oprava úvozové cesty Na Vápence

Dnes mezi 12:00 hod. až 16:00 hod. bude probíhat oprava "úvozové" cesty Na Vápence mezi semafory tj. od křižovatky s ulicí Bezejmenná po křižovatku s ulicí Do Polí. V místě se bude pohybovat technika. Auta budou moci projíždět úsekem cca po 30-ti minutách. Dopravu budou řídit dva pověření pracovníci stavby.

S pozdravem

Dobrý den paní Konrádová,

cesta v ulici Na Vápence (mazi semafory) byla v pátek 7.5.2021 opravena pomocí panelů. 

S pozdravem

 

Komentáře

Oprava úvozové cesty Na Vápence

Dobrý den,

úvozovou cestu jsem projela před necelou 1/2 hodinou. Po 4 hodinách avizovaných oprav bylo zalátováno pár nejhlubších děr, které vznikly po dešti a rozjezdily se.
Pokud opravdu myslíte vážně, že takto je zazáplatovaná cesta sjízdná, tak se obávám, že jde o vtip.
Troufám si říci i za ostatní obyvatele, kteří se dennodenně po objízdné trase pohybují, že očekáváme řádnou opravu a to v co nejkratším možném termínu.
Už je na čase, abyste psárské obyvatele začali brát vážně. Pokud lze zabezpečit zpevněné cesty v rámci Jirčan, které vedou až k chatovým oblastem a ve Psárech si ničíme automobily na polních cestách, tak asi není něco v pořádku.

S přáním včasného vyřešení celé záležitosti,

Martina Konrádová

oprava úvozové cesty Na Vápence

Dobrý večer,

úvozovou cestu jsem projela v 19:25 h.
Neshledala jsem, že by na cestě proběhly JAKÉKOLIV úpravy! Je tam stejný počet děr, jako tam byl včera i dnes ráno. Je jich tam tolik, že nepřipadá v úvahu je objet, prostě se musí všemi těmi dírami, plnými vody, projet.
Mám pocit, že si z nás děláte legraci.
Nejen, že musíme najezdit po objizdné trase přes Libeř, Zlatníky atd. za ty měsíce uzávěry stovky kilometrů navíc, ale ještě takovéto terénní vložky, kdy je to o zničení auta, to už je opravdu příliš!

Iveta Kubíková

Neoprava-oprava cesty.

Taky bych zde napsal svuj komentar ke zminovane oprave. Oprava probehla tim zpusobem, ze se rozsirila krajnice ( asi pro nakladni auta ), a na vymoly se zapomelo :-))) , mozna panum dosla chut ? To co se tady deje s uzavrenou Prazskou ulici je opravnu neskutecne ( delka uzavery, objizdne trasy ... ). Tato akce se Stredoceskemu kraji a Psarum moc nepovedla,ne to je spatne, ma byt VUBEC nepovedla, takze pan starosta by mohl hodne !!!!! pritlacit na stavbu v soucinnosti se Stredoceskym krajem, aby sjednali rychlou napravu a urychlene opravili komunikaci Na Vapence.
Pripadne uvest kam se maji zasilat faktury za znicena auta.
Preji silnici bez der a tesim se na 1.7. roku ??? az se projedu po "nove" Prazske ulici.

Pevne nervy na objizdnych trasach a jezdete prosim opatrne a ohleduplne.

RE: Neoprava-oprava cesty

Dobrý den Pane Klasi,
je to vážně nepovedená akce. Nejsem toho přímo účasten (věnuje se tomu primárně paní místostarostka), ale věřte, že na Středočeském kraji ví vedení o Psárech velmi dobře. Někdy Vám tlak není nic platný, když je druhá strana marná. Někde jsem již zmiňoval, že není vyloučené, že to bude mít soudní dohru, takže se tu nechci moc rozepisovat o podrobnostech.
S pozdravem
Milan Vácha

Neoprava cesty

Dobrý den, pane starosto,

můžete se tedy konkrétně vyjádřit k tomu jak budete situaci řešit? Jak jste napsal, vypadá to tak, že když je druhá strana marná ...

Děkuji, Toufarová

oprava úvozové cesty Na Vápence

Dobrý den,
ráda bych se připojila k výše uvedeným stížnostem.
Rovněž by mě zajímalo, zda-li po zkušenostech s prováděním stavby byla v průběhu "opravy" a po dokončení "opravy" ze strany OÚ provedena obhlídka a kontrola provedení?

Za sebe bych si kromě výše uvedeného dovolila ještě upozornit na špatnou průchodnost stavbou pro pěší, neustálé zbytečné odkládání materiálu ze stavby na chodníky (které se tak stávají neprůjezdné pro kočárky), nedodržování povolené rychlosti nákladními vozy ze stavby v ulici Pod Vápenkou, nevyhovující/nedostupné nájezdy na chodníky, šířku lávky zřízené "u Rubínu" (zkuste si ji projet dvojkočárkem), "jezero" které vzniká v napojení ulice Na Stráni atp.

Také by nás paní místostarostka (která se akci dle vyjádření pana starosty věnuje) mohla informovat ohledně aktuálního stavu a výhledu na dokončení – jaký je aktuální harmonogram prací, jak úspěšně / neúspěšně probíhají kontrolní dny, jaký realistický odhad termínu dokončení je na základě aktuálního stavu určen ze strany OÚ, zda-li bude k zprůjezdnění docházet postupně, atp.

Věřím, že některé ze zmíněných bodů mohou být ze strany OÚ zaurgovány a ze strany stavby následně promptně vyřešeny.

Je škoda že diskuze neumožňuje vložení ilustrativních obrázků.

S pozdravem
Petra Spěváková

t

.

Oprava uvozove cesty

Se vsemi stezujicimi si plne souhlasim - je to HRUZA a trva to dlouho. Take bych vsak chtel poprosit ridice, kteri ted jezdi po ulici Na Vapence, aby meli i soucit s nami, kteri zde bydlime a kterym ted jezdi stovky aut pod okny ve dne v noci - uberte plyn, dodrzujte rychlost budte ohleduplni k chodcum. A OU bych poprosil, aby cas od casu zajistil uklid cesty - prasi se.

Nejen oprava úvozové cesty

Dobrý den,
o opravě úvozové cesty Na Vápence, která je běžným způsobem neopravitelná, jsem informovala http://psary.cz/aktuality/oprava-uvozove-cesty-na-vapence-zitra-75-od-8-.... Zásyp výmolů díky stékající vodě vydrží maximálně dvě hodiny, proto jsme zvolili opravu pomocí panelů.
Množství dešťové vody z víkendu způsobilo na stavbě řadu problémů nejen v lokalitě Vápenka.

Pokud vidíte nákladní auta, která nedodržují předpisy nebo vás jinak ohrožují, volejte policii. Řidiči nákladních aut patřící stavbě byli upozorněni a vyzváni k ohleduplnosti.

Harmonogram prací je k nahlédnutí na webových stránkách obce viz. odkaz http://psary.cz/aktuality/odstavky-vody-a-harmonogram-stavby-prutahu-ii105
Dále byl harmonogram prací roznesen formou letáku do schránek v Psárech.

Podrobné vysvětlení jste se mohli dočíst v Psárském zpravodaji nebo shlédnout na videu zastupitelstva obce http://psary.cz/usneseni/usneseni-zastupitelstva-c-2-2021-video .

Termín ukončení stavby je opět uveden v harmonogramu.

Vlasta Málková

oprava úvozové cesty Na Vápence

Vážená paní místostarostko,
děkuji za vaši reakci a děkuji za opravu cesty položením panelů (škoda, že to nešlo tímto způsobem vyřešit dříve).

Volání policie na nákladní auta si představit nedokáži, pokud OÚ informaci předal, tak věřím, že dojde ke zlepšení.
Rovněž prosím o vaše vyjádření k "jezeru" vznikajícímu v napojení ulice Na Stráni a odkládání stavebního materiálu
a průchodnosti chodníků.

Přiložený harmonogram prací je dle mého názoru nepřehledný a není vhodný pro prezentaci aktuálního stavu a harmonogramu lidem (možná k tomu není určen, Psárský zpravodaj ani video zastupitelstva jsem neviděla), mě osobně nezajímá, kdy bude řešena jaká vrstva a kdy budou měněna šoupata atp. Harmonogram je z 26.3., mám to chápat tak, že od 26.3. nedošlo k žádnému zpoždění a vše probíhá dle plánu? Pokud ano, tak je to dobrá zpráva, pokud ne, tak by mělo docházet ke korekci termínů a zejména termínu dokončení (na který hodně lidí netrpělivě čeká) dle aktuálního průběhu. Rovněž v harmonogramu nevidím procentuální plnění (stav) jednotlivých úkolů.

Je pozitivní, že zatím nedošlo k posunu termínu ukončení dle harmonogramu na který se odkazujete.

Děkuji za váš čas,
S pozdravem,
Petra Spěváková

Reakce

Paní Spěváková,
mrzí mě, že nečtete Psárský zpravodaj ani nesledujete zastupitelstvo, kde jsou uvedeny veškeré informace, ale to je každého věc. Spodní část ulice Na Stráni patří ke stavbě, odtok vody se bude řešit vpustí, ale zatím není stavba dokončena. HMG je stále platný, jak je uvedeno.

Vlasta Málková