Hřiště

Zdravim, nebylo by možné někde udělat hřiště třeba na basket? Stačilo by i pověsit koše např na asfaltový plácek u hřiště v jirčanech nebo něco podobného. Nosná konstrukce se dá svařit, což by zvládla i rychlá rota a 2 obruče jsou investice v řádu tisícovky. Tady pokuď člověk neni fotbalista nebo hasič, tak tu neni moc co dělat a zbejvá poflakovat se. Díky

Dobrej nápad

Taky zdravim paní,či pane.Bez toho jména je to vopravdu tak blbý,člověk ani neví esly komunikuje s ženou nebo mužem.Každopádně(i když to neni má doména) to hřiště neni vůbec špatnej nápad.A kdyby nebyl prostor nebo dukáty na basketbalový,tak myslim,že na streetball by se kačky a plácek snad našly.Smůla,že tímto způsobem se ničeho nedomůžete.Zkuste si dát schůzku se starostou,či místostarostkou a jsem naprosto přesvědčen,že vás nevyženou.Nebo snad máme nějakou sportovní komisi??A myslim,že v našem nepovedeném parčíku na štědříku by se místo mohlo najít,navíc je to celkem v centru obce.Držim palce a zdravím-David Jukl.

hřiště na basket

Souhlasím s vámi, hřiště na basket vůbec není špatný nápad. Ono těch nápadů je víc, zmiňované hřiště na basket, hřiště na beach volejbal, umělá stěna, prostory pro skateboard, bruslařské stezky, cyklostezky... a tak dále. Ale musíme vycházet z našich možností. Píšete, že kdo není fotbalista nebo hasič, nemá šanci. To ale byla pravda před 20 lety, když jsem se začal zajímat o zdejší sportovní dění. Teď už to opravdu je jinak. Kdo sleduje dění v obci, tak určitě zaznamenal otevření tenisových kurtů v Dolních Jirčanech. Tam se dá hrát nejen tenis, ale už se tam hraje i nohejbal a volejbal. Je tu lukostřelecký oddíl, cyklistický oddíl, to všechno jsou novinky z poslední doby.

K vašemu konkrétnímu dotazu. Nemyslím si, že svařovat něco na současný asfaltový plácek by mělo smysl. Hrávali jsme tam volejbal, nohejbal i fotbal a vím z vlastní zkušenosti, že ten povrch opravdu není dobrý. Možná to nevíte, ale na posledním zastupitelstvu byl představen projekt nového multifunkčního hřiště, který jsme připravili a podali žádost o dotaci. Toto hřiště by mělo být právě místo zmiňovaného asfaltového plácku a samozřejmě bude zahrnovat i basketbalové hřiště a koše. Bohužel není jisté, že tu dotaci dostaneme. Ale až budeme znát výsledek a šance do budoucna, budeme zvažovat další možnosti.

Pokud chcete znát další podrobnosti, není problém vás pozvat na příští schůzi sportovní komise. K tomu stačí projevit zájem, zanechat podpis a nějaké spojení na sebe.

Petr Jaško, předseda Komise sportovní a životního prostředí