Mladiství vandalové + pes Argo v ulici K Hlásovu

V pondělí 18. 6. 2012 přibližně ve 12 hodin jsem byl svědkem vandalismu dvou hochů - věk odhaduji tak na 16 - 18 let. Šli společně se psem tmavé barvy, na kterého volali Argo. V rasách se nevyznám, ale připomínalo mi to jakési velké bojové plemeno. Přicházeli od ulice K Hlásovu a v horní části této ulice (u hydrantu před jednosměrkou) - po prozkoumání "čistého vzduchu" - poničili lampu veřejného osvětlení - cosi kovového z ní strhli a odnášeli si to po ulici Na Vysoké. Jeden kluk měl světle modré tričko a světlé kraťasy, druhý bílé triko a černé kraťasy. U jednoho si pamatuji světlé vlasy. Nejdříve jsem se chtěl za nimi vydat, ale nakonec jsem se rozhodl pokračovat ve zdravotní procházce, neboť nejsem stavěn na případný psí zápas ... Zda bylo z lampy strženo něco, díky čemuž nebude fungovat, zjistí místní záhy a viníci jsou známí - neznámí ...?!

Lampa skutečně díky ukradené

Lampa skutečně díky ukradené části nefunguje. Rodičům chlapců gratuluji.

Volejte obecní policii

Škoda, že se Vám nepodařilo zavolat obecní policii. Mám s nimi velmi dobrou zkušenost. Přijedou velmi rychle. Pokud tedy něco uvidíte, hned volat OP Jesenice a pokud možno udělat i nějakou fotografii na mobil. Čím pohotovější reakce našich občanů budou, tím méně budeme platit za různé opravy a odvozy nevhodných odpadů od sběrných míst.

S pozdravem

Milan Vácha

Dobrý den, pane Vácha.

Dobrý den, pane Vácha. Bohužel jsem nestačil být dost pohotový, neboť jsem v poklidu polední procházky něco podobného nečekal. Stačil jsem udělat pouze fotografii zlodějů zezadu, a to až v době, kdy odcházeli ulicí Na Vysoké. Chybou bylo, že jsem opravdu nezavolal ihned policii. Každopádně jsem doufal, že alespoň zveřejněním příspěvku s vypodobením zlodějů budou tito svým okolím poznáni a příště se něčeho podobného vyvarují. Předpokládám totiž, že pokud byli místní, moc psů bojových plemen se jménem Argo tu nebude.
Přeji hezký slunný den.

Re: Dobrý den, pane Vácha.

Dobrý den,

mohl bych Vás požádat o zaslání fotografie na starostaatpsary [dot] cz ?

Děkuji

S pozdravem

Milan Vácha