odvoz odpadu / spatna dopravni znacka

Typ příspěvku: 
Stížnost
Stížnost na : 
Rada
Stížnost s korupčním motivem: 
Stížnost s korupčním motivem - NE
Stav požadavku / stížnosti: 
Vyřešeno
Priorita požadavku: 
Vysoká
Přiřazeno: 
Renáta Sedláková

1.

prestoze mam zaplaceny poplatek, popelari mi neodvezli odpad. Platim prevodem z uctu a obec mi zase neposlala samolepku... Je to kazdy rok... a protoze mam popelnici plnou, budu vam odpad vozit pred obecni urad... Urednice mi kazdy rok rika, ze to neni mozne, aby odpad neodvezli, ale je... kazdy rok totez...

2.

na krizovatce ulic Roklinka a Dolni je v ulici Roklinka dopravni znacka "Stop", v ulici Dolni ale zadna dopravni znacka neni, proto vozidla jedouci ulici Dolni davaji prednost zprava a vozidla jedouci z Roklinky zastavuji na znacce stop. neustale tedy hrozi dopravni nehoda, protoze jeden z ridicu musi porusit pravidlo solnocniho provozu...!

Výsledek šetření: 

Ad 1)  Samolepa se zasílá na vyžádání. Stěžovatel chybu uznal

Ad 2) Vysvětlení v komentářích

Komentáře

OZV Odpady

Na základě včerejšího jednání se zástupcem Ministerstva vnitra dojde k vypracování nové Obecně závazné vyhlášky řešící nakládání s odpady. Vyhláška bude nejenom reflektovat legislativní změny posledních let, ale zejména narovná nesrovnalosti a chybnou textaci vyhlášky řešící výběr poplatků u rekreačních objektů, které jsou využívány k trvalému bydlení. OZV bude předložena (po obdržení schválení rozboru Ministerstvem vnitra) co nejdříve zastupitelstvu obce.

S pozdravem

Milan Vácha

V bodě dvě tě p. Sedláková

V bodě dvě tě p. Sedláková luxusně vyškolila co? A v bodě jedna jsi si asi nezažádal o zaslání známky, holt zaplatit jen nestačí. http://psary.cz/sites/default/files/aktuality/2402/140106poplatkyzakomod...

Re: V bodě dvě ...

V prvním bodě došlo k omylu, kdy stěžovatel platbu neuhradil. Omluvil se a vše je v pořádku. To se může stát.
S pozdravem
Milan Vácha

Je z podiven že tu starosta

Je z podiven že tu starosta dělá advokáta člověku který tu napíše příspěvek takový jaký napsal, ohledně vožení odpadu před úřad a že je to každý rok a rozčilování se. Před napsáním takového příspěvku si snad musím být jist, že mám zaplaceno :-)

Čemu se divíte? budou volby

Čemu se divíte? budou volby sbírá body, omlouvá neomluvitelné.

RE: Čemu se divíte

Není to o bodech. Někteří lidé často reagují podrážděně a agresivně. Problémy v práci, doma…. Někteří si jenom potřebují ulevit a pak je to dobré. Na to slouží anonymní diskuze docela dobře. Také na ně raději příliš starostů vůbec nereaguje. Já si stále ještě myslím, že je to tak správné (byť někdy reakci raději o den odložím :-) ). Osobní setkání nebo telefon je mnohem lepší. V klidu se dá vysvětlit zdánlivě nevysvětlitelné a omluvit neomluvitelné.

S pozdravem

Milan Vácha

Ne, potrestal se sám

Ale to přece není o bodech. Stát se to opravdu může každýmu. Stěžovatel se potrestal sám: neměl zaplaceno - neodvezli mu odpad. Je to docela jednoduché.

A je vidět že se opravdu blíží volby

Protože uplynulé tři roky tu všichni držely tlamu.... a najednou šup jsou všichni chytří jak rádia.

A jak jsem si zjistil, ohledně výpočtu ceny odpadů tu dělalo kontrolu ministerstvo vnitra v roce 2012/2013 a co a nic... Prostě cena a náklady takové jsou (minimálně 5 700 000,- dle rozpočtu) a menší nebudou...

To je ale zajímavé? Samá

To je ale zajímavé? Samá kontrola, ale tři roky zpět se tu za rekreační objekt s trvale hlášeným občanem vybírá poplatek 2145kč místo 1210kč a letos najednou ne. To asi proto že se ty tlamy nedržely, nebo proč teda? Napíše tu už někdo z vedení obce jak to teda je. Nebo pan starosta OZV o odpadech nepochopil? Ale pochopil, ale nepřizná to jen zase se bude odvolávat na nějaké kontroly a revize vyhlášek.

RE: To je ale zajímavé

Dobrý den,

Zkusím ještě jednou. U vzniku OZV jsem před cca sedmi lety nebyl. Peníze se vybírají stále stejně v té logice, která tu byla několikrát popsána. V minulosti nikdo tento aspekt nerozporoval. Stížnosti, které chodily na Ministerstvo vnitra, byly na oprávněnost nákladů, ze kterých se kalkuloval výpočet pro chataře (nikoliv rozpor trvale hlášeného v RO nebo RD v chatové oblasti). Dokonce ani členové osadního výboru na toto nikdy nepoukázali. Na základě této diskuze jsem vznesl požadavek na Ministerstvo vnitra, aby nám pomohlo s tím, jak tento problém můžeme zhojit (problém tam je). Opravdu Vám nic víc teď nenapíšu!!! Až budou závěry, tak věřte, že se ho dozvíte (sám jsem také zvědav).

S pozdravem

Milan Vácha

To víme že vyhláška není v

To víme že vyhláška není v pohodě, konečně jsme se k tomu dobraly. Teď stačí položit otázku kdy začne úřad vracet neoprávněně vybrané peníze za odpad tj. rozdíl mezi 1210kč a 2145kč a to je 935kč od chatařů z trvalým pobytem. Letos se vybírá 1210kč bez námitek od chatařů s trvalým pobytem respektive poplatek za rekreační objekt dle OZV o odpadech jak by to mělo být. Tak jak pane starosto? Neodpovídejde hned na anonymní příspěvek, dejte si tak dva tři dny čas a pak už by to šlo napsat jak to je.

RE: To víme

Takže ještě jednou. Problém je a jak jsem psal, čekáme na revizi Ministerstva vnitra. Je ohlášena na pondělí 24.3.2014. Pak budeme vědět víc, i jak situaci řešit.
Mimochodem, pro mne zrovna tato část diskuze není anonymní a vím dobře, s kým si píšu. Přijde mi to zbabělé, ubohé a trapné, ale co s tím nadělám? I zdvořilé vykání držím, přestože si my dva už víc jak 8 let tykáme …

S pozdravem

Milan Vácha

 

To opravdu Milane chápu, že

To opravdu Milane chápu, že ti to přijde zbabělé, ubohé a trapné, vybírat poplatky které nejsou podložené ničím a když na to je poukázáno tak se vymlouváš na komise kontroly a že jsi u vzniku vyhlášky nebyl, jsem rád, že si tykáme, ale na to tykání si někdy panáka dáme, z očí do očí.

RE: To opravdu

I náprava pochybení musí mít nějaký řád a rozhodně se nepustím do žádné partyzánštiny. Některé OZV nám Ministerstvo schválilo a pak nám to stejný útvar zrušil. Fakt to není tak jednoduché. Mohlo by dojít k dalšímu pochybení. Mě mrzí to, že si mi nenapsal. Víš dobře, že bych přišel. Kukalák není tak daleko.

MV

DZ v ul. Roklinka

Dobrý den, odpovídám na bod č.2 obdržené stížnosti:

zákon č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích v § 23 odst. 1) říká:

Vjíždění na pozemní komunikaci

(1) Při vjíždění z místa ležícího mimo pozemní komunikaci na pozemní komunikaci musí dát řidič přednost v jízdě vozidlům nebo jezdcům na zvířatech jedoucím po pozemní komunikaci nebo organizovanému útvaru chodců nebo průvodcům hnaných zvířat se zvířaty jdoucím po pozemní komunikaci. To platí i při vjíždění z účelové pozemní komunikace nebo ze stezky pro cyklisty nebo z obytné nebo pěší zóny na jinou pozemní komunikaci.

Z dikce zákona jasně pro řidiče plyne, že při výjezdu z ul. Roklinka musí dát přednost řidičům na ul. Hlavní (posíleno DZ stop, pro větší bezpečí) a řidičům jedoucím po ul. Hlavní , že při výjezdu řidičů z ul. Roklinka, opatřenou DZ obytná zóna, mají na ul. Hlavní přednost před těmito řidiči.

Pokud tedy řidiči dodržují dopravní předpisy, nevidím důvod, proč by zde hrozila dopravní nehoda.

Sedláková, správa majetku

Zdravím Ta ulice se jmenuje

Zdravím
Ta ulice se jmenuje Horní co kříží ulici Roklinka, nebo se pletu.

ul. Horní

Dobrý den, děkuji za opravu, máte pravdu jedná se o ul. Horní. Stále si je pletu.
Sedláková, správa majetku

Křížení Roklinka - Horní

Dobrý den,
paní Sedláková, dikce zákona je celkem jasná, ale rozumím požadavku mého předchůdce. Ulice Roklinka je totiž při cestě od Horních Jirčan první ulicí, kde se podle dopravního značení nemá dávat přednost zprava. Značka obytné zóny plus navíc značka stop, dej přednost v jízdě, není ale z ulice Horní moc vidět, a proto opravdu celkem často dochází k situacím, že řidiči jedoucí po ulici Horní dávají přednost těm, co vyjíždí z Roklinky, a pak je to samozřejmě trochu loterie, jestli ten na Horní u svého přednostního úmyslu vydrží. Pokud by se v ulici Horní před křížením s Roklinkou umístila značka hlavní silnice, byla by potom přednostní situace jasná ještě před vjezdem do této křižovatky.
Šárka Novotná

Nebudeme mit trochu preznackovano?

Dovolim si poznamenat, ze vetsim problemem nez dat nekomu "zbytecne" prednost je neprehledny les znacek. Kdyby bylo po mem, v cele oblasti zavedu spolecnou zonu, v ni ponecham prednost zprava a usetrime za nesmyslne prednosti.

Ulici Horni jezdim denne a Vami popisovanou situaci jsem nikdy nezazil. Lide co tu bydli situaci znaji a ostatni jsou alespon o to opatrnejsi.