Uklid snehu pred skolou

Stav požadavku: 
Ověřuje se
Priorita požadavku: 
Normální

Dobry den,
Kalamita skoncila, a proto se ptam, proc nebyla (a kdy bude) upravena cesta od bile ke zlute skole (Hlavni 12 a 13). Deti zde prechazeji i nekolikrat denne (obedy, krouzky...) a diky neodklizenemu snehu a jeho rychlemu tani neni mozne, i pri sebevetsi snaze, projit tento usek suchou nohou.
Chapu, ze se musely vycistit vsechny komunikace. Nestalo by vsak za uvahu zahrnout tento kratky usek mezi ty dulezite? Skolu navstevuje vetsina mistnich deti... Mimo jine, v rannich hodinach se kaluze meni v docela nebezpecny led, na kterem se muze kdokoli zranit.
A vzhledem k tomu, ze nova skola je stale v nedohlednu, nebylo by vhodne upravit povrch mezi temito budovami alespon sterkem? Obrovske kaluze tam jsou i po vydatnych destich...
Dekuji

Komentáře

sníh

Dobrý den, tento úsek komunikace je zařazen v zimní údržbě k prvním, které se uklízí. Komunikace byla prohrnuta, ale bohužel na většině návsi není vybudována dešťová kanalizace, takže tající voda nebo i dešťová nemá kam odtékat a zůstává na vozovkách. Vsakuje se pouze do okolní zeleně nebo nezpevněné plochy.
Na komunikaci je asfaltový povrch. Umístění štěrku na tento povrch by nemělo, co se týká řešení vody na povrchu, žádný význam. Vodu můžeme z povrchu maximálně odmést.
Sedláková, správa majetku

Sních mezi školními budovami 12.a 13.

Tak to bohužel není pravda zde na tomto useku nebylo hrábnuto.

sníh

Dobrý den, tak Vám musím dát za pravdu, velice se omlouvám za mylnou informaci, tentokrát uličku neprohrnul. Pracovník dojel na místo a jelikož byla vrata na školní dvůr zavřená a klíč neměl k dispozici, z místa odjel s tím, že se sem vrátí později. Při tomto množství sněhu potřeboval otevřít vrata a sníh nahrnout na dvůr, aby ho nenechal před vraty, protože techniku máme pouze s přední radlicí. Bohužel se stalo to, že přes den jak jezdil, na to, že se má vrátit ke škole zapomněl a ani ze školy nikdo nezavolal, že je potřeba uklidit sníh.
Velice se omlouvám všem, kteří se museli brodit mokrým sněhem k budově školy s doufám, že se situace již nebude opakovat.
Sedláková, správa majetku

Dobrý den, velice se

Dobrý den,
velice se omlouváme za neodklizený sníh na cestě k hlavní budově. Bohužel příval sněhu byl veliký a my jsme měli ráno plné ruce odklízení sněhu na chodníkách na všech našich budovách (4 budovy včetně MŠ).

Branka na příjezdové cestě byla tento večer odemčená, jen přivřená, což bylo jednoduché ověřit.

Bohužel jsme byl ve středu na školení a předpokládal jsem, že se sníh odklidil. Poté jsme ihned informovali obec a udělali jsme kroky k tomu, aby se tato situace již nikdy neopakovala.

S pozdravem Ondřej Kracman

snih + louze u skoly

Dobry den pane Kracmane,
Mam takovy divny pocit, ze se omlouvate za neco, za co nemuzete ani vy a ani vedeni skoly, nybrz trocha 'dobre' vule zkusit, zda brana byla otevrena. Z Vaseho vyjadreni vyplyva, ze snih jste odhrabaval sam. Tak uz jen doporucuji koupit ze skolniho rozpoctu hrabla a odklizet spolecne s detmi...
A k odpovedi pani Sedlakove:
Pani Sedlakova, myslite, ze nechat kaluze, at se vsaknou, je reseni? Mate deti? Vite, co to znamena, kdyz vidi kaluze? V lete se to da vydrzet v mokrem, ale v zime, v obdobi chripek? A o zalostnem stavu na navsi ani nemluve, ve vesnici, ktera ma tolik obyvatel jako nase, je to ostuda.
A jeste zpet ke kaluzim behem celeho roku, navrh Vaseho reseni odmetanim mame brat vazne?
Dekuji