí. Přesné číslo neznám, ale odhaduji, že nemovitostí v lokalitách Baba I, II a III je asi 300 (a cca 1/2 roku tam dojíždí minimálně 600 občanů t.j. 43 % obyvatel Psár). Všichni chataři platí z těchto nemovitosti daně a t.zn. mají určitá práva (i když nejsou občany Psár s trvalým pobytem). Doufám, že dojde k přehodnocení pohledu na tuto zdevastovanou komunikaci a její zařazení do plánu oprav obce.

  S pozdravem, Ing. František Vážný, Baba III, č.p. 499

 

Výsledek šetření: 

viz komentáře

Komentáře

Baba III příjezdová komunikace

Dobrý den,
dne 2.1.2020 podaná stížnost je údajně "vyřešena". Prosím o informaci, jak a kým byla vyřešena a kde najdu výsledek a návrh tohoto řešení, které by se dalo použít k případnému dalšímu postupu při zjednávání nápravy.
Děkuji
Ing. František Vážný, BABA III
tel. 608 030 355

Vážený pane, vážíme si vašeho

Vážený pane,
vážíme si vašeho názoru, bohužel však z vašeho sdělení není zcela patrné, který úsek předmětné komunikace máte na mysli. Žádáme Vás proto o zaslání například fotografií, případně upřesnění úseku komunikace která neodpovídá, dle Vašeho názoru, cestě do rekreační, chatové oblasti. Dále žádáme o zaslání elektronické adresy, případně telefonického kontaktu, abychom zjednodušili naši vzájemnou komunikaci.

S přátelským pozdravem

Tomáš Hejzlar
hejzlaratpsary [dot] cz
správa majetku obce

Baba III příjezdová komunikace

Dobrý den,
v prvé řadě se omlouvám za zkomolení vašeho jména v odpovědi, kterou jsem i s fotkami poslal (v nové stížnosti, protože mi to do "komentáře" nechtělo pustit).
Na dotaz "který úsek je myšlen" je snazší říci které úseky nejsou ve špatném stavu v komunikaci Pod Strání (od "Rubínu" po Sulice) a to jsou:
1.) v roce 2006 kvalitně provedená oprava vozovky v lesním úseku (stoupání lesem po první odbočku doprava), která je skutečně již 13 let bez nutnosti oprav a "záplatování"
2.) v roce 2007 (Na Stráni, Pod Strání) opravená vozovka po "kanalizaci" a následně částečně až po "můstek" před nádrží - ale i zde je občasné "záplatování" prováděno.
Ostatní část vozovky je neekonomicky stále "záplatována". Po velmi krátkém čase jsou na této značně FREKVENTOVANÉ silnici opět "výtluky" děr a místy utrhané krajnice.
Domnívám se, že by bylo lepší aby jste si udělal chvilku času a já vás (bez jakéhokoliv komentáře) tou silnicí provezu a to proto, aby jste si sám udělal názor na kvalitu dotčené komunikace a nemusel být ovlivňován subjektivními stížnostmi.

S pozdravem
Ing. František Vážný, Baba III, č.p. 499, tel:608030355