Návštěva ministra financí a ministryně školství ve škole - přislíbili peníze na výstavbu nové školy!

Komentáře

Zivotnost ministra skolstvi

To je skoda, ze prumerna delka doziti ministra skokstvi je pul roku. A Valachova jiz presluhuje...

to je úplně jedno

důležitý je ministr financí. Také je na můj vkus ten článek zbytečně optimistický, ovšem ta pravděpodobnost výstavby významně vzrostla.

Moment

Dulezity je moment pristich voleb a spravna medializace. Pro pristich volbach bude Bavicovi nase blaho zase na chvili jedno.

Návštěva ministra

Výborná zpráva, vedení obce udělalo mnoho dobré práce. Jaký je harmonogram vedoucí k zahájení stavby v příštím roce, je už vydáno uzemní rozhodnutí a připravena projektová dokumentace ke stavebnímu povolení?

RE: Návštěva ministra

Dobrý den,

územní řízení běží. Projektová dokumentace pro stavební řízení se vyhotovuje. Předpokládáme, že pokud vše půjde bez problémů, tak bude stavebko v říjnu. Září/říjen by měla být vypsána dotace. Takto je to alespoň přislíbeno. Tím, že jsem byl za Svaz měst a obcí (a starosty dotčených měst a obcí) pověřen jednáním ohledně oněch 7 velkých škol a připravoval jsem materiály na vládu, tak bych měl být v týmu Ministerstva školství, který by měl připravit samotnou dotaci. Tyto podklady už kompletně připravila místostarostka Martina Běťáková, ale uvidíme, jestli to v této navržené podobě projde. Podstatnou věcí je totiž i míra spolufinancování obce. Zastupitelstvo mi vymezilo finanční mantinely a je potřeba se do nich vejít. Stavět by se tedy mělo na jaře 2017, ale po všech zkušenostech za ty roky se bojím cokoliv slibovat. Také doufám, že se nepůjde příliš do kolize s přeložkou II/105 (kruháč u Tondachu), který se má tou dobou také stavět. Krátký článek bude zítra i v  Psárském zpravodaji, ale s ohledem na uzávěrku už nebude úplně aktuální.

S pozdravem

Milan Vácha

Blíží se volby a Vácha opět "maká"

Je vidět, že se i náš starosta řídí heslem "nekecám a mákám".
To bude příště koalice s ANO? Neměli bychom spíš mít vyvezené popelnice, asfalt na silnici a posekanou trávu bez luxusní kanceláře starosty s křeslem za 20 tisic a novými notebooky za 200 tis? No nic, hlavně že budu škola do které se budou děti proplétat mezi koly kamionů a na návsi budou domy develeperů. Nebo tam zavedeme lanovku?

?

Moc nechapu vas prispevek. Popelnici mi vyvazeji pravidelne, asfaltuje se ostosest a travu mame taku posekanou.
Pokud se tyka kancelarskeho kresla za 20 tisic, nedavno jsem take shanel jedno domu a s udivem jsem zjistil, ze to skutecne neni levna zalezitost. A slusny notebook take nestoji 15 tisic.
Takze az potud vas prispevek vnimam jako dost ucelovy.
Pokud se tyka skoly, jeji umisteni se mi nelibi, ale pouzit vyraz "deti se budou propletat mezi koly kamionu" je take hodne pritazene za vlasy. Deti obvykle museji chodit do skoly pres nejakou tu cestu.

David Grundel

RE:?

Ahoj Davide,

na ten anonym jsem nechtěl reagovat. Je to s ním stále dokola. Pokud bych měl zareagovat Tobě, tak několik let trvalo dát dohromady ministra financí a školství. Opravdu neřeším po těch letech,  jestli je to ANOxČSSD nebo dříve TOPxVV a TOPxODS. Nechci se rozepisovat kolik úsilí (i slepých uliček) to celé stálo. Luxusní kancelář? Celý úřad vyšel z výběrového řízení (tady na webu v zakázkách) a realizovala nejlevnější firma. Mým jediným přáním byla židle. Mám ji za 14.400 a je to nejlevnější typ ortopedické židle, protože mám vyhřezlou plotýnku. Notebooky autor popletl  (nebo spíš záměrně mate). Na úřad se nic nekupovalo. Žádných 200. Asi měl na mysli to spolufinancování cca 80 tisíc k dotaci ČEZ pro školu (celkem 27 NTB za 500 tis.). Mimochodem já mám 4 roky starý NTB. Tehdy stál asi 18 tis. Tak dobrý jaký jsem měl v původní práci, jsem si koupit netroufl. Na návsi v Psárech chce majitel pozemku postavit místo autovrakoviště domy s byty a občanskou vybaveností. S kým to bude dělat zatím nevíme. Co se týká pozemku na školu, tak není vhodnější pozemek. Škola je totiž na plochu náročná (cca 16000 m2). Obec je nesymetricky zastavěná a drtivá většina staveb je na levé straně silnice (směr Jílové) a tam se to nevejde.Tehdy se ještě přemýšlelo o Štědříku (kolchoz), ale netuším, jak dlouho by se muselo čekat. Rozhodně tam bychom ještě ani dnes nemohli uvažovat o přípravě stavby. Pozemky nebyly vydány církvi, takže se dá předpokládat soudní spor a odhaduji, že by se i v případě dohody s církví ještě mnoho let nemohlo začít s přípravou. Ono při pohledu na mapu Ti ani jiné reálné místo v naší obci nevyjde.

Milan Vácha

volby se blíží

a krysy vylézají z děr.

Škoda jen, že do zastupitelstev budou až na podzim 2018.

Rub a líc anonymních diskusí....

a Rakové zalézají do dozorčích rad....

Máte pravdu, škoda je to veliká... Ale vážený pane, kolik je vaše měsíční odměna podle smlouvy za vaši účast za obec v dozorčí radě Technických služeb, tedy firmě, co nám nově vyváží popelnice?

Nedalo se očekávat nic jiného, že?

Asi se to některým trollům těžko chápe, ale neberu za to vůbec nic.

Prostě to dělat chci a světe div se, nechám toho, až se rozhodnu, že to už dělat nechci, nebo až vedení obce rozhodne, že se na tu pozici hodí víc někdo jiný.

Na to ale tyhle výpady zdaleka nestačí...

Dovedu si ale představit, že po příštích volbách, pokud vylezete z nory, budete kandidovat a uspějete, no tak mě odvoláte třeba osobně.

Dobrý den, nevím co Vás vede

Dobrý den,

nevím co Vás vede k osobním útokům, když se ani neumíte podepsat, ale ptáte se na již zodpovězené, takže Vám doporučuji projít si diskusi ke článku o změně svozové firmy, kde Vám na tuto otázku již pan Rak odpověděl.

S pozdravem
Vít Olmr

Také gratuluji k příslibu

Také gratuluji k příslibu nové školy. Na výsledek si budeme muset ještě počkat. Je jen škoda, že se stejných ovací nedostalo všem, kteří se zasloužili o rekonstrukci školky. Na ty se pro jistotu poslala kriminálka. Pochopitelně bezúspěšně. Ale účel světí prostředky. Tak snad budete mít větší štěstí.

Též gratuluji vedení obce k

Též gratuluji vedení obce k dobře odvedené práci.

Školku a vše okolo bych raději nevzpomínal!!!!

Za co požadujete ovace?Za kvalitu,vzhled,kapacitu,cenu.....
Už při rekonstrukci bylo zřejmé,že školka bude kapacitně nedostačující.

Zveřejněte jmenovitě kdo se zasloužil o rekonstrukci a též i kompletní cenu rekonstruované školky a třeba se ovací i po těch letech dočkáte!!!!!