Komunikace NAD CIHELNOU - nadměrné znečištění!!!

Typ příspěvku: 
Stížnost
Stížnost na : 
Ostatní
Stížnost s korupčním motivem: 
Stížnost s korupčním motivem - NE
Stav požadavku / stížnosti: 
Ověřuje se
Priorita požadavku: 
Normální

Stížnost na stav komunikace Nad Cihelnou + nečinnost obce při sjednání nápravy.
Zdůvodnění:
1. Obecní pozemek přiléhající ke komunikaci Nad Cihelnou byl v minulých dnech využit jistou stavební firmou k navezení hlíny (zřejmě skrývka z nějaké stavby) a v minulém týdnu byl částečně odvezen. Firma přitom značně znečistila komunikaci Nad Cihelnou.
2. Komunikace byla výrazně zničena už po provedení kanalizačního řadu na podzim 2016, kdy místo původního pevného podkladu (štěrk, kamení) stavební firma následně zavedla výkopy nekvalitním jílovitým materiálem. Původně rovný a pevný terén komunikace se místy propadá, vznikají velké blátivé kaluže.
3. Stížnost jsem odeslala mailem dne 12.12. na paní Málkovou (malkovaatpsary [dot] cz) a doposud jsem neobdržela žádnou odpověď (ani stručné sdělení, že mail byl doručen). Proto volím tuto formu stížnosti.
Jelikož se jedná o JEDINOU přístupovou komunikaci, žádám obec o nápravu tohoto katastrofálního stavu! Nedá se projít pěšky ani projet autem bez značného znečištění! Bahno se lepí na boty i pneumatiky! Proto žádám o urychlené vyčištění komunikace od rozježděné hlíny + následné zavezení štěrkem nebo obdobným materiálem, aby se povrch vozovky zpevnil a zarovnal.
Předpokládám, že obec má podepsanou smlouvu s firmou, která využívá obecní pozemek k ukládání zeminy a že součástí dohody je očištění komunikací v případě jejich znečištění.
Žádám o písemné stanovisko a návrh nápravy dané situace. Fotografie aktuálního stavu jsou přiloženy.
Pavla Kinclová

Přiložené soubory: 

Komentáře

Nad Cihelnou

Dobrý den,
v době vyvážky mezideponie byla sil. II/105 průběžně čištěna, v pondělí (po vyvezení celé mezideponie) byl upraven povrch ul. Nad Cihelnou + chodník v místech dopravy stavební firmy, v úterý do tohoto úseku rozvezen nový štěrk, dnes bude štěrk rozvezen na zbytek komunikace.
Sedláková, správa majetku

Tohle by měla být práce pro

Tohle by měla být práce pro Městapo, které ale musí úkolovat Radnice - měli by se starat o pořádek, znečišťování komunikací, volně pobíhající pejsky (po kterých páníčkové neuklízejí) a ne buzerovat za zastavení před pekárnou, když si jdete koupit rohlíky a párkrát se pěkně v teple projet autem po obci, aby to vypadalo, že něco dělají...

RE: Tohle

Dobrý den, opakovaně jsem byl ujištěn velitelem MP Jesenice i hlídkujícími policisty, že nepokutují okamžitě a nechávají čas na to, aby i zákazníci pekárny měli dostatek času si označení obstarat. Obsluha pekárny mi potvrdila, že to takto skutečně chodí. Napište mi tedy prosím konkrétní případ, kdy k tomuto došlo. Děkuji. S pozdravem Milan Vácha

Nevím jaké zkušenosti má

Nevím jaké zkušenosti má pisatel, já jsem do pekárny přestal jezdit úplně, ale to není podstatné.
Mě by spíš zajímalo, kolikrát po znečištěné komunikaci měšťáci projeli, aniž by něco udělali, když jeli na obhlídku naší obce (bordel byl na silnici několik dnů)? A proč tedy hned nazasáhli, nebo začnou něco dělat až když se někdo ozve a z auta vylezou jen před pekárnou, aby pomáhali a chránili? Na to byste se měl velitele zeptat pane starosto.
S pozdravem T. Marný

Mohl byste pane starosto

Mohl byste pane starosto prosím odpovědět, kolikrát jeli naši chrabří Pomahači po zabordelelé (zas.ané by mohl admin smazat) Psárské, aniž by něco udělali? Už jste se na to jejich statečného Náčelníka zeptal?

No vidím, že starosta na

No vidím, že starosta na slušný a celkem relevantní dotaz (byť od anonyma) kašle v duch hesla "Zeptejte se na co chcete, odpovím na co chci já (nebo se na to rovnou vy....)

Dobrý den, Ale on ten dotaz,

Dobrý den,
Ale on ten dotaz, nejen že je od anonyma, ale rozhodně není slušný. A na neslušné dotazy opravdu nikdo odpovídat nemusí. Již několikrát jsme avizovali, že na anonymní příspěvky nemusíme a nebudeme reagovat a když tak učiníme, jsme špatní? Anonymové jako tento tazatel znehodnotili jakoukoliv diskuzi na tomto webu a svými urážlivými a útočnými výroky jen ohrožují možnost anonymních příspěvků.
S pozdravem
Vít Olmr

Pane Olmere, mě ten dotaz

Pane Olmere, mě ten dotaz opravdu nepřijde neslušný, asi měl být vtipný a/nebo ironický... Jestli je, nebo není, to už je samozřejmě na vkusu každého soudruha (hláška z filmu, snad se nikoho nedotkne a nebude ji považovat za neslušnou), navíc veřejní činitelé by měli v určité míře snést trochu té "ne úplné slušnosti"... Nic to ale nemění na jeho podstatě, která i mě přijde zajímavá. Takže se pokusím položit podobný dotaz ve vší slušnosti: Jak dlouho jezdili strážníci MP po znečiětěné komunikaci aniž by něco udělali? Zeptali jste se na to velitele MP? Neměla by snad toto být podstata jejich činnosti v naší obci? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

RE: Pane Olmere

Dobrý den, popravdě od té doby, co se tu většinou pouze trolluje se snažím na anonymní dotazy nereagovat. Ono to totiž nikam nevede. I z těchto důvodů přestalo mnoho občanů diskuze číst nebo se aktivně zapojovat. Vidíte sám po mé první reakci. Položil jsem dotaz a také bez reakce. Pokud máte takový zájem, tak se stavte nebo zavolejte. I mnoho lidí, kteří mi píší (neanonymně), požádám o telefon, abychom to zvládli rychleji. Pochopitelně chápu, že není Vaším zájmem vyjít z anonymity. Pochopte zase Vy ten můj. S pozdravem Milan Vácha

Pane starosto, při vší úctě,

Pane starosto, při vší úctě, kterou jsem k Vám dosud měl, tohle snad nemyslíte vážně. To jako pro odpověď na slušný a jednoduchý dotaz mám chodit osobně na OÚ? To jak reagujete (nebo neragujete) na dotazy vypovídá více o Vás než o tazatelích a Vaše umíněné odmítání odpovědět je samo o sobě odpovědí a vyvolává ve mě pochybnosti. Jestli Vás obtěžuje odpovídat na dotazy (položit jsem ho slušně a věcně a odpověď by zjevně zajímala i další občany) a tahle práce Vás nebaví, tak ji nedělejte, nikdo Vás nenutí. O práci MP si myslím své, takže mě to nepřekvapuje. Anonymita na internetu má mnoho důvodů (a ve vztahu k represivním složkám i rozumných). Já jsem si svůj názor udělal, ostatní si to taky přeberou po svém a tím bychom mohli tohle směšné přetahování ukončit, nemá cenu dále marnit můj ani Váš čas. S pozdravem Anonym

Souhlasím, anonymní diskuze

Souhlasím, anonymní diskuze je opravdu ztráta času. Navrhuji ji zrušit.

Pokud veřejní činitelé

Pokud veřejní činitelé placení z daní na slušné byť anonymní dotazy na webu neodpovídají, tak to tady zrušme, nebo rovnou radši všechny ty internety zakažme. A městapo ať jen kontroluje parkování u pekárny...

Neslušný příspěvek smazán

Neslušný příspěvek smazán administrátorem

Admine, prosím nemaž to tak

Admine, prosím nemaž to tak rychle, když už na lidi se... pardon kašle starosta, tak ať se alespoň pobavíme...

Dobrý den, tady si dovolím

Dobrý den,

tady si dovolím zareagovat já. Pokud jste to myslel jako vtip, pak se Vám moc nepovedl a myslel-li jste to vážně, jste obrazem situace. Poslední dobou se z komentářů stala bohapustá žumpa, kterou řada občanů kvůli tomu přestala číst a Vy ji svým názorem ještě chcete podporovat?

Pan starosta nikdy neodmítl odpovědět na slušný dotaz konkrétního občana. Velmi často odpovídal i na urážlivé dotazy anonymů a často jim i nabízel osobní setkání pro vysvětlení situace (není paradoxní nabízet osobní setkání někomu, kdo nemá ani dost slušnosti se podepsat?). Občas ospověď na někoho delegoval, ale zpravidla odpovídal přímo.

Ponechme stranou fakt, že za obsah webové prezentace je zodpovědný provozovatel, tedy obecní úřad, nikdo ze zastupitelů ani pracovníků úřadu nemá chuť nechat kvůli hrstce arogantních jedinců zničit funkční médium pro komunikaci s občany. Jedná se o výkřiky pár lidí většinou se schovávajících za anonymizéry, což samo o sobě svědčí o něčem svědčí. Argumentace o tom jak je na internetu anonymita důležitá (navíc prý s ohledem na fiktivní represivní složky) je ve spojení s dotazy na obecním webu více než směšná. Chcete-li odpověď chovejte se jako normální člověk a slušně se představte. Za takové chování Vám nikdo nemůže nic říct.

Jeden každý občan obce má možnost kdykoliv kontaktovat starostu, radní i pracovníky úřadu a dostane se mu odpovědi na jeho dotazy. V případě kdy jde o složitější dotaz, je mu nabídnuto osobní setkání a všichni kdo podobný dotaz položili dostali odpověď. Jistě se najdou výjimky kdy někdo z nás dotaz přehlédl, pak se tazateli dostala i příslušná omluva.

S pozdravem
Vít Olmr

Osobní setkání při

Osobní setkání při složitějším dotazu... No to je teda vtipné... Co je složitého na dotazu jak dlouho jezdili strážníci po zabordelené silnici a jestli se na to starosta zeptal velitele, když se ho ptá na (ne)buzerování před pekárnou? Vyplodíte tady dlouhé pojednání o ho... ničem a odpovědět nedokážete, nebo spíše nechcete?
Bez pozdravu Kuchařík

Dobry den,je mi lito, ale

Dobry den,

je mi lito, ale na tyto otázky pan starosta odpověděl již dříve, ale právě díky výprodům anonymů odpověď zjevně zapadla. Cituji:

Dobrý den, opakovaně jsem byl ujištěn velitelem MP Jesenice i hlídkujícími policisty, že nepokutují okamžitě a nechávají čas na to, aby i zákazníci pekárny měli dostatek času si označení obstarat. Obsluha pekárny mi potvrdila, že to takto skutečně chodí. Napište mi tedy prosím konkrétní případ, kdy k tomuto došlo. Děkuji. S pozdravem Milan Vácha

Dobrý den,

přesně jak píšete. Bahno z ulice v Domkách bylo nahlášeno na Městskou Policii a ta to i řešila. Byl jsem mimo, takže jsem se dostal na místo K cihelně (a nafotil) až dnes o půlnoci. V pondělí dojde k nápravě.

S pozdravem

S pozdravem
Vít Olmr

Nevím jestli dobře rozumíte

Nevím jestli dobře rozumíte psanému textu, takže ještě jednou. Otázka zněla: Jak dlouho jezdili strážníci po zabordelené komunikaci (Psárská), aniž by něco udělali a jestli se na to starosta zeptal velitele (třeba když se u něj ujišťoval o jejich postupu před pekárnou, jak píše ve své odpovědi na něco úplně jiného, tedy parkování před pekárnou)? Na to NEODPOVĚDĚL, už si rozumíme?
Kuchařík

Dobrý den, takže znova.

Dobrý den,

takže znova. Ohledně parkování reagoval pan starosta na údajné buzerování řidičů strážníky. Je to hned druhý přípěvek ve vlákně. A Vy jste psal ze na to neodpověděl, a já odpověď vidím. Stejně tak odpovídal na situaci ohledně zabahněné silnice byla zodpovězena větou, že to bylo nahlášeno. Pokud strážnící potkali  znečištěnbou cestu a tuto nahlásili, je otázka na počet projetí irelevantní, nezdá se Vám?

S pozdravem
Vít Olmr

Dobrý den, dopisování zde

Dobrý den,
dopisování zde mezi podepsanými i nepodepsanými se zástupci obce vypadá skoro jako ptejte se nač chcete, odpovíme na co chceme. Pokud obcí také placení policisté „potkali znečištěnou cestu a tuto nahlásili“, tak toho moc neudělali. Komu nahlásili? Proč nehledali viníka? A hlavně, proč nezajistili bezpečnost na cestě? Proč nezajistili označení nebezpečného místa, nemluvě o bezpečném projetí? Navíc tam ke znečištění došlo opakovaně, to prvé po pár dnech odstranil Svatý Petr sesláním deště. Co tedy dokázala v tomto případě obecní, či městská policie? Kluzkou, zabahněnou silnici před zatáčkou a vjezdem do obce nedokázala ani zabezpečit dopravní značkou, zřejmě to nemá v popisu práce, a pod zabránit nebezpečí a možným následným škodám se takováto situace asi nevejde. Policista něco špatného vidí, tak sepíše hlášení, pošle ho dál, a jde od toho. Udělal, co měl!? A jak se zachovali zástupci obce? Co by kdyby … není venku nějak zamlženo?
S pozdravem M. Pek.

RE: Dobrý den, dopisování zde

Dobrý den pane Peku,
15.12.2016 byla odpoledne nahlášena porucha od paní Kinclové (oprávněně). Odvážel se materiál ze sousedního pozemku. 16.12. jsem měl dovolenou a byl jsem mimo. Na místo jsem se dostal až při cestě z Prahy před půl nocí a udělal jsem fotografie. Hned ráno 17.12. jsem sem napsal, že dojde v pondělí k nápravě. To se i stalo. V úterý pak zaváželi komunikaci štěrkem. Více popisovala paní Sedláková.  Byla to chyba našeho smluvního partnera, který pro nás realizoval výstavbu komunikace Sportovců. Jednali jsme s nimi napřímo bez Policie. Podle výkazu jeli strážníci MP okolo 2x a pravděpodobně to nepovažovali za neúnosné. Ono se to také v čase měnilo (údajně- já jsem byl mimo). V 11 hod. to bylo prý horší než v 15 hod. (jak tam průběžně stavební firma odstraňovala). Ten den asistovala MP pouze u úklidu zabahněné komunikace V Domkách a K Halám. Nepovažuji za účelné zjišťovat od velitele, kdo co mohl vidět a jak měl reagovat. Na druhou stranu ale nic nebrání tomu, se více zaměřit na kontrolu bahna na silnicích a vytékající dešťové vody ze soukromých nemovitostí, jak je tu v posledních dnech řešeno.

To, že neodpovídám na anonymní příspěvky od lidí, kteří důsledně přistupují přes anonymizéry beru jako správné a trolling určitě podporovat nechci. Trollové si diskutují často sami se sebou, jenom aby provokovali lidi, dráždili, lhali, uráželi, vyřizovali si osobní problémy a diskuze a konkrétní téma je jenom prostředkem a oslím můstkem. I tady je vidět, jak trollovi vadí, když nereaguji. V tomto vlákně je vše vidět naprosto jasně. Jestli tu někdo slovně spojuje naší MP a Gestapo, tak je jasné, že si potřeboval především ulevit. U toho opravdu asistovat nemusím. A nutnost komunikovat anonymně (jak je tu někde uvedeno) z obavy z represí považuji také za vtipné. Naopak bych já mohl říct, že se bojím komunikovat s anonymem (kterého bych mohl rozladit) a on mi mohl škodit. To, že troll má psychický nebo osobnostní problém je v podstatě jisté. Jsem přesvědčen, že je trolling nejenom nepříjemná obsese, ale i poměrně nebezpečný nástroj manipulace. Byl bych rád, kdyby se tu zavedl systém, díky kterému by se sem vrátili normální uživatelé, se kterými by se dalo rovnocenně komunikovat. Byť si tedy dovedu představit, jak to „spravedlivé“ trolly (trolla) rozzuří. 
S pozdravem
Milan Vácha

Tak se to pane starosto

Tak se to pane starosto konečně vyjasnilo. Šlo o Vašeho "smluvního partnera" a řešili jste to "napřímo bez Policie", takže proto Městapo (jde o běžný hovorový výraz ze zkratky MP, ještě se používá výraz Opičáci podle zkratky OP) nic neudělalo a Vy jste pod dětinskými záminkami odmítal odpovědět... Jestlipak by bylo takto postupováno i v případě běžného smrtelníka je jen řečnickou otázkou - odpovídat nemusíte, když na trolly neraagujete. Já jsem ale rád, že to tady "trollové" nenechal usnout, jinak bychom se pravdu nedozvěděli... Jo a taky používám Tor, už jen z principu. Bez pozdravu Kuchařík

A čemu se divíte? Na jejich

A čemu se divíte? Na jejich místě (politici, úředníci, policisté...) by se tak chovala většina z nás (včetně mě). Vy byste různé "výhodičky" nevyužíval, mít tu možnost? Kdos bez viny, hoď kamenem.

RE: A čemu se

Pane Kuchaříku, pokud náš smluvní partner dělá zakázku pro obec, tak mu řekneme rovnou, že uklidil špatně a nevoláme MP. Pokud je to soukromá akce nějaké firmy nahlášená občany a my nevíme, kdo to je (zmiňovaná komunikace V Domkách 16.12.), tak požádáme MP, aby to zjistila a dohlédla na nápravu. Společnost stavící v ulici V Domkách rodinný dům se chovala korektně, slušně a nápravu rychle zjednali. Předpokládám, že ani nedostali pokutu. Doufám, že jsem tímto skandálním odhalením nesrazil příliš občanů do kolen. Pokud byste chtěl své pobouření a vztek nad tímto postupem ventilovat rychleji a efektivněji, tak je to možné na tel. 602754837.

S pozdravem

Milan Vácha

A vo tom to celý je. Jestli

A vo tom to celý je. Jestli strážníci dělají, to co by měli a jestli je všem měřeno stejným metrem. Aź tedy bude někdo dělat bordel, tak se budem obracet na starostu, ať to vyřeší "domluvou" aby nedejbože nedostal pokutu. A jestli je to "partner" radnice zcela jistě nebude hrát žádnou roli.
Toru zdar Anonym

Mam lepsi napad. Az budete

Mam lepsi napad. Az budete chtit nebo potrebovat udelat neco co neni uplne koser tak to klidne udelejte a pak se udejte starostovi ten to vyresi domluvou a je to. A za MP muzeme usetrit.

Já mohu potvrdit, to co tu Milan Vácha říká a tvrdí

Nikdy jsem neměl problém zvednout telefon a zavolat mu, nebo jen napsat email, když věc nehoří a počká a dočkal jsem se vždy brzkého vyřízení.

Jan Soukup

Slušně a věcně napsáno. Pro

Slušně a věcně napsáno.
Pro administrátora tohoto webu by asi nebylo složité vytvořit ještě jednu,nebo vymezit část diskse jen pro registrované kde přijdou slušní lidé polozit slušné a konkretni dotazy,a diskutovat o nich. A anonymové ať si řadí všude jinde.

Dobrý den, Až dojde na lámání

Dobrý den,

Až dojde na lámání chleba, uděláme to opačně, tak jak bylo původně zamýšleno. Tedy otevřená anonymům zůstane jen volná diskuze na diskuzním fóru a ostatní zůstane jen pro registrované.

S pozdravem
Vít Olmr

Je to marný, je to marný, je

Je to marný, je to marný, je to marný... Strážníci několik dní jezdili po zasrané silnici a nic neudělali, nahlášeno to bylo až po stížnosti zde na vebu... Už chápu proč preferujete to osobní setkání, písemně si nerozumíme... Kašlu na to, nemá to cenu, jdu se najíst a pak dělat něco užitečnějšího... Přeji hezký den Kuchařík

Oprava: Pražská, nikoli

Oprava: Pražská, nikoli Psárská...

Pražská - Cihlářská

Ono se jedná i o stav páteřní komunikace obce, ulici Pražskou, při vjezdu do obce směrem od Jesenice. Silnice je v současné době s jílovitým, nikoli asfaltovým povrchem. Jestli trochu zaprší, tak se ani neprojde, ani neprojede. A stav a funkčnost chodníků je zdejší současné správě obce „ukradený“. V některých částech obce je zcela běžné parkování, nebo ukládání stavebních materiálů, na chodnících. A to tak dokonale, že musíte auta na chodnících i s dětmi obcházet po silnici. A pokud zrovna projíždí kolem obcí dobře dotovaná městská policie z Jesenice, kouká na vás a děti, aby vás nepřejeli, ale již se nezeptá, co děláte v silnici. Ta auta na chodnících asi přes brýle nevidí. A je s podivem, že takto dokonale zaparkovaná auta v pohodě obchází i pochodující útvary dětí z mateřské školy za doprovodu dospělých, snad pracovnic, zaměstnaných v mateřské škole (možná právě k tomu účelu – to nevím). Zatím se nikomu nic nepřihodilo, zatím. Snad chodníky v obci mají své zodpovědné vlastníky …

Doporučuji obrátit se přímo

Doporučuji obrátit se přímo na stavební úřad, či odbor dopravy. Jedná se pravděpodobně o přestupek a divím se, že obec nereaguje okamžitě. Navíc vrstva bahna při výjezdu ze zatáčky ohrožuje bezpečnost provozu a toto by mohla řešit i městská policie.

RE: Doporučuji

Dobrý den,

přesně jak píšete. Bahno z ulice v Domkách bylo nahlášeno na Městskou Policii a ta to i řešila. Byl jsem mimo, takže jsem se dostal na místo K cihelně (a nafotil) až dnes o půlnoci. V pondělí dojde k nápravě.

S pozdravem

Milan Vácha