Registrace

Dobrý den,

chtěl bych navrhnout, aby přisívat kamkoli na stránkách obce mohli jen registrovaní lidé. Je zde více anonymů, než těch kteří se pod svůj příspěvek podepíší a domnívám se, že pokud něco chci sdělit obci, nebo jiným lidem, tak se nemám stydět sdělit své jméno a to ani v reakci na jiný příspěvek. Zamezí se tak především zbytečným urážkám. Registraci si přeci každý může udělat hned a okamžitě přispívat a ne se schovávat za anonym.

Maleček

 

Registrace

Dobry den,

V zasade s Vami souhlasim, ale ona registrace nic neresi, ba casto naopak komplikuje.

Chci-li byt anonym "skodic", tak si behem par minut vytvorim tolik falesnych identit, kolik se mi zlibi. Jedine, co rozumne verohodne spojuje cloveka s účtem, je e-mailova adresa, a ani to neni problem obejit. Administrátor pak nebude delat nic jineho nez blokovat ucty, ale výsledek stejne nezmeni. Proto byla take zavedena pozice Overeneho uzivatele, ktera je podbarvena zlute a oznacuje cloveka, jehoz identita je znama.

A naopak, predstavte si, ze jdete nekde obci a najdete chybejici poklop kanalu nebo nefunkcni lampu. Chcete-li byt slusnym obcanem, tak to nahlasite obci k oprave. Ale ta Vas nuti vytvorit si uzivatelsky ucet, pokud uz ho nahodou mate, vzpomenout si, ktery to vlastne je. To se na to radeji vykaslete (tedy vy osobne mozna ne, ale radu lidi to odradi).

Chybejici registrace umoznují volnejsi diskusi a ackoli casto sklouzne do urovne invektiv ci planeho tlachani, pokud to neni na hranici zakona ci slusnosti, je vyhodnejsi nechat tomu volny prubeh. To posledni, co obec potrebuje, je navrat k cenzure a omezovani.

S pozdravem
Vít Olmr