Kácení stromů

Typ příspěvku: 
Stížnost
Stížnost na : 
Ostatní
Stížnost s korupčním motivem: 
Stížnost s korupčním motivem - NE
Stav požadavku / stížnosti: 
Vyřešeno
Priorita požadavku: 
Normální
Přiřazeno: 
Petr Jaško

Dobrý den, upozorňuji na masivní kácení dřevin u potoka naproti hřišti v Dolních Jirčanech. Dnes jakési parta začala kácet vzrostlé osiky, aniž by byl kdokoliv informován. Podle tel. sdělení odboru živ. prostředí byly stromy označeny oranžově, nikoliv zeleně, jako ty které jsou káceny. Nijak nevadí záměru obce na výstavbu pobytové louky. Pobytová louka bez stromů bude SUPER! Jedná se o jediné vzrostlé stromy v celých Jirčanech !!! Prosím o okamžitý zásah!!

Výsledek šetření: 

viz komentáře

Komentáře

Nepravda

Dobrý den,
věc je skutečně vyřešena....stromy jsou pokáceny....
P
o "společném posouzení důvodů" byly pokáceny i stromy, u kterých byla dohoda, že pokáceny nebudou, jelikoz jsou zcela zdrave.
"Najednou" se ale zjistilo, že je nekácí obec, ale někdo jiný, to je ale překvapení...
No hlavně, že budou všechny vzrostlé stromy nahrazeny výsadbou stromů o obvodu kmene 12-17 cm, to budou opravdu obři!

Datum podání požadavku

Obecně se v kategorii "Podávání stížností a závad" se nezobrazuje datum podání, takže není zřejmé, kdy byl požadavek podán. Navíc se požadavek nezobrazuje v rubrice "poslední komentáře".

Dobrý den, Máte pravdu. Datum

Dobrý den,

Máte pravdu. Datum podání nám v rámci možného utajení stěžovatele vypadlo ze zobrazení - opraveno (ještě ho trochu zvýrazníme).

Požadavek, resp. podání stížnosti není komentář a proto ze v sekci poslední komentáře nezobrazuje. Tam se vypisují opravdu jen komentáře, tedy reakce na různé typy obsahu. 

S pozdravem
Vít Olmr

Odpověď

Dobrý den,

Dne 4.3.2015 byly skutečně zahájeny úpravy na vytvoření parku se sportovními prvky pod fotbalovým hřištěm v Dolních Jrčanech. Je to v rámci projektu na vytvoření pobytové louky v tomto místě a na Štědříku, financovaný z dotací a řídící se přísnými dotačními pravidly. Celý projekt byl dlouhodobě připravován, publikován a konzultován s občany. K tomuto tématu vyšlo několik článků v Psárském Zpravodaji, konaly se 3 setkání s občany, kde se vysvětlovaly záměy a korigovaly detaily. Zadáním bylo v maximální míře zachovat použitelnou stávající zeleň a kácet jen to nejnutnější.

Na začátku realizace je skutečně nutné začít kácením, aby se mohly později vysadit stromy jiné. Praxe bohužel ukázala, že i takto dlouhodobě připravovaný projekt se dá udělat necitlivě. V odpoledních hodinách 4.3.2015 jsem byl přivolán na místo,kde jsem zjistil, že kácení bylo provedeno sice v souladu s projektem, ale značně necitlivě. Dohodli jsme s prováděcí firmou na ukončení prací pro ten den a na druhý den ráno svolali kontrolní místní šetření s architekty, vedením obce, relizační firmou a s občany. Tam jsme společně posoudli důvody ke kácení jednotlivých stromů a u některých jsme usoudili že kácení skutečně nebude nutné, někde jsme se dohodli na prořezání či nutnosti kácet. Takto bylo zachráněno odhadem okolo deseti vzrostlých stromů, aniž bychom museli dělat zásadní změny v projektu. Tím byl za mě cíl splněn, s již pokácenými stromy se nedalo nic dělat, ale věřím, že po osazení novými stromy budou všichni spokojeni.

Ač to bylo místy vzrušené a komplikované jednání, jsem rád, že se stále najdou lidé, kterým není stav veřejné zeleně lhostejný.

Ing.Petr Jaško