Zaparkovaná auta brání popelářům

Prosím majitele aut zaparkovaných v ulicích Oblouková, Na Skalce a Roklinka, aby každé pondělní ráno cca okolo sedmé hodiny nebránili v průjezdu popelářského vozu. V ulici Oblouková není možné stát ani na chodníku (Zákon o provozu na pozemních komunikacích to zakazuje). Situaci budeme řešit v součinnosti s Městskou policií Jesenice. Neradi bychom byli nuceni přikročit k odtahování aut.

Komentáře

Zaparkovaná auta brání ...

Prosit někoho, aby dodržoval zákon, to je opravdu zajímavá novinka. "…. není možné stát ani na chodníku (Zákon o provozu na pozemních komunikacích to zakazuje)." Co kdyby třeba "MP" místo pohodové projížďky obcí občas zastavila, a rozdala nějakou tu pokutu za nedodržování zákona. Ten snad platí pro všechny, a žadonit o jeho dodržování???? A že tady žije dost bezohledných občanů, nadlidí, pro které je zákon srandapapír, je na chodnících, a nejen tam, dobře vidět celkem často. Samozřejmě, hodně záleží i na radnici, bude-li žebrat o dodržování zákona, nebo jej bude vyžadovat.

Dobrý den pane Peku, Vy

Dobrý den pane Peku,

Vy říkáte žebrat, my říkáme slušně upozorňovat, či chcete-li prosit. Ano, opravdu se domníváme, že apel na občany parkující v našich ulicích je účinější než rozdávání pokut, porotože pokuta, či chcete-li Výzva k podání vysvětlení za stěračem špatně parkujícího auta, podobně jako třeba botička, ulici prostě nezprůjezdní. To, že MP rozdává výzvy k podání vysvětlení (případně pokut, pokud se podaří zajistit řidiče na místě) ve vybraných ulicích je běžná událost, ale to nic nemění na tom, že popelářské vozy (či třeba v zimním období pluhy a sypače) neprojedou je fakt a pokud Vám nebude kvůli špatně zaparkovanému vozidlu svezena popelnice, nebude Vám několik rozdaných pokut nic platných.

V naší obci historicky existuje řada úzkých ulic a je třeba aby parkovali s rozumem a vzájemně se neblokovali.

S pozdravem
Vít Olmr

ohleduplnost

Pane Olmere,
děkuji za Vaše krásné vysvětlení, ale jak se můžete sám přesvědčit, jakékoli apely se míjí účinkem. Věřím tomu, že dvě, tři, i více opakovaných pokud u většiny bezohledných zabere. U některých nadlidí samozřejmě ne. Samostatná kapitola jsou naschválisté. A samostatná kapitola je i "MP". Vy máte zablokovaný vjezd na pozemek? Tak složte náklad na silnici a postupně přenoste na pozemek. Že to může trvat třeba i tři hodiny a po tu dobu bude ulice neprůjezdná, to nevadí. Opět moje vlastní zkušenost s "MP". Co dodat? Či co domyslit.