Náledí Horní K Lůžku

Stav požadavku: 
Ověřuje se
Priorita požadavku: 
Normální

Prosím o odstranění námrazy na křižovatce Horní a K Lůžku. Po ulici Horní teče voda, která zde mrzne a tvoří nebezpečnou námrazu.
Dekuji: T. Körbl

Komentáře

stále teče

Předevčírem jsem šel okolo a voda tam stále teče.

Byl jsem líný jít nahoru ke zdroji, jde však jednoznačně o souvislost s deštěm.

Pokud nechci donutit majitele pozemku ke sjednání nápravy, tak mohu zaútočit na projektanta nebo zhotovitele komunikace, protože udělat sklon doprava fakt mohl jen amatér (či spíš víte kdo), nebo mohu udělat jednu rýhu nebo naopak drobně zvýšit komunikaci se svodem ke kanálu hned nahoře, nebo cokoli jiného. Každopádně samo se to také nevyřeší a čekat na zopakování v zimě opravdu není dobrý nápad.

Pak jsem se díval, jak se nám zmnožily zóny na 30 km/hod. Jedna vtipně skončí kousek před křižovatkou k ulici U Svatého Jána a za chvilku hned znovu začne před návsí. Co takhle udělat obytnou zónou všechno mimo kupříkladu páteřní krajské komunikace a mít klid?

stále teče

Dobrý den,

voda vytéká na soukromém pozemku z přerušených drenáží. Vlastník pozemku byl vyzván k zjednání nápravy, na výzvu nereagoval, takže byl případ předán MěÚ Černošice jako správnímu orgánu, kam problematika drenáží spadá.

Zóny 30 km se nezmnožily, byly pouze posunuty tak, aby v ul. U Sv. Jána byla snížena rychlost pro řidiče na 30 km a to z důvodu, že tuto komunikaci, kde na polovině úseku chybí chodníky, využívají děti chodící ze zelené školy- školky. Další variantou je odstranění předzahrádek na obecních pozemcích a doplnění chodníku v těch místech, kde není a prostorově je umístitelný.

Sedláková, správa majetku

námraza na křižovatce Horní a K Lůžku

Voda zde teče minimálně 5 let. Je pochopitelné, že v zimních mrazech se námraza může
ošetřit pouze posypem. Je nepochopitelné, že se tento problém nevyřeší u zdroje vody
během jarních nebo letních měsíců.
Z.Hodač, K Ořechovce.

voda teče minimálně 5 let

Dobrý den,

po dlouhé době tu vidím příspěvek, na který má smysl odpovídat.

Chodím okolo rybníčku se psem a bylo mi divné, proč tam je voda a myslel jsem si, že "jenom" prasknul vodovod. Takhle to vypadá, že je to důsledek dešťů a špatného odvodnění komunikace, nebo nějakého pramene, nebo oboje. Normálně vždy asi voda odtekla v zatáčce do kanálu a bylo. Zase by se to neřešilo, kdyby nepřišel ten mráz, protože to teklo a přitom zamrzalo.

Nejdřív bych pátral po majiteli pozemku, ze kterého ta voda vytéká, pak bych se díval na možnosti odvodu vody z komunikace. Jak je to tam s kanály na dešťovku nevím.

Rak

 

voda na komunikaci

Dobrý den, místo bylo opakovaně ošetřeno solí. Bohužel, dokud budou celodenní mrazy, nemáme jak zmrazky z komunikace odstranit, pouze opakovat posyp .
Sedláková, správa majetku

Výstraha

PROSÍM POZOR -
zítra má být počasový běs a většina lidí odjíždí po šesté hodině ranní. NEKAŠLETE NA TO - JAKO VŽDY - Ony ty volby zase budou!

Výstraha pokračování

Ono nešlo jen o tu zatáčku, ale o celou obec paní Sedláková. Bydlite tu vůbec? Od kolika hodin se začnete starat o chod vesničky, naší, střediskové?

Honza to měl vždy hotové a

Honza to měl vždy hotové a fantasticky!

Sprostý příspěvek smazán

Sprostý příspěvek smazán administrátorem. Pro opakované příspěvky tohoto charakteru bylo inkriminované adrese dočasně zakázáno přispívat na web. Prosím diskutující, aby se podobných výlevů zdrželi.

Asi si to nikdo neprecetl...

Asi si to nikdo neprecetl...

Když ti vadí sníh tak se vrat

Když ti vadí sníh tak se vrat do Prahy demente. Nebo někam kdde nesněží

Vrátit Pražáky do Prahy vždy

Vrátit Pražáky do Prahy vždy při jakékoliv připomínce mi připadá jako anonymní systém radnice, protože to se vždy objeví, když není co říci k nezvládnutí situace. Pozemky jsou prodaný, domy jdou postavený a daně obec dostává. Nutnost je - se o nás postarat.Ony ty vidle a pěstování domácích zemědělských zvířat ani nemáme povoleny - tedy jsme ,,Honorace,,, kterou je nutno hýčkat. P.S.: Táta to neměl prodat, rodina by měla brambory, aly i ty hovínka na holínkách.

Jasne, nezvladnuta situace.

Jasne, nezvladnuta situace. Typicka veta blbecka co nic nevi. Kdyz snezi a fouka vitr nemuzou byt silnice zametene. Jake prekvapeni, ze je v zime snih a ulice blokuji hovada na letních gumach

Horní

Vážený nahlašovateli, jak jsem již psala výše, při celodenních mrazech skutečně neznám postup (kromě prosolování), jak led z komunikace odstranit tak, abych zásadně nepoškodila její povrch.
Jelikož včera a v noci na dnešek již téměř nemrzlo, pomocí soli led v povrchových vrstvách povolil, zkusíme dnes mechanizací vrstvu více narušit a z povrchu alespoň částečně strhnout a zbytek ledu opět prosolit.
Pokud nebude ještě zítra mrznout, měla by sůl dále působil a postup bychom i zítra opakovali.
Sedláková, správa majetku

Vážená paní, je skvělé že

Vážená paní,

je skvělé že řešíte následky, ale co příčina? Voda tekoucí po komunikaci.

T. Körbl

zmrazky

Vážený pane, ta se taky řeší.
Sedláková, správa majetku

A jak to řešíte? Buďte prosim

A jak to řešíte? Buďte prosim tak laskava a sdělte nám hlavně, kdy to řešenī bude realizované ať se můžeme těšit.
Dėkuji: T.Körbl

Sjizdnos ulic

Dobry den,
Chapu ze pri snezeni a jinych podminkach jsou primarne osetreny paterni komunikace. Nicmene pri projeti Dolnich Jircan jako celku vidim, ze useky v novostavbach okolo hriste, jsou upravany podstatne lepe nez jinde. V ulici Hlavni od novostaveb smerem k Hornim Jircanum je pluhovano, viditelne pouze uprostred silnice a sterk, natoz nejaka sul, je sypana v prumeru 10 kusu sterku/ 5 m silnice. Jak je to mozne, kdyz jinde je uklizeno vicemene dokonale? O jinych cestach, jako Ke Kulakaku a podobne ani nemluvim/pisi. Jsme opravdu tak nezajimava a lukrativni periferie Jircan, ze ji neni treba upravovat stejne, treba i pozdeji, nez jinde? Ale nanos zledovatele, neposypane silnice tomu nasvedcuje.

Dekuji za odpoved.
Marek

sjízdnost silnic

Dobrý den, sice nevím, proč by to obsluha sypače dělala (někde pouštěla posyp více a jinde méně, pokud si to nevyžádá situace) a hrnula někde více, jinde méně, ale určitě jí Vaše poznatky sdělím a požádám, aby posyp použila všude stejně, aby nedocházelo k situaci, že by se obyvatelé v části Jirčan mohli cítit jako v nezajímavé a lukrativní periferii.
Děkujeme za Váš poznatek.
Sedláková, správa majetku