prořez stromů

V sobotu 23.10.2021 bude probíhat od 13:00 hod. výchovný řez stromů podél koryta Záhořanského potoka naproti budově obecního úřadu. Během akce bude na komunikaci Pražská nutné tímto místem projíždět se zvýšenou opatrností. Současně prosím neparkujte  na parkovišti před restaurací na místě, kam by mohly dopadat větve. Finální úklid po akci bude proveden v pondělí 25.10.2021.

úklid komunikací

V pondělí 25.10.2021 zahájíme úklid komunikací v obci. Zametací vůz začne s úklidem U ZŠ Ámos a bude pokračovat  ulicí Na Lukách dál... Prosím neparkujte na komunikacích.

S pozdravem

Nabídka služeb TSDB pro občany

Technické služby Dolnobřežanska je společnost zajišťující v mikroregionu Dolnobřežanska řadu služeb, počínaje svozem odpadu, správu vodohospodářské infrastruktury a řadu dalších služeb. TSDB jsou spoluvlastněné i naší obcí a díky tomu nesmí generovat přehnaný zisk. A víte, co vše si u TSDB můžete objednat?

ČEZ-UPOZORNĚNÍ K ODSTRANĚNÍ A OKLEŠTĚNÍ STROMOVÍ A JINÝCH POROSTŮ

PODROBNOSTI OHLEDNĚ OKLEŠTĚNÍ STROMOVÍ A JINÝCH POROSTŮ NALEZNETE V PŘÍLOZE TOHOTO UPOZORNĚNÍ.

Děkujeme našim obyvatelům za účast ve volbách!

Letošních voleb se v Psárech a Dolních Jirčanech zúčastnilo 2 173 občanú (72,82% oprávněných voličů). Jasným vítězem se u nás stala koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) s 40,13 hlasy, následována koalicí PIRÁTI a STAROSTOVÉ s 20,92%, Ano 2011 s 18, 28% a Svoboda a př. demokracie (SPD) s 6,45%. Podrobné výsledky nnaleznete na adrese https://volby.cz/pls/ps2021/ps311?xjazyk=CZ&xkraj=2&xobec=539597&xvyber=...

zemní práce Ve Svahu, Psáry

Do 11.10.2021 budou v boční uličce kolmé na ulici Ve Svahu i v navazující části křižovatky probíhat výkopové práce. Místo není průjezdné ani průchozí. Pohybujte se zde pouze v nezbytných případech a se zvýšenou opatrností.

Informace Českého telekomunikačního úřadu pro občany, kteří přijímají televizi přes anténu

ČTÚ informuje, že bude zahájeno uvádění do provozu základnových stanic nových mobilních sítí, což bude znamenat pro obyvatele zlepšení kvality a dostupnosti mobilních datových služeb. Více informací v přiloženém sdělení. 

uzavírka komunikace Hlavní

Dne 15.9.2021 bude ulice Hlavní z důvodu protlaku zcela uzavřena v místě vzdáleném cca 100 m od křižovatky s ulicí Houbová směrem k ulici Kolmá. Kontaktní osoba je pan Miroslav Grégr tel. 602424680. Místo je možné objet po místních komunikacích Na Vysoké, Břidlicová a průjezdnou částí ulice Hlavní.

Uzavírka ulice Kutná

Od 20.9.2021 do 31.10.2021 bude uzavřena část ulice Kutná v úseku od křižovatky s ulicí V Zahradách po křižovatku s ulicí U Nádržky, z důvodu opravy asfaltového povrchu a výstavby nových chodníků. Děkujeme za pochopení a schovívavost.

Aktualizace - Doplněno Opatření obecné povahy č. 251/2021 - Stanovení přechodné úpravy provozu na pozemní komunikaci vydané MÚČernošice 14. 9. 2021

Uzavírka ulice Hlavní v Dolních Jirčanech

Od 20. 9. 2021 do 30.11. 2021 bude z důvodu výstavby opěrné zídky uzavřen průjezd ulicí Hlavní v úseku mezi ulicemi K Junčáku a Ke Kukaláku. Objízdná trasa vede ulicí Na Lukách. Děkujeme za pochopení.

Nalezené sluchátko

Na návsi v Dolních Jirčanech dnes bylo nalezeno sluchátko. K vyzvednutí je na Obecním úřadě

VOLBY do Poslanecné sněmovny parlamentu České republiky

Volby do poslanecké sněmovny se konají ve dnech 8. a 9. října 2021 v 1. patře obecního úřadu na adrese Pražská 137, Psáry v časech: v pátek od 14 – 22 h, v sobotu 8 – 14h.

Sběrný dvůr

V sobotu 11.9.2021 bude sběrný dvůr uzavřen. Kontejner na bioodpad u Sběrného dvora bude rovněž nepřístupný. Důvodem je oprava příjezdové cesty.

NEFORMÁLKO - přihlašování na kroužky 2021/2022

On-line přihlašování na kroužky - formulář na konci článku!

Centrum NEFORMÁLKO zřizované obcí Psáry organizuje již třetím rokem v ZŠ Amos a na obecním úřadě volnočasové aktivity pro děti i dospělé. 

Nabídka kroužků a kurzů pro školní rok 2021/2022 je opět pestrá  a věříme, že si každý vybere. Snažíme se, aby kroužky byly kvalitní a zároveň finančně dostupné pro každé dítě. Chceme, aby s Neformálkem mohl každý rozvíjet svůj talent a nadání. Díky několika dotacím na prostory a vybavení pro neformální vzdělávání a díky nadšení našich lektorů můžeme nabízet kroužky za přijatelnou cenu. Většina lektorů je z okolí a znáte je třeba jako své sousedy, paní učitelky ze školky nebo pana zubaře. Stále ale hledáme další, takže pokud umíte něco zajímavého a rádi byste to předávali dál, ozvěte se na email: neformalkoatpsary [dot] cz.  Aktuálně hledáme lektory kurzů vaření, o které je velký zájem.

Objednávka obědů ze ZŠ Amos

Obec Psáry ve spolupráci se ZŠ Amos nabízí možnost objednání obědů ze školní kuchyně. Porcí je možné si objednat i více, ale vždy pouze na celý týden. Vyzvednutí obědů probíhá v čase od 11,20-11,30 hod  v prostoru prosklených dveří hlavního vchodu do školy.

Tým školní kuchyně

Pod textem naleznete objednávkový formulář.