Ulicí K Lůžku nyní suchou nohou po asfaltu

Asi každý, kdo se potřeboval dostat z oblasti Na Skalce (okolí ulice Roklinka) na dolnojirčanskou náves, řešil dilema, kterou cestou se vydat. Zda ulicí Horní okolo hřiště a úzkou uličkou k hasičské zbrojnici, nebo po tankodromu zvaném K Lůžku. Motoristé volili zpravidla první variantu z obavy o podvozky aut, pěší volili kratší cestu – pokud nepršelo. Od soboty je ale všechno jinak a ulice K Lůžku se chlubí asfaltovým povrchem v celé své délce.

Spodní úsek u jirčanské návsi ještě čeká finišování v podobě dokončování chodníků a osazení dopravních značek, ale již nyní je trasa bezpečná jak pro řidiče, tak pro pěší;-).

Komentáře

opět rozkopaný povrch po pár dnech ???

Dobrý den,
dnes jsem ul. V Lůžku šel a byl jsem překvapen, že asfalt, který se dokončil před pár dny, je na několika místech opět poničen - asi přípojky sítí na okolní pozemky??? To se nedalo udělat před finalizací asfaltového povrchu ? Připomíná to kocourkov.
Děkuji za vysvětlení
Novák

re: opět rozkopaný

Dobrý den, pane Nováku,

taky musím říct, že mi přijde líto, když se stavebníkům nepodaří dodržet logické postupy prací. Údajně to bylo tím, že plynárny nevydaly včas souhlas s napojením. Jelikož obec není stavebníkem této části komunikace, žádné podrobnější informace nemáme.

S pozdravem

Milan Vácha

silnice K Lůžku

Dobrý den,

taky mě stojí rozum při pohledu na práci na nové silnici K Lůžku a jejím následném stavu. Nejenže se tam topí zbytečně peníze při podivném postupu práce, ale výsledné zalátání pěkného povrchu bude asi do budoucna na škodu. Musím souhlasit, že v Čechách je to pořád strašná ostuda...

M. Hájková

ulice K Lůžku

V článku byl pochválen nový povrch komunikace, co se poté za 3 dny provedlo s konstrukcí vidí všichni na vlastní oči - to se dá vymyslet jen s notnou dávkou fantazie. Zhotovitel musel přece vědět, že tam chybí přípojky plynovodu. V takovém případě se provede jen podkladní vrstva živice a po dokončení všech potřebných inž. sítí se povrch dokončí obrusnou vrstvou, jinak je to totální neschopnost něco organizovat. Obec sice o ničem neví, ale tuto komunikaci bude jistě přejímat v budoucnu do užívání i s rizikem budoucí deformace překopů.
Ale jak zmiňujete jsme v Čechách, tak čemu se divíme.
Libor Dolenský

Re: Ulice K Lůžku

Dobrý den pane Dolenský,

obec přesně to, co popisujete, požaduje. Sám jsem stavebníka upozornil, že je pro nás lepší udělat první vrstvu (i na úkor zpoždění) a až po dokončení všech sítí uzavřít asfaltem.  Nechci nikoho obviňovat z totální neschopnosti cokoliv organizovat, ale přijde mi to také minimálně zvláštní.

Sám jsem zvědav, jak tuto situaci bude stavebník řešit.

S pozdravem

Milan Vácha