sprůchodnění potoku

Typ příspěvku: 
Stížnost
Stížnost na : 
Rada
Stížnost s korupčním motivem: 
Stížnost s korupčním motivem - NE
Stav požadavku / stížnosti: 
Vyřešeno
Priorita požadavku: 
Normální
Přiřazeno: 
Milan Vácha

V pondělí nás znovu ohrozila vysoká voda v potoku. Již v roce 2002 jsem upozorňoval, že lávka přez potok / u rybníku/ je nízko nad vodou a každé vzedmutí vody se zarazí o lávku a spůsobí další nárůst výšky hladiny. Lávka byla sice o několik cm zvednutá, ale pondělní stav znovu ukázal, že to bylo málo. Voda se zarazila o lávku a hladina stoupla o cca 20-30 cm. Navíc betonová podpěra lávky je značně ohlodána vodou a zřejmě příští velká voda může vzít s sebou i lávku. Nešlo by zvednout lávku o 1 schod/30 - 40 cm/ a lépe zabetonovat ukotvení? Po lávce se voda zarazila i o most na silnici na Libeř. Cca před měsícem tam pod mostem nějaká firma betonovala břehy. Říkal jsem jim, že lepší by bylo prostor pod mostem vyčistit, aby se zlepšil průtok vody a ne to bahno zabetonovat a omezit tak ještě víc profil pod mostem. Skontroloval někdo práci té firmy? Byli jste s tím spokojeni? Možná by bylo prospěšné občas navštívit lidi, kteří jsou každou chvíli vyplavováni vodou z potoka a poslechnout si jejich názor, co by se s tím dalo dělat. U nás od r. 2000 nebyl nikto a to sme zaplaveni pokaždé, když je ve vesnici velká voda. Takové problémy se nedají řešit od stolu - je třeba se jít na to podívat. Při poslední povodni sme byli "přehlíženi", protože nemáme trvalé bydliště v Psárech. Rád bych bydlel v Psárech a měl tady trvalé bydliště - proto jsme ten domek i kupovali, že tady budeme v důchodu bydlet - ale můžeme tady bydlet, když máme každou chvíli vodu na pozemku a již 2x jsem museli měnit celé vybavení, protože jsme měli 55 cm vody v obyváku. /p.s. omlouvám se za chyby v textu, čeština není můj rodný jazyk/

Výsledek šetření: 

viz komentář

Komentáře

Re: sprůchodnění potoku

Dobrý den,

Ke komplexnímu řešení situace se v příštím čísle Psárského zpravodaje vyjádří správce toku- Lesy české republiky s.p.

Majitelem mostku (a komunikace) je Středočeský kraj, který opravu zadal. Dle vyjádření byli s opravou spokojeni. Já jsem se v úterý obrátil na Středočeský kraj s žádostí o zkapacitnění průtoku potoka pod tímto mostem, neboť se to jednoznačně jeví, jako úzké hrdlo při větších srážkách. Schůzka na místě by měla proběhnout v příštím týdnu.

V pondělí jsem byl na místě dost dlouho (celkem jsem i vymrzl). Mluvil jsem se spoustou lidí na místě a prošel celý úsek. Vás jsem tam ale neviděl. Pokud chcete, tak se zastavte a rád si s Vámi promluvím.

S pozdravem

Milan Vácha