Petardy

Typ příspěvku: 
Stížnost
Stížnost na : 
Ostatní
Stížnost s korupčním motivem: 
Stížnost s korupčním motivem - NE
Stav požadavku / stížnosti: 
Vyřešeno
Priorita požadavku: 
Normální
Přiřazeno: 
Vít Olmr

Dobrý den, chtěla bych podat stížnost a zároveň požádat obec o nějaká opatření, aby se na ulici neodpalovaly petardy. Konkrétně včera v půlnoci přijela dodávka, ze které bylo vyloženo několik krabic petard a následně odpáleno, celý ohňostroj trval 40 minut, petardy byly umístěny cca.8m od mého baráku, takže nebyla dodržena ani minimální bezpečnostní vzdálenost. Během této akce byly ve stresu mé děti, které plakaly. Domácím mazlíčckům hodně vadil ten hluk přímo nad našim barákem. Chtěla bych vědět, zda-li táto akce probíhala se svolením úřadu a proč se odpalujou petardy poblíž rodinného domu a ne na hřišti nebo před vlastním barákem?? Ráno jsem nasbírala celý kbelík zbytků petard na své zahradě a jsem zvědavá kdo odklidí ten bordel na chodníku?!?! Nejsem konfliktní člověk, ale nerada bych volala na své sousedy městskou polícii. http://zbranetobiasek.cz/489-petardy-a-delobuchy Eva Vršinská

Přiložené soubory: 
Výsledek šetření: 

viz komentáře

Komentáře

Petardy

Pro upřesnění se jedná o místo kde se křižují ulice Horní a Zelená.

Dobrý den, Obec nic podobného

Dobrý den,

Obec nic podobného neorganizovala a ani s ničím podobným nevyslovila souhlas (resp. není oprávněna vyslovovat souhlas). Pokud jde o to co s tím obec může dělat tak opravdu efektivní řešení nikdo nemá. Legislativní možnosti tu jsou, ale jde spíše o problematickou vymahatelnost takovýchto omezení.

Lze například zrušit výjimku z nočního klidu na silvestra, ale pak si sousedé málem nebudou moci o půlnoci na ulici připít (povolená hladina nočního hluku je opravdu velmi nízká). Případně lze schválit vyhlášku pro nakládání s pyrotechnikou, což již některá města udělala, ale obávám se, že to je spíše zbytečný předpis, protože se zpravidla jedná o mnoho malých lokalit a než dorazíte na místo je po všem.

Navíc jediný, kdo může vymáhat dodržování takových zákazů je právě opět policie. Pro nakládání a práci s pyrotechnikou platí bezpečnostní pravidla a pokud je někdo nedodržuje a ohrožuje sebe i ostatní, je zavolání policie naopak zcela na místě a ta může zakročit již nyní. A upřímně budu raději, pokud policie přijede na Vaše zavolání, než aby náhodně projížděla obcí, řešila přestupek na jiném, relativně bezpečném místě a proto nepřijela k situaci jakou zde popisujete.

Příští rok zintenzivníme osvětu obyvatel stran bezpečnosti a ohleduplnosti při používání zábavní pyrotechniky jak ve zpravodaji tak na Facebooku i zde na webu. Nicméně pokud budete svědky podobně nebezpečného jednání a budete mít strach jít sama říci dotyčným že Vás obtěžují, volejte prosím městskou policii. Ta jediná má možnost zakročit.

Vít Olmr
radní

Petardy

Dobrý den,

děkuji za Vaši rychlou zpětnou vazbu. Nejedná se mi o zrušení výjimky z nočního klidu na Silvestra, pouze o bezpečné oslavování. Souhlasím s Vámi a pokud navzdory osvěty se tato situace bude opakovat, nezbyde nic jiného, než to vyřešit zavolám městské polície. Úpřimně, osobně bych nenechala své děti stát 3 metry od zapálené petardy a neměla bych takovou drzost odpalovat petardy před barákem souseda a to ještě bez svolení. Holt je to aktivita jedince, a za to obec nemůže ručit.

děkuji

EV