Usnesení zastupitelstva č. 7-2015

Dobry den,

chtel bych se zeptat vsech zastupitelu jakym zpusobem a podle jakeho klice hlasovali pro:

USNESENÍ č. 66/7-2015

Zastupitelstvo obce Psáry přijalo toto usnesení:

I. s c h v a l u j e
Uzavření Kupní smlouvy mezi Obcí Psáry (kupující) a Antonínem Jeřábkem, Miroslavem Jeřábkem a Hanou Kryštůfkovou (prodávající). Předmětem smlouvy je převod pozemku p.č. 75/89 k.ú. Dolní Jirčany o výměře 3989 m² za cenu celkem 398.900,- Kč.

II. p o v ě ř u j e
Starostu Milana Váchu podpisem této smlouvy.

Bylo hlasováno:

PRO:   14                                PROTI:                        ZDRŽELI SE:     

Návrh usnesení byl přijat. 

- dle meho nazoru je hlasovani o odkupu pozemku p.c. 75/89 k.u. Dolni Jircany, ktery do dnesniho dne dle Katastru nemovitosti neexistuje,  neplatne nebot neni mozne hlasovat o odkupu pozemku, ktery neni zanesen v KN.

- take bych moc rad vedel proc vsichni zastupitele souhlasili s odkupem za cenu 100,- za m2 orne pudy, ktera se aktualne prodava 10,16,- za m2?

- take bych rad vedel kolik zastupitelu si pamatovalo jednani z cervna kdy starosta informoval o tomto umyslu a jeho presne zneni "ja bych se s tema majitelama dohodnul na cene, ktera bude vyhodna pro ne i pro nas cca. 100,- za m2 ".

- takze kolik zastupitelu melo predstavu kolik stoji tento pozemek jako "orna puda" a za kolik "100,-" to odsouhlasili?

Dekuji za odpoved.

Prosba o reakci

Dobry den,

mohl by nekdo ze zastupitelu odpovedet na mou otazku?

Dekuji. Zaumuller

Dobrý den, dovolím si otázku

Dobrý den,

dovolím si otázku trochu otočit. Jak jste přišel na to, že orná půda se aktuálně prodává za 10,16Kč. Skoro bych se vsadil, že vycházíte z cen, za kolik prodává půdu státní pozemkový fond. Pokud bych prohrál, tak se omlouvám.

Každopádně žijeme v tržní ekonomice a cena není dána tabulkově, ale nabídkou a poptávkou, my chceme a podle toho vypadá nabídková cena. Podíváte-li se na ceny orné půdy v okolí, zjistíte, že 10,16Kč je velmi mylná představa. Reálnější je je 100-457Kč - http://www.pozemky-praha-zapad.cz/pozemky/orna-puda/

S pozdravem
Vít Olmr

RE: Prosba o reakci

Dobrý den,

odpovím alespoň za sebe. Nepředpokládám, že by tu zastupitelé hromadně odpovídali. Popravdě mám také často problém odpovídat. Naopak se mi poslední dobou lidé diví, že na stránkách odpovídám na i úplné hlouposti.

Já jako zastupitel hlasuji podle svého úsudku (nevím, jestli je to pro vás klíč). Takže někdo něco nabídne a pokud je to pro obec výhodné, tak jsem pro.

Když se kupuje část pozemku, tak se nejdříve oddělí geometrickým plánem a pak se takto zaměřený pozemek, společně s kupní smlouvou vkládá do katastru nemovitostí.

Koupili jsme 4000 m2, které budou sloužit k nové škole jako pozemek na pěstitelské práce, zahrádku…  Cena 100,-Kč/m2 je dle našeho názoru dobrá. Pokud je tu nabídka prodeje pozemku (jak píšete), který přímo navazuje na zastavitelné území za 10-16,-Kč/m2, tak mi jí prosím obratem pošlete. Pokud žádná není a Vy víte o nějakém již realizovaném prodeji v nedávné době, tak mi to prosím pošlete taky. Rád bych toho prodávajícího viděl na vlastní oči.

Zastupitele jsem předem informoval o této nabídce, kdy cena byla majitelem domluvená jako předběžná. Částku (orientační) jsem potřeboval vědět, aby zastupitelé řekli, jestli o tom vůbec budeme jednat.

Poslednímu odstavci nerozumím. Zastupitelé souhlasili se 100,-Kč/m2 a proto jsme jej koupili. Je to věcí poptávky a nabídky. Dokonce ani ne dle odhadní ceny stanovené znalcem, která by byla vyšší. V okolních obcích se vykupují pozemky pro obdobný účel za částky mnohanásobně vyšší. Předpokládám, že většina zastupitelů má přehled a ví, že se v naší obci pozemky za 10,-Kč vážně neprodávají.

Pokud máte ještě další dotazy, tak mi prosím zavolejte na 602754837. Je mnohem efektivnější si zavolat, než si dlouze dopisovat.

S pozdravem

Milan Vácha

 

reakce

Dobry den,

dekuji za vysvetleni cen pudy a nyni jiz nemam zadne pripominky k cene.

Poprosim jeste o reakci na prvni bod, ktery zatim nikdo ve sve reakci neresil.

- dle meho nazoru je hlasovani o odkupu pozemku p.c. 75/89 k.u. Dolni Jircany, ktery do dnesniho dne dle Katastru nemovitosti neexistuje,  neplatne nebot neni mozne hlasovat o odkupu pozemku, ktery neni zanesen v KN.

- pokud by bylo hlasovani o odkupu casti pozemku 75/1 v k.u. Dolni Jircany ze ktereho vznikne p.c. 75/89 k.u. Dolni Jircany tak bych to povazoval za spravne.

- pokud by nekdo uvedene hlasovani napadl soudne tak bude pravdepodobne uspesny.

S pozdravem Pavel Zaumuller.