Vykopove prace

Stav požadavku: 
Ověřuje se
Priorita požadavku: 
Normální

Dobry den, co se prosim kope na ulici hlavni, viz foto.
Dekuji, Marek

Přiložené soubory: 

Komentáře

Horní

Dobrý den, zpevněná plocha na kontejnery na tříděný odpad.
Sedláková, správa majetku

Dobrý den, Horní a Hlavní

Dobrý den,
Horní a Hlavní ulice je sice rozdíl, ale zřejmě víme o čem je řeč.

Neměla by obec tedy informovat občany, zejména dotčených sousedících pozemků, že má v plánu tento záměr? Nebo s nimi alespoň probrat umístění a poslechnout si jejich názor?
Měl bych to sice kousek s odpadem, ale nelíbí se mi, že v naší těsné blízkosti, se vytváří prostor pro shromáždění nepořádku, jak tomu je u jiných takových stanovišť. O hluku způsobeném vysypávání skla ani raději mluvit nebudu.

Kdo, kdy a jakým způsobem schválil tuto výstavbu, kdy byl oznámen záměr způsobem v místě obvyklým a kdo povolil výstavbu?

Děkuji za informace.

Hlavní

Dobrý den, omlouvám se za chybně uvedený název ulice.
Nová místa pro umístění kontejnerů na tříděný odpad vč. provedeného rozboru celého odpadového hospodářství obce byla vypracována spol. Ekokom. Z tohoto materiálu mimo jiné vyplynulo, že naše obec má na množství sesbíraného tříděného odpadu značně poddimenzováno množství sběrných míst. To samozřejmě plyne z faktu, že se v obci hodně staví a do chat se stěhuje stále čím dál větší množství lidí a to přináší v důsledku i zvýšené množství vyprodukovaného odpadu. Přesto, že se tříděný odpad sváží i 2x týdně, současné nádoby toto množství z dlouhodobého hlediska nepoberou. Zvýšení množství kontejnerů na většině současných míst není možné a ani žádoucí a to i s ohledem na obyvatele bydlící v blízkosti těchto sběrných míst. Nedomnívám se totiž, že by tito lidé měli nést další zátěž za to, že se sem stěhuje čím dál více lidí, kteří ale kolem svých domů nechtějí tato sběrná místa a narůstající se množství odpadu odkládají na těchto původních místech většinou ve staré zástavbě.
Najít po vsi vhodná místa tak, aby byla smysluplná, ekonomicky nenáročná na vybudování, splňovaly podmínky pro obslužnost popelářským vozem, nebyla přímo na průjezdních úsecích obcí , byly na pozemcích ve vlastnictví obce – není mnoho.
v současné době děláme po obci 5 míst a všude je to stejné – nikdo to ve své blízkosti nechce, nikdo s tím nesouhlasí – ať to dáme mimo obec, k sousedovi, hlavně ne u nás. Ale to, jestli bude kolem nepořádek, za to si odpovídáme sami . Každý se pohoršuje nad tím, jak to kolem kontejnerů vypadá, ale kdo to udělal? no možná tam ten odpad vyhodil zrovna ten, který se nejvíce rozčiluje. Takže pokud se nenaučíme, že odpad patří do kontejneru a ne mimo, tak to tam bude vypadat tak, jak to vypadá. Ale znova opakuji, nevím proč bych narůstajícím množstvím obyvatel měla stále zatěžovat pouze tu jednu skupinu obyvatel, která má tu smůlu, že tam byla sběrná místa vybudována jako první.
stavba této zpevněné plochy spadá do kategorie staveb, na kterou dle stavebního zákona § 80 odst. 3 písm. b) stavebník nepotřebuje žádné opatření ani jiné povolení stavebního úřadu.
Ale tato zpevněná plocha je zde pouze pro lepší manipulaci s kontejnery, jinak samozřejmě kontejnery mohou stát i na místě bez této plochy, akorát je s nimi obtížnější manipulace.

Sedláková, správa majetku

Častější odvoz

Dobrý den,
je jasné že aktuální stav je špatný, jen si dovolím dotaz není-li jednodušší a i ekonomičtější (náklady na stavbu zpevnění) častější svoz? Osobně mi přijde že míst je dost, z vlastní zkušenosti minimálně dvě či spíše tři na "dojití". Netvrdím že to takhle ideálně má každý, proto se ptám, není-li i toto cesta. Děkuji

odvoz

Dobrý den, právě doprava je na celém odpadovém hospodářství to nejdražší. Již nyní se sváží kontejnery téměř 2x týdně, což je oproti celorepublikovému průměru přibližně dvojnásobná frekvence.
A skutečně počet sběrných míst na počet obyvatel je v Psárech nedostatečný.
Sedláková, správa majetku

odpad x vyhybaci mista (drive parkovaci mista)

Dobry den,
takze obec znicila zakazy stani velky pocet parkovacich mist pro navstevy tzv. vyhybnamy a nyni do techto mist umisti misto pro trideny odpad? Trochu paradox, ze? zruste zakaz stani, nema jiz zadny vyznam, protoze se auta stejne nevyhnou. A mist na vyhybani je na ulici Hlavni velky pocet.

Hlavní

Dobrý den, děkujeme za Váš názor.
Sedláková, správa majetku