Hluk v chatových oblastech

Typ příspěvku: 
Stížnost
Stížnost na : 
Ostatní
Stížnost s korupčním motivem: 
Stížnost s korupčním motivem - NE
Stav požadavku / stížnosti: 
Vyřešeno
Priorita požadavku: 
Normální
Přiřazeno: 
Milan Vácha

Dobry den, v poslední dobĕ se hodnĕ rozmáhá stavební činnost a s tím spojené hlučné práce. Nebylo by možno, alespoň v chatových oblastech, zakázat hluk spojený s prací po 19 hodině? Je smutné uspávat děti za zvuků zbiječek a motorových pil. Děkuji za zvážení možností.

Výsledek šetření: 

viz komentář pod stížností

Komentáře

RE: Hluk v chatových oblastech

Dobrý den,

Jak jsem již někde zde na stránkách zmiňoval, tak je v poslední fázi nový zákon o veřejném zdraví, který řeší i hluk. Uvidíme, jak bude vypadat a jaké budou metodické pokyny. Obecně nemůže jít obec nad rámec zákona. Na druhé straně se vždy držela 22 hodina. 19 hod. na noční klid si plošně moc představit nedokážu.

S pozdravem

Milan Vácha

Cirkulárka

Jo od starosty je to pochopitelná odpověď. Ale vše záleží na psychickém stavu jedince který v sobotu nebo v neděli možná i ve svátek vezme do ruky kango a nebo príklepovku v nejlepším případě.Motorové pily a kosy po 19hod.je samozřejmost. S tím se nic nenadělá, jsou tací mezi námi, v chatové oblasti nebo ve vsi. Holt ubožáci.

tak se seberte a tahnete nazpet do Prahy....

...nebo do tech prdeli odkud pochazite.
Tohle je vesnice, pokud si nekdo mysli, ze na vesnicich je klid, at se jde lecit k chocholouskovy. Pres tyden jsou lidi v pravci a o vikendu dohani co mohou. Kdy takovy chatar ma posekat travu? To ma chodit za vami vy nafuky, jestli mu to milostove dovolite? Co kdyz mam za konicka truhlarinu, praci se drevem? Ukrizovat a pro vystrahu popravit?

Opravdu mohu smele prohlasit, ze bez takovych idiotu jako jste vy tu bylo lepe....

Jo to jo

Udička nahozena a hovádko je tady. Nemusím nikam chodit, bydlím tu už 40let a od dob co do chat se stěhují chataři na trvalo a vesnice je zaprasená kolem dokola satelitní výstavbou bez infrastruktury to tu opravdu stojí za hovnajs. A k tomu truhlářovi. Mít ho za souseda a po sedmý večer něco, tak mu vrazím hoblík do chřtánu že mu vykoukne ze zádele. Na vsi klid nebýval nikdy, to je pravda, krávy bučely prasata chrochtala slepice kvokaly a psy štěkaly a traktory jezdily a z hospod zpěv se o zábavách ozýval. Toto všem dnes vadí,ale sekačky a pily to je v pohodě.

souhlasim

souhlasim

Ja to takhle beru...

Vemte si pan Kříž, musel kohoutovy useknout hlavu, neb moc kokrhal.
Lide se tu hadají o sekaní trávy, hádají se o použití pily, křovinořezu a ostatního, nevadí jim motorky snad bez výfuku jezdící po lese, Na ty dvě bíle čtyřkolky prohánějicí se v lese nad akátovou ulicí a jsou slyšet na dobrých 200 metrů.
Bordel který má Šimek kolem svého sídla, zničený les u jeho sídla (až se brouk rozšíří okolo, budou tu planiny). Jo a nezapoměňme na zkurnevé koupalište/hasičskou nádrž, myslím že v případě požáru lesa by byla setsakra potřeba...
I když i zničená Nádržka....

Místo toho máme městkou policii, která přesně ve 14 hodin jede zkontrolovat hřbitov ve Psárech (tam se toho děje) a nebo parkují u Vinařství nad školkou, asi je platí za ochranu líp, než obec za práci.

Místo toho když si člověk přečte forum a jedni brečí na hřišti v Jirčanech naměřily jsme v 5 odpoledne hluk... no a ta svatba... no hrůůůůza...
No a soused představte si, že v chatové oblasti (teda možná náhodou protože na BABĚ je víc vilek než dole, zdalipak mají stavební povolení, před 14 dny jsem u těch 3 rozestavěných, žádnou viditelnou ceduly neviděl) soused nastartoval sekačku.... elektrickou....

Apropo je vidět, že o truhlařině moc nevíte, hoblík není slyšet :-)))
J

Hoblik

Jak ktery hoblik, elektricky nikdo nepreslechne a na rucni jsou uz lidi líní. A s elektrikou to jde rychleji. Na sekani muzu mit i kosu a cep, ale proc bych to delal? Nicmene obtezovat nekoho zbytecnym hlukem vecer, kdyz se stejna prace da udelat prez den? Lidi proste nepremysleji a mysli jen na sebe a svuj klid po narocne vecerni praci. Beda kdyz si pak nekdo u sousedu zahraje na kytaru nebo pujde s kamarady na hriste...

Cep??

Cepem se mlatilo obilí, nebo husiti křižáky do hlav, ale travu bych tim opravdu, ale opravdu sekat nechtěl, asi jste měl na mysli srp...

Ale jinak naprostý souhlas, jen mi vadí, že lidé si stěžují na cokoliv, kdykoliv i když je to slušně řečeno nerozum.... Klidně i přes den....
Někdy mám dojem, že jim vadí a co si to slunce dovoluje, když přes den svítí....

J.

Opatrně s výrazy

Tak vážený idiote,

Vy budete jeden z těch, který ten bordel bude dělat i naschvál.

Jezdím sem přes 20 let, posledních 6 let bydlím trvale, takže vím jaká byla a začíná být situace.

Idiotem se označujte sám, protože dle vašeho vyjádření se mezi idioty evidentně budete počítat...

A do Prahy se nestěhuji, mám to tady rád. Až na ty spoluobčany, kteří nejsou ochotni s prací začít dřív a radši se válí, než zajde slunce.

MP

Táhni zpátky

nálete, nikdo tě tu nechtěl.

trochu slušnosti

Myslim, ze k dobrému soužití by stačilo trochu obyčejné lidské a sousedské slušnosti a pochopení, ktera asi, jak je vidět z teto diskuze, mezi lidmi ubývá... K tomu abych pochopil, ze setkat ve 20h, když ma soused male děti, je nevhodné, nepotrebuji vyhlášku ani starostu.
T. Pecháček

Přesně

Bohužel pane Pecháčku,
i když zijeme na vesnici, kde bydlím od narození, tak tu bohužel nezijou jen slusni vesničani, ale také ultra vidlaci - potvrzeno názory výše.
V okolí nás žijí asi i dementi. Ten reže do jedenácti večer nějaký dřevo, ten hraje do půlnoci na zahradě na kytaru a o moravcovy a její hospodě v podnájmu na hřišti, ktera je slyšet až za potokem do dalších ulic ani nechci mluvit,
Protože mluvit sproste a hanebne mi nesluší. ..
nepotřebuji přímo mít ve 20 hod ticho, ale tim ze pracuji 6 dni v týdnu, mě to prostě po 22 hodině štve a už nevím, jak vse dál řešit.
Nikdo tady nepotřebuje stávajícího starostu, Protože nic nezaridi a nikdy ani nezaridil a to i po osobní domluvě. ..
ze chytnul dva sprejery je fakt super. Podle mě nejtišší zlosyni v okolí :)
přeji Vám klidnou noc, i když pochybuji díky opět nenahlasene zábavě v nasem okolí.

Rušení nočního klidu

Víte co je zvláštní? Když pročítám zprávy o zásazích obecní policie v Psárském zpravodaji, nacházím většinou jen zápisy o rušení nočního klidu na hřišti v Psárech...Je to tím, že občané Jirčan policii nevolají nebo se záznamy o rušení klidu na hřišti v Jirčanech do top výběru zpráv pro Psárský zpravodaj nedostaly?

RE: Přesně

Vážený pane, napište prosím funkční telefonní číslo, ať si můžeme domluvit schůzku a osobně si vyříkat co kdo říkal. Zatím to jsou pouze dokola anonymní příspěvky a nedostupná čísla, která nereagují.

Děkuji

S pozdravem

Milan Vácha

Společný postup - hluk

Dobrý den,
domnívám se, že nejsme sami komu hluk vadí, viz. poslední Psárský zpravodaj. Napište mi prosím na hlukjircanyatemail [dot] cz, abychom věc řešili společně, pokud souhlasíte. Děkuji.

RE: Společný postup

Dobrý den,

Já se do té tajné organizace hlásím jako první a rád přijdu na nějaké fyzické setkání. Místo zajistím.

starostaatpsary [dot] cz (starosta(zavinac)psary.cz)

S pozdravem

Milan Vácha

To je vtip?

Pane starosto, asi jste dosud nepochopil, že to co děláte či neděláte není na vaší úvaze (viz. vaše dohody s pachately přestupků o tom, zda budou překračovány hlukové limity v nočních hodinách často či méně často), ale jste povinen se řídit především zákony. Ty vám ukládají povinnost projednávat přestupky ke kterým dochází (ne se dohodout, že porušovat zákon je možné 1 x za 3 týdny) a být osobou, která ostatní nabádá k dodržování těchto zákonů. Tento pohled je vám asi zcela cizí, viz vaše vyjádření v Psárském zdravodaji, že občané podávají "udání" a tím vám kazí vaší práci. To už tady bylo, že neposlušní občané kazili práci pro blaho lidu a asi to tady máme zas. Každý má právo se vyjádřit a to i nesouhlasně. Doufám, že už konečně přestanete s "vysvětlovaním" a začnete dělat to, co máte! Pokud jde o místo setkání, navrhuji některou další sobotu, zase na hřišti po 2 ráno, ale asi se nebudeme slyšet....

RE: To je vtip

Dobrý den,

takže tomu rozumím správně, že fyzické setkání nechcete? Je to škoda. Možná by bylo i pro ostatní zajímavé, že my dva se „třeba“ známe lépe, než by se z reakcí v tomto vláknu mohlo zdát.

S pozdravem

Milan Vácha

Disco na hřišti v Jirčanech

Tak kdopak nám akci dnes povolil? Zase pan starosta Vacha? Nebo se to řeší tak, že už se nic nepovoluje? Možná by stačilo trochu slušnosti, souhlasíte pane Pecháčku? Tak to asi bude muset řešit hygienická stanice a Policie. Když Kabáti v Praze nemohou hrát po 22 hod. mohli by příště udělat koncert tady.

Dekuji Vam, Konecne jeden

Dekuji Vam,
Konecne jeden rozumne myslici spoluobcan.

MP