NEFORMÁLKO- aktualizovaná nabídka kroužků

Přihlášky na kroužky a kurzy pořádané obcí Psáry v rámci NEFORMÁLKA. Kroužky probíhají v ZŠ Amos a na obecním úřadě. Stačí vyplnit formulář níže! Těšíme se na vás a hlavně na vaše děti;-) Více podrobností a dotazy na neformalkoatpsary [dot] cz

Kroužky začínají v týdnu od 30.9.

 

  • Angličtina pro 1.třídu a 2.třídu

Čas: ZŠ Amos- čtvrtky 15:15 -16:00  pouze pro 1.třídu 

Lektor: Tereza Jedličková 

Kurzovné: 1120,-/ 14 lekcí

Interaktivní a zábavný kurz s trpělivou mladou lektorkou . Děti, které neumí ještě číst a psát, si prohloubí nebo vytvoří jazykové základy na kterých budou moci dále stavět a rozvíjet se.

 

  • Šití

Čas: ZŠ Amos- úterky  15:00-16:30

Lektor: Denisa Sokolová

Kurzovné: 1260,-/ 14 lekcí (v ceně drobný materiál, větší si děti obstarají samy, preferujeme recyklaci např. starého oblečení)

Na kroužku se děti seznámí s šicím strojem a šitím, jako zajímavou možností nejen trávení volného času, ale i proměny už nesloužících věcí a oblečení. Šít si své originální oblečení začíná být opět moderní a děti  určitě ocení, když se naučí jak na to. 

Poznají různé druhy látek a stehů i jejich praktické využití. Ukáží si, jak se vytahují, upravují a přenášejí na látku střihy. Získanou teorii pak rovnou aplikují v několika projektech a vyrobí si například eko pytlíčky na zeleninu a ovoce, chňapky, dečky, kabelky…možností je spousta…

 

  • Vaření

Čas: ZŠ Amos- úterky 15:30-16:30 (1.-4.třída) VOLNO, čtvrtky 15:30-16:30 (od 4.třídy) OBSAZENO

Lektor: Lukáš Kotek 

Kurzovné: 1400,-/ 14 lekcí

Na kroužku vaření se děti naučí připravovat nejen rozmanitá jídla,  ale seznámí se i  se zásadami servírování, stolování a technologií přípravy pokrmů. Používání kvalitních a sezónních surovin povede děti ke zdravým stravovacím návykům a pozitivnímu přístupu k vaření. Kroužek vede kuchař ZŠ Amos.

 

  • Školní rozhlasové studio

Čas: ZŠ Amos - úterky 15:30-16:30 od 5. 11. 16:00-16:30, děti od 6. třídy, 1x za 14 dní

Lektor: Jiří Kučera

Kurzovné: zdarma

Společně vytvoříme rozhlasové studio a vyzkoušíme si spolupráci na přípravě rozhlasového vysílání. Vznikne název, znělka, program i dramaturgii vysílání. Naplánujeme, jak a kdy bude náš rozhlas vysílat. Každý si vyzkouší práci reportéra, zvukaře, dramaturga, střihače a dalších profesí souvisejících s přípravou rozhlasového vysílání.

 

  • Míčové hry

Čas: ZŠ Amos-úterky 16:00-17:00, pro děti od 3.třídy

Lektor: Katka Schreiberová

Kurzovné: 500,-/14 lekcí

Tento kroužek je pro všechny děti, které mají rády míč a hry, ale nejou organizované v žádném oddíle. Zahrají si jen tak, pro radost z pohybu.

 

  • Přírodovědný kroužek

Čas: ZŠ Amos- pátky 15:00-16:00, pro děti od 2.třídy

Lektor: Monika Mazurová

Kurzovné: 1120,-/14 lekcí

Děti budou společně poznávat okolní přírodu a pozorovat živočichy i rostliny. Seznámí se s mikroskopem a hryvým způsobem i s chemicko-fyzními pokusy. Mohou se také účastnit soutěží s ekologickým zaměřením (Zlatý list a pod.).

 

  • Kruhy všímavosti

Čas: pondělky 15:00 (1.-4. třída), 16:00 (5.-7.třída)

Lektor: Mia (Ivana) Málková

Kurzovné: 1120,-/14 lekcí

Ochutnávka metod, jak blíže poznat sami sebe a tím rozumět více i ostatním. Budeme pracovat s dechem, tělem, zvuky, pocity, všímavým pozorováním, vnímáním všemi smysly a zapojíme obě mozkové hemisféry.

Nejte si jistí, zda je tento kroužek pro vaše dítě to pravé...přihlaste ho na ukázkovou hodinu zdarma. Proběhne 30.9. v časech kroužku...

 

  • Pečujeme o školu

Čas: dle domluvy přihlášených

Lektor: Mia (Ivana) Málková

Kurzovné: zdarma

Děti povede zkušená lektorka k spoluzodpovědnosti za svěřený prostor. Budou motivovány všímat si dění uvnitř i vně školy. Dostanou možnost přicházet s náměty jak prostory udržovat, zkrášlovat a chránit.

 

  • Malý reportér

Čas: Obecní úřad- pátky 17:00-19:00, pro děti 8-18let

Lektor: Martina Běťáková, Vít Olmr

Kurzovné: zdarma

Pro zájemce o žurnalistiku. Děti si naostro vyzkouší, jak vypadá práce v redakci. Výstupem jejich práce je PSINA - dětská příloha Psárského zpravodaje.

 

Zajímá Vás ke kroužkům ještě něco dalšího? Napište nám na : neformalkoatpsary [dot] cz. Na tento email se nám také ozvěte, pokud Vám nějaký kroužek v nabídce chybí, nebo jste lektorem zajímavé zájmové aktivity a rádi byste začali působit i ve své obci.