Solení v obci

Stav požadavku: 
Ověřuje se
Priorita požadavku: 
Normální

Vážená paní Sedláková
Obracím se na vás ve věci solení úseku silnice Hlavní v Dolních Jirčanech. A to od křižovatky " T " rozdělující silnici na Horní a Hlavní ( směr Vysoká ). Když svítí sluníčko, je z toho černá ,,břečka a čachtanice". V noci a za oblačného počasí se opět tato černá hmota stmelý.
Proč se v tomto roce, během letošní zimy začalo solit? Není to ekologické, a co naše studny?
Kamínky pro obec, kde nejsou hlavní tahy (autobus apod.) jsou dostačující. Bylo by dobré, jako roky předtím, sypat tento úsek opět kamínky. Děkujeme J. Kalousková

Komentáře

posyp komunikací

Vážená paní Kalousková, obec stejně jako v dřívějších letech používá k posypu štěrk smíchaný se solí. Sůl se do posypu přidávala vždy a to z důvodu, aby vlhký štěrk jednak nemamrzal na kovových stěnách sypače a aby se zamezilo celkovému zamrzání štěrku a předešlo se tak vzniku hrud, které v sypači ucpou rouru, kterou padá štěrk na rozmetadlo a tím naprosto zabrání posypu komunikací.
Samozřejmě, že v úsecích komunikací, kam se přes den opírá slunce a teplota stoupne nad bod mrazu, se vytvoří břečka, která v noci opět přimrzne, to se ovšem děje, ať je komunikace nečím ošetřena či nikoli.
Nedomnívám se, že by v letošní zimě bylo použito na posyp více soli než v minulých letech.
Sedláková, správa majetku

posyp komunikací

Vážená paní Sedláková,bohužel nemůžu s vámi souhlasit. Vím, jak vypadá posyp solí a posyp kamínky. Bydlím v Dolních Jirčanech již 40let. Ostatní silnice ve Sˇtědříku a v Dolních Jirčanech jsou bílé a sypané kamínky. Také tam svítí sluníčko. S pozdravem J. Kalousková