Psárský zpravodaj

Dobrý den, obdržel jsem únorový "Psárský zpravodaj", kde jedním z hlavních témat je "Průtah II/105". V článku paní Málkové je mnoho fotografií jímek a vodovodů a stručná informace o tom, jaké práce budou na stavbě ještě probíhat, ale odpovědi na základní otázky chybí. Informace, že v průběhu března až dubna dojde k úplné uzávěře je nedostatečná a nikdo z vedení obce asi nechce občany informovat o každodenních dopadech na jejich život v této souvislosti. Kde je informace, kdy bude stavba konečně dokončena, kde je informace, jak obec jako spoluinvestor postupuje se sankcemi proti zhotoviteli za nedodržení termínů, kde je informace o náhradní autobusové dopravě atd. Jestli příspěvek o uzavření průtahu je o etapách budování vodovodu, rozšíření čističky nebo technologii konkrétního uzávěru vody, tak je něco se Psárským zpravodajem špatně. A pokud to považujete (včetně reklamy na poslední stránce) za správné, tak je něco špatně asi s vedením obce.
Tomáš Mařík

Psárský zpravodaj

Dobrý den,
ve zpravodaji jsme mohli informovat občany o tom, co jsme věděli v době uzávěrky psárského zpravodaje, která byla 3. 2. 2021. Firma Imos má zákonnou zimní přestávku. Firma se zatím nepohybuje v sankčním prostředí, není tedy co vymáhat. Přesný termín začátku celkové uzávěry silnice II/105 ještě není znám, bude se pohybovat mezi 15. 3. až 31. 3. což je informace, která ve zpravodaji proběhla. Ve zpravodaji je i upozornění na autobus, který pojede po objízdné trase přes Libeř a bude zprovozněn i školní autobus. Ano, stavba průtahu úzce souvisí se stavbou další etapy vodovodu a fotografie šachty, která je ve zpravodaji uvedena, je skutečně velice zajímavým technickým dílem. Tento týden proběhlo další z mnoha jednání s firmou Imos, kde nám bylo sděleno, že průjezd silnici II/105 bude zahájen 1. 7. 2021. Aktuální harmonogram stavby, dle Imosu, budeme mít příští týden.
Pokud se vás dotkl název článku a informace o čistírně, tak se vám za to omlouvám.

Vlasta Málková

uzávěra II/105

Vážená paní Málková, osobně se mne nedotknul název článku, ale rozsah informací o opravdu významném omezení pro občany Psár. Pokud si dobře pamatuji, tak již dříve bylo ve Zpravodaji uvedeno, že jsou připravovány podklady pro vymáhání sankcí. Že se firma Imos "nepohybuje v sankčním prostředí" je tedy přinejmenším podivnou novinkou. Neměla být stavba náhodou dokončena už v prosinci 2020? Zákonná zimní přestávka tak úplně neplatila, protože se na stavbě v omezeném režimu pokračovalo. Nyní nás informujete, že průjezd bude obnoven 1.7.2021, tedy minimálně další 3 měsíce po uzavření koncem března... Pokud nejde o "sankční prostředí", tak je možné jediné vysvětlení, a to že je chyba na straně investora (zadavatele), kterým je společně obec Psáry a Středočeský kraj. To opravdu není dobrá vizitka vedení obce. Pro občany, dojíždějící do práce to bude další komplikace na minimálně 3 měsíce. A to komplikace časová i finanční. Nebylo by tedy na místě se tomuto stavebnímu paskvilu intenzivně věnovat a podrobně o komplikacích informovat občany? Chápu, že se to netýká mnoha občanů, především z Dolních Jirčan, ale to by snad neměl být důvod pro nedostatečné informování o všech dopadech této akce.
Tomáš Mařík

uzávěra

Dobrý den, nemůžeme vymáhat sankce, na které zatím nemáme nárok. Až bude IMOS v sankčním prostředí, vymáhat samozřejmě budeme. Na stavbu firma měla 8 měsíců tedy do druhé poloviny ledna, bez zimní přestávky, na kterou má firma ze zákona nárok. O stavbě průtahu a komplikacích se stavbou jsou informace v každém zpravodaji. Novinky zveřejňujeme na webu a facebooku obce.
V případě dalších dotazů mě můžete kontaktovat.
Vlasta Málková 602714101

Posazavsky vodovod

Dobry den,
hodne pisete o pripojeni obce na posazavsky vodovod - rad bych se zeptal, jestli voda z tohoto vodovodu bude zasobovat cele Psary nebo jen jejich cast, resp. zda na nej bude napojen i vodojem Vapenka.
Dekuji
Stanek

Posazavsky vodovod

Dobrý den, po dobudování etapy II včetně nového vodojemu bude mít celá obec možnost využívat Posázavský vodovod (PV). Hlavní budovaná trasa povede od PV na psárskou náves, kde se rozdělí na dvě trasy- do vodojemu Vápenka a do vodojemu Vysoká. Další výstavba nás čeká na propojení s vodojemem Vápenka. Velmi složitý systém, který obec nyní využívá, budede do budoucna čistý, přehledný a obec bude mít vody k běžnému použití dostatek.

Vlasta Málková