Konec zimní přestávky

Od 1.4.2021 budou práce na akci "II/105 Psáry-průtah" opět v plném proudu. Dojde k uzavření komunikace od obecního úřadu až na psárskou náves. Plán objízdných tras i náhradní autobusové dopravy  zpracovala pro zhotovitele stavby firma 3 K značky s.r.o.
Vzhledem k vyjádření Policie ČR k objízdným trasám, dojde k výstavbě vodovodu v ulici Kutné až po otevření komunikace II/105 (Průtah). Předpokládaný termín zprůjezdnění je 1.7.2021.

Komentáře

Uzávěrka od 1.4., proč ne až od 6.4.?

Můžu se zeptat, zda se bude přes Velikonoce na průtahu opravdu pracovat? Pokuď ne, proč nedojde k uzávěře až 6.4. nebo později, dle toho jak se skutečně začne pracovat? Všichni pamatujeme kolik dní se na uzavřeném průtahu vubec nic nedělo a psárští občané, bydlící za uzávěrou, trávili zbytečně hodiny a kilometry hledáním sjízdné cesty na Prahu.

Uzávěrka od 1.4., proč ne až od 6.4.?

Dobrý den,
ano, dle informací stavbyvedoucího se bude od 1.4.2021 na stavbě pracovat i přes víkend.

Vlasta Málková

konec zimní přestávky

Dobrý den paní Málková,
netrpělivě očekáváme z Radnice odpověď na dotazy z minulého týdne ohledně oprav
a investic, z kontaktního formuláře
od pana Maříka.
Je to nezodpovědný přístup.
Děkujeme, s pozdravem
A. S.

Konec zimní přestávky

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdo konkrétně je za psárskou radnici odpovědný za kontrolu, nastavená opatření, koordinaci a vše související se stavebními projekty v ulici Psárská a nově i v ulici Kutná (vodovod)? Obec Psáry je spoluinvestorem a má odpovědnost vůči občanům obce. Dosavadní přístup mi jako odpovědný vůbec nepřipadá. Končící zimní přestávka bude znamenat opět velká omezení pro občany a do prodloužení akce v Psárské negativně zasáhne další už rozjetá akce vodovodu v ulici Kutné. Přitom "zimní přestávka" asi tak úplně přestávkou nebyla, protože všichni, kteří v okolí stavby bydlí víme, že se čile pracovalo i o "přestávce"... Znamená to, že zhotovitel práce nezvládá a investor jen nečinně přihlíží. Na informačních panelech je stále dokončení stavby v prosinci 2020, směšné. Celé jaro a část léta bude pokračovat hluk, smrad a prach a další zvýšené náklady na dopravu a ztráta času. Občané Psár, na které dopadají negativa z těchto staveb si zaslouží lepší informovanost a i omluvu za prodlužování potíží, na kterých se vedení obce jako spoluinvestor podílí. Prosím nepište, jak nám to všem pomůže, protože to zdaleka není pravda. Neustálé prodlužování zákazů a omezení není cesta, stejně jako na úrovni celé republiky mnohá omezení, související s čínskou chřipkou. Ta podoba.
Tomáš Mařík

Průtah

Dobrý den pane Maříku,

děkuji za připomínku a váš názor. Problematiku vodohospodářství mám v obci na starosti já. Mnohokrát jsem popisovala, kdy firma zahájila stavbu, a jak to probíhalo v čase. V minulém příspěvku jsem vám odpovídala jak má stavba probíhat a proč byla zimní přestávka. Pokud nepropojíme vodovod, tedy nedostavíme Etapu III, nebudeme mít Želivku. Proto je nutné dostavět i zbývající etapu. Zda vodu potřebujeme nebo ne, nechám na posouzení všech občanů. Jinak to vnímáte možná Vy a jinak to vnímají lidé, které každoročně v letních měsících sužuje nedostatek vody. Stejně tak majitelé psárských pozemků, kteří mají plné zahrady fekálií z nedostatečně kapacitní kanalizace. Určitě nesouhlasím s vaším tvrzením „Prosím nepište, jak nám to všem pomůže, protože to zdaleka není pravda.“ Vzhledem k tomu, že je stavba spolufinancována z prostředků EU, byla její potřebnost posuzována odborníky z řad vodohospodářů i silničářů.

Stavba potrvá, podle poslední známé informace, do konce června a přinese ještě spoustu potíží našim občanům, určitě prach, hluk, objízdné trasy. Stavba je velice komplikovaná a dělníci udělali spoustu chyb, covidová doba stavbě také neprospěla. Vzhledem k našemu dohledu a pravidelnému kontrolování stavby se na ně přišlo a nyní dochází k nápravě. Pozitivní je, že od prosince do konce března bylo možné stavbou projíždět. Zhotovitel pro naše občany zprůjezdnil průtah, dle našeho požadavku a na vlastní náklady komunikaci vyasfaltoval. Naši rezidenti nemuseli celou zimu jezdit po objízdných trasách.

Další důležité informace budou uveřejňovány tak, jako doposud tj. v Psárském zpravodaji, prostřednictvím informačních letáků ve schránkách, na webu nebo Facebooku obce. Mimo jiné o problematice této stavby podávám pravidelně informace na zasedání Zastupitelstva obce Psáry. Záznamy z jednání Zastupitelstva jsou k dispozici široké veřejnosti na webu obce. Samozřejmě, pokud budete potřebovat nějaké dovysvětlení, je možné mě kontaktovat přímo prostřednictvím e-mailu, předem sjednané osobní schůzky či telefonu.

S pozdravem
Vlasta Málková