Jirčanský štěk 2019 - soutěž pro děti a jejich psí kamarády

Mají vaše děti pejska, trénují s ním základní povely, hrají si s ním, dovadí, skáčou přes překážky nebo dokonce tančí? Tak neváhejte a přihlaste je do prvního ročníku soutěže JIRČANSKÝ ŠTĚK, který pro děti připravila naše PSINA, dětská redakce Psárského zpravodaje, pod vedením velké milovnice všech psů Kristýnky Janečkové.

Soutěžní odpoledne se uskuteční v neděli 10. listopadu od 15 hod. na louce u fotbalového hřiště v Dolních Jirčanech. Níže nalezente všechny potřebné informace a PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ!

Soutěže se může zúčastnit jakékoli dítě do 15 let, a to v následujících kategoriích:

Poslušnost

Pes spolu s psovodem předvede základní povely, jako je sedni, lehni, válej sudy, dej pac, zůstaň a ke mně. Pozor! Hodnotit se bude mimo jiné například i přístup páníčka ke psu nebo kolikrát bude třeba povel zopakovat, než pejsek poslechne.

Zajímavý trik/scénka

Tato kategorie je dosti variabilní, zde můžete zapojit vlastní fantasii. Předveďte se! Vymyslete si nějaký trik, který nás ohromí, nadchne, ale také třeba pobaví! Nesejde na tom, jak to pojmete – může jít třeba o sekvenci psích kusů nebo o divadelní scénku. Kreativitě se meze nekladou!

Dogdancing

Psí tanec? Proč ne! Vymysli si se psem vlastní taneční sestavu a předveďte se! Otočky, panáčkování, proplétání mezi nohama, to vše a ještě více oceníme v kategorii dogdancing!

Pravidla

  • Každá z kategorií bude ohodnocena jak zvlášť, tak proběhne součet, v němž vyhlásíme vítěze letošního jirčanského štěku.
  • Každá dvojice se může zúčastnit pouze jednou v každé z kategorií, tentýž pes však může vystoupit vícekrát s různými psovody.
  • Povolenými pomůckami jsou: hračky, pamlsky a vodítko, které je naprostou nezbytností pro účast i u dobře vychovaného psa!

Zúčastnit se může úplně každý, kdo má rád pejsky a baví ho se jim věnovat. Pokud žádného nemáš, a přesto by sis chtěl zasoutěžit, zkus požádat třeba babičku či sousedku, jestli by ti nedovolila vycvičit toho svého. Případně, pokud takovou možnost nemáš, oceníme, když se přijdeš alespoň podívat.

Tip: Nevíš jak pejska povely naučit, nebo jaké jsou vhodné? Zkus zaštrachat v šuplíku – v tomto a předchozích dvou číslech Psiny nalezneš pár povelů s návodem, jak na ně. Dále ti pomůže například Youtube a vřele doporučuji i knihy, jako je například 101 psích triků – zde nalezneš vyloženě povely základní nebo nějakým způsobem hodící se do běžného života se psem – či 101 psích triků pro děti, která je pojatá o něco volněji, zaměřuje se často na hry se psem, a dokonce v ní objevíš i pár návodů na nějaké to psí tvoření. A dále využij vlastní kreativitu!

Troufneš si? Vyplň přihlášku níže, doraz se svým pejskem 10. listopadu ve tři hodiny odpoledne na pobytovou louku za jirčanským hřištěm a bojuj o ceny jak pro sebe, tak pro svého psího společníka!