Kácení

Stav požadavku: 
Ověřuje se
Priorita požadavku: 
Normální

Ví obec, že někdo v sobotu porazil a naporcoval 25m vzrostlý topol ve Psárech u hřiště? Na obecním pozemku.

Komentáře

Kácení topolu povoleno

Dobrý den, kácení topolu bylo povoleno v srpnu t.r., v tomto místě bude vybudován mostek jako přístup k pozemku p.č. 18/5. Obec si na kácení vzrostlých stromů najímá odborné firmy.

Pí Sedláková odpovídala na dotaz v době, kdy jsem měla dovolenou a kácení stromů nemá na starosti.

N. Alferyová
 

kácení

Dle sdělení paní Alferyové, která má v kompetenci povolování kácení dřevin rostoucích mimo les (tento týden má dovolenou) topol, na který povolení vydala je již dávno pokácený. Povolení na pokácení druhého topolu na tomto obecním pozemku vydáno nebylo.
Prosím, pokuď máte nějaké bližší informace, kdo strom pokácel, sdělte je na Obecní úřad Psáry. Celou záležitost můžeme předat na přestupkovou komisi obce, ale když není znám viník, těžko obec někoho potrestá.
Děkujeme za Vaši zprávu
Sedláková, správa majetku

kácení

nevím o co se jedná, ale je-li káceno bez povolení, není v zájmu obce si to zjistit sami? Na pokutě je to příspěvek pro obec, podle velikosti stromu, nejméně 200 tis.

kaceni

Dnes i malé dítě ví, že topol je krátkověký strom co rychle roste. Tj. Dožívají se cca 100 až 150 let, ale již při staří 50 let jsou značně poškozeny znečištěním prostředím a dalšími vlivy. Z tohoto důvodu se casto kaci , aby nedoslo k neštěstí jako ve Vestci. Vzhledem k problmatica kácení takto vzrostlych stromu v obydlené oblasti se musejí najímat specializované firmy, které používají horolezeckou techniku.

Takto by vám měla odpovědět paní Sedlakova, ale protoze je hloupá jako odie, nevi nic co se kde děje a je plne nekopetentni delat cokoliv na ou, tak bude jen od židle štěkat a nekousat.

Oprav si ty chyby, blbe.

Oprav si ty chyby, blbe.