veřejné osvětlení

Stav požadavku: 
Ověřuje se
Priorita požadavku: 
Normální

Ul. ke Kukaláku, část u rybníku Kukalák- nové osvětlení vybudované firmou JUNG - svítí i v dopoled.hodinách
Děkuji

Komentáře

VO Ke Kukaláku

Dobrý den, děkujeme za informaci. Tato část veřejného osvětlení není ve vlastnictví obce a obec ji ani neprovozuje.
Informaci předáme panu Jungovi.
Sedláková, správa majetku

Dobrý den, od včerejšího

Dobrý den,
od včerejšího večera pro změnu zas veřejné osvětlení nesvítí vůbec, prosím o sjednání nápravy s p.Jungem. Děkuji

VO Jung

Dobrý den, informace o nefunkčnosti této části veřejného osvětlení bude předána p. Jungovi.
Sedláková, správa majetku

NEfunkční VO v ul. Ke Kukaláku

Dobrý den,
od začátku prázdnin (tedy cca od k1.7.) opět veřejné osvětlení v ul. Ke Kukaláku směrem u rybníka ve vlastnictví p.Junga opět nesvítí a zatím nebyla sjednána žádná náprava, prosím tedy OÚ Psáry o zajištění nápravy.

Děkuji

P.S. Zároveň se připlouvám o systémové řešení situace, pokud je to jen trochu možné - např. že Obec Psáry převezme do své správy...

RE: NEfunkční VO

Vážený pane,

Chápu, že je to nepříjemné a mnohdy komplikované (sám bydlím v deset let nepředané lokalitě a nesvítící světlo před domem jsem řešil více jak rok), ale bohužel pan Jung zatím nechce lokalitu jako celek předat. Části infrastruktury, generující pro obec pouze náklady, jako je právě veřejné osvětlení (opravy, energie) nebo komunikace (opravy, úklid sněhu) samostatně přebírat nebudeme.

S pozdravem

Milan Vácha

RE: RE: NEfunkční VO

Dobrý den pane starosto,
při čtení této diskuze si nemohu odpustit Vám položit otázku/-ky jako reakci na Váš příspěvek k dotazu ohledně NEfunkčního VO. Mám/-me rozumět Vaší dopovědi tak, že v případě částečného předání infrastruktury, je to pro obec pouze náklad, avšak při předání kompletní infrastruktury obec tím získává kromě majetku (vlastnictví pozemků) nějaký další případný příjem (snad kromě poplatku za zábor veřejného prostranství)?!
Logické by bylo, že čím více částí infrastruktury (osvětlení, vodovod a kanalizaci, povrch vozovky, atd.) převezmete do své správy, tím více nákladů na provoz a opravy to obec bude stát. Není pak lepší nechat některé části původnímu developerovi, aby zajišťoval opravy na svoje náklady a nebazírovat zbytečně na maličkostech typu buď všechno nebo nic!
Děkuji za odpověď,
Krupka

re:re:re: NEfunkční VO

 

Dobrý den pane Krupko, většinou se podepisují smlouvy mezi developery a obcí, kde se předpokládá, že se po dobudování infrastruktura předá obci a ta se o ni následně bude starat. Samozřejmě je i praktické převzít celou lokalitu naráz. Developeři mají většinou zájem předat vše, kromě vodovodního řadu a kanalizace. Je to z toho důvodu, že mohou zpoplatnit připojení ještě dalších, kteří jsou v blízkosti jejich lokality. Často se stává, že se např. starousedlík nemůže připojit na síťe, neboť ty jsou stále v majetku developera a jím požadovaná částka je příliš vysoká. Toto původní smlouvy neřešily. Takže myslím si, že „buď všechno nebo nic“ je spravedlivé.

S pozdravem

Milan Vácha