Parkování na sídlišti Štědřík

Stav požadavku: 
Ověřuje se
Priorita požadavku: 
Normální

Dobrý den, rád bych otevřel diskuzní téma na problém parkování aut na sídlišti Štědřík. Chápu, že to ostatní obyvatele obce nezajímá, ale my co bydlíme v bytovkách, máme docela zásadní problém. V roce 2003 jsme se přistěhovali do Psár a parkovali jsme auto před domem. Stála tu před domem dvě auta a další tři vzadu mezi vchody do domu. Časem přišel zákaz parkování na komunikacích mezi domy a je to logické a pochopitelné kvůli sanitkám a hasičům. A tak začali majitele parkovat na komunikaci vedoucí mezi sídlištěm a novými domky. Postupem doby tu ale nastává situace, kdy není KAM ZAPARKOVAT, protože všechna stání jsou obsazená. A tak parkujeme na trávníku podél silnice. Odvážnější parkují mezi domy, ale to by nebyli Češi, aby je nenapráskali obecní policii v Jesenici, která v noci přijede a všem, co parkují na zákazu zastavení dají výzvu a následně pokutu. Mimochodem práskají ti, co jsou mezi námi a bydlí tu spolu s námi. Bývalé vedení obce jsme za SVJ požádali o zřízení parkovacích míst na komunikaci s tím, že bychom platili roční pronájem a stání si vyhradili na vlastní náklady. Uplynuly 2 roky, a naše žádost je bez odezvy, bez odpovědi. Neustále se hovoří o tom, že pozemek komunikace (u kontejnerů) je soukromý, stejně jako zatravněná plocha vedle současných garáží. Když se ale podíváte na katastr, zjistíte, že zatravněná plocha je ve vlastnictví obce (621/5- trvalý travní porost). Komunikace je také ve vlastnictví obce- viz pozemek parc.č. 621/13 neplodná půda, ostatní plocha). A jak se situace vyvíjí? Ti chytřejší a mocnější si zajistili zábor části pozemku vedle bytového domu, vyasfaltovali ho a dali cedule, že je to jejich. Ti, co spoléhají na úřad, nemají kde parkovat a ejhle přijde nabídka odkupu pozemků mezi bytovými domy. Tak dámy a pánové takhle NE. Bývalé zastupitelstvo mimochodem schválilo nástavbu dalších 9 bytů v čp. 148, ale samozřejmě neřešilo problematiku parkování. Takže co můžeme očekávat? Do roka přibude na sídlišti dalších minimálně 9 aut, která nebudou mít kde parkovat. Takže se bude parkovat, kde se dá, včetně trávníků. Občas projede obecní policie a vyměří pokuty. Obec dělá, že se jí to netýká, oni přece nabídly odkup pozemků mezi domy- už vidím ty nadšence, jak si místo pískoviště dělají parkoviště :-)
Předchozí vedení obce to taky nezajímalo (buď mají své domky a parkovací stání nebo si zabraly část na obecním pozemku). A tak nás čeká to samé jako ty co bydlí v Praze- objíždět, hledat, riskovat, platit....a nebo nevyjíždět po 16:00 hod., aby mi místo někdo neobsadil. Trapné? Ano, trapné a české, jako vždy. Řeší se tu opakovaně a pouze ředitelka ZŠ, která měla evidentně bordel v účetnictví, ale co další problémy Psár a Jirčan? Komunikace? Bankomat? Služby a obchody? Spojení do Prahy? Voda, plyn, přípojky?
Díky za Vaše připomínky, náměty a diskuzi :-)

Pojďme řešit problémy, které se dotýkají všech nebo velké části občanů a neřešme v diskuzích problémy pouze školy a pí. Trůblové. Škola je citlivé téma a nechme odborníky, auditory a právníky tuto marginální věc vyřešit a nedělejme z toho politickou taškařici.

Komentáře

přesunutí do diskusního fora

myslím, že tento článek patří do diskusního fora, určitě na něj bude nějaká reakce, prtože to je problém který trápí všechny co bydlíme na štědříku. V hlášení závad není moc vidět. :-)