Dětský ,,plácek" NA ŠTĚDŘÍKU.

Stav požadavku: 
Ověřuje se
Priorita požadavku: 
Normální

Pani místostarostko p. Málková a pane starosto p. Vácho. Na Štědříku se vysazují nové stromy, bohužel i v místě tak zvaném ,,plácek" kam si chodí kopat místní kluci, kteří si již nehrají na pískovišti. Je to pro ně velké zklamání, ale i některých tatínků a maminek. Prosím, neberte jim tento kousek zeleného místa. Některé stromy se mohou vysázet o kousek dál. Snad se někdo přidá k mé prosbě, nebo opět se bojíme, abychom na sebe neupozornili ? Já vim, řeknete si, hřiště jsou v D. Jirčanech a ve Psárech, ale ,,plácek" u domu je také důležitý. Zdraví vás J. Kalousková

Komentáře

RE: Dětský plácek

Dobrý den paní Kalousková,

projekt počítá i s hřištěm. Nicméně dojde k posunutí směrem od garáží. Je to z toho důvodu, že byl požadavek na napojení cestičkou od sídliště /kontejnerů na lávku. Za lávkou je totiž plánovaná zpevněná cyklostezka, která půjde po dnešní cestě, vedoucí od brodu za vaším domem, směrem ke  Kukaláku. Takže stávající staré branky se zruší a vyhodí a po výsadbě se dodají branky nové (vzdálenost cca 18 m). Pravděpodobně vyzkoušíme branky se sítí a uvidíme, jestli dostanou šanci přežit přiměřenou dobu.

S pozdravem

Milan Vácha

a co vasi psi

a co vasi psi

Pravidelny bordel

Zase je po desate hodine a na hristi je bordel. Zajima to nekoho? Nebo starosta a rada resi same dulezite politicke ukoly? Neni to nahodou prestupek? Resi to obecni policie? Zajima se nekdo vubec o to? Nebo par blbu bude pravidelne chlastat do rana?

Vážení sousedé

Vážení sousedé,
jmenuji se Tomáš Körbl a bydlím tady se svou ženou a 2 dětmi o malý kousíček dál než pan Pecháček již 12 let. Vždycky jsem měl radost, že se tady žije dobře a byl jsem hrdý na to, jak si vycházíme vstříc a jak to tady žije společensky, sportovně i jinak. Naši sousedé jsou milí a nejednou jsme do pozdních nočních hodin oslavovali nejrůznější výročí a svátky. Jistě jsme nebyli od 22 hodin jako puťky a bavili se hlasitě. Stejně jako jiní třeba na hřišti. Dokonce, když v létě hrála muzika, tak jsme ji se zalíbením poslouchali a v noci s ní usínali. Myslím, že sem tam nějaký ohńostroj taky nevadí, i když je třeba o půlnoci. Jistě chápu, že můžou někomu vadit opilci, kteří v noci řvou pod okny a rozhazují popelnice, ale to tu již dlouho nebylo. Prosím, přestaňte se hádat a nechte možnost oslav a jiných akcí, tak jak to bylo v poslední době. Myslím, že je daleko cennější společenské dění, sounáležitost, zábava než úplný klid a tím i samota jednotlivců.

RE: Reakce hluk na hřišti v DJ

Dobrý den,

mrzí mne, že právě historicky první svatba v Dolních Jirčanech znovu oživila tento sousedský spor.

Narušování nočního klidu v okolí Hospůdky na hřišti jsme v uplynulých týdnech řešili několikrát. Na základě těchto problémů byli pozváni na jednání rady obce ve středu 24. 6. zástupci SK Čechoslovan, který je majitelem objektu, i provozovatelka hospůdky. Domníváme se, že vesnické zábavy patřily a patří ke komunitnímu životu na venkově a že mají svůj smysl. Na druhou stranu samozřejmě není možné, aby několikrát týdně hlučné akce omezovaly obyvatele v okolí, k čemuž v poslední době díky provozu letní zahrádky skutečně docházelo.  Na společném jednání bylo dohodnuto, že provozovatelka bude důsledně dbát na ukončení provozu a vyklizení zahrádky v 22 hod. Větší akce či zábavy se nebudou konat častěji než v průměru jednou za měsíc, což bylo i majiteli sousedních domů avizováno jako přijatelné. To nemluvím o včerejším ohňostroji nebo petardách. To je navzdory přesvědčení slavících vždy nepříjemné a bezohledné. To mne také zarazilo a okamžitě jsem psal místostarostce, která byla na místě.

Problematika hluku, ať již z dopravy či třeba z hudebních produkcí, je celorepublikový problém, na který reaguje novela zákona o veřejném zdraví, kterou schválila poslanecká sněmovna, ale senát ji minulý čtvrtek vrátil k projednání. Její definitivní schválení, doufejme, konečně ustálí jasná a jednoznačná pravidla.

Konkrétně tento pátek jsem byl na hřišti a sám jsem před 22. hodinou vysvětloval mnoha desítkám účastníků dětského fotbalového turnaje, že je potřeba se buď přesunout dovnitř do hospůdky, nebo odejít domů. Věřte, že to nebylo zrovna příjemné, ale je to jeden z mála způsobů, jak osobně z pozice starosty mohu pomoci k dodržování pravidel.

 Pokud je situace mezi obyvateli tak vyostřená, že se zvažuje podání trestního oznámení, nabízím možnost společné diskuse a hledání řešení všem zúčastněným, a to v pátek 3. 7. v 18 hod přímo na místě, tedy na venkovní zahrádce u fotbalového hřiště.

Bylo by fajn, kdyby se nám místo právních posudků, rozborů a sporů podařilo promluvit o záležitosti osobně a společně najít řešení, jak se to na vesnici dělávalo.

S pozdravem

Milan Vácha

Zase jen reci

Tak nam ten komunitni zivot pan starosta hezky vysvetlil, realita je, ze dnes muzika typu duc duc byla ne v noci, ale pro jistotu uz od 17 hod. Namerena hladina hluku byla 65 db. V 23 hod. se line obci rev ozralych navstevniku restaurace. Jakekoliv dalsi jednani pri takovem vztahu k okoli je zcela zbytecne. Pokud zastupci obce nejsou schopni zajistit ani tyto zakladni pravidla slusneho souziti, zcela pochybuji o jejich jakýchkoliv jinych schopnostech, tykajicich se rizeni obce. Tak pane starosto, kdy jste povolili dalsi akci, at na to muzeme pripravit ty urady, ktere to zajimat bude.

Vážení sousedé,

Jmenuji se TOMÁŠ PECHÁČEK a BYDLÍM PŘÍMO U HŘIŠTĚ již 9 let. Většina akcí, která se konala na hřišti v poslední době byla spojená s činností našeho sportovního klubu, s ukončení sezóny, minimálně polovina z nich dětských. Zhruba od 22.6. je na základě vašich stížností, které jsou respektovány přestože jsou anonymní, dodržováno vyklizení zahrádky u hospody po 22hod. Kromě svatby 27.6., se kterou vyjádřila souhlas obec i pochopení bezprostřední sousedé, které novomanžel s vysvětlením navštívil.

Kolik lidí si vlastně na hluk stěžuje? Dva ? Deset ? Nevíme, protože zde v diskuzi se NIKDO nepodepsal. Ani z telefonických oznámení nelze usoudit, protože jsou také anonymní nebo jako posledně, od pana "Nováka". Na druhé straně je kolem SK Čechoslovan sdruženo několik stovek lidí, kteří v areálu na hřišti tráví svůj volný čas. Hodně z nich zde věnuje dobrovolně spoustu času dětem v rámci tréninku fotbalu, volejbalu apod. Že zde chtějí spolu s dalšími obyvateli strávit v letních měsících hezký večer na zahrádce u restaurace je přirozené.
Pokud někomu vadí, že trenéři 29.6. mezi 17-20hod. uspořadali pro děti z minipřípravky rozlučku a měřil jim hluk, nemá soudnost !!

Nedávno jsem měl na volejbalovém turnaji pořádaném na tenisových kurtech kamaráda ze Zdiměřic. Po turnaji následovalo grilování v hospůdce na hřišti. Byl nadčený tím, jaká se kolem SK Čechoslovan vytvořila komunita lidí, kteří nejen sportují, ale umí se i bavit. Posteskl si, že ve Zdiměřicích není nic z toho. Pokud někomu, kdo si koupil parcelu u hřiště vadí křik dětí a hluk i v odpoledních hodinách, udělal chybu a nezbývá než mu doporučit třeba Zdiměřice.

Provozovateli hospůdky a zástupci SK bylo slíbeno dodržování nočního klidu a zatím se tak děje. Myslím, že je zbytečné se zde anonymně urážet. Přijďte 3.7. na hřiště diskutovat o rozumném kompromisu. Pokud se nemýlím, byla s obyvateli ulice Sportovců, zástupci obce, hospůdky a SK domluvena jedna akce za měsíc s prodlouženou dobou. To např. já považuji za rozumný kompromis.

Ruším setkání 3.7.2015

Vážení, ruším plánovanou schůzku na hřišti 3.7.2015, kde jsem chtěl společně probrat míru zatížení. Dnes byla doručena na obec „předžalobní výzva“. Ve výzvě se upozorňuje na noční i denní provoz hřiště SK Čechoslovanu. Za těchto okolností je již zbytečné se scházet a o čemkoliv diskutovat. Nyní již to řeší naše právní kancelář, podle jejíž instrukcí se budeme řídit. Je mi to moc líto. Myslel jsem, že nalezené řešení z minulého týdne bylo přijatelným kompromisem mezi nadměrným obtěžováním obyvatel z okolí a zábavou, která pomáhá komunitnímu životu v naší obci.

S pozdravem

Milan Vácha

Který ... to podal

Dobrý večer
Docela by mě zajímalo (a určitě nejenom mě ale i jeho sousedy) kdo tu žalobu podal a nebylo by od věci zdělit jeho jméno či alespoň naznačit "které dveře" a hlavně pokud se tím musí zabývat právní odd. obce tak by se asi na to dal použít zákon o svobodném přístupu k informacím a pak by musela obec s velkou slávou všechno a podrobně (mám dojem že v četně nákladů) zveřejnit oficiálně :-) fakt by mě zajímalo kdo to podal a hlavně jestli se jedná o člověka který je jen "prudič" nebo jestli byl/je alespoň užitečný (což pochybuji)
Michal

Styďte se za to co píšete!

Styďte se za to co píšete! Měříte si dc, vy vážně nejste normální! Včera se konala oslava maličkých dětí z fotbalu co dobře vím a měli závěrečný den, kdy jim rozdávali poháry a diplomy. Pan starosta je velice schopný muž, který ví co říká a s námi občany i obcí to vždy myslel dobře, tak pomlčte a važte slova!

Máte pravdu, že jakékoliv

Máte pravdu, že jakékoliv jednání s Vámi je zbytečné, pokud Vám vadí i dětská oslava v 17:00. To je neuvěřitelné!

hluk na hřišti 28.6.2015

Vážení spoluobčane z Dolních Jirčan a Psár,

přijměte prosím dodatečně naší hlubokou omluvu za rušení nočního klidu v noci z 27. na 28.6.2015.
Jelikož jsme dlouholetí obyvatelé naší obce Dolní Jirčany-Psáry, rozhodli jsme se, že spojíme naše 16-leté soužití svazkem manželským na hříšti v Dolních Jirčanech, na místě, kde se setkáváme s nejbližšími přáteli my i naše děti, které si tento výjímečný slavnostní den s námi užily s radostí, která k životu bezesporu patří.
Zvláště se velmi omlouváme za ohnostroj, o kterém jsme předem nevěděli, protože byl překvapením od svatebčanů.

Děkujeme Vám všem za pochopení.

S úctou Jitka, Filip, Johanka a Helenka Juklovi, Horní 461, Dolní Jirčany.
Kontakt: 608 143 981

Pan starosta nic nemuze

To jsou mi veci, povolit akci obec muze, kontrolovat dodrzovani obecni vyhlasky uz ne? Bylo s osobami, kterym je opakovane domlouvano, aby nervali a nehrali zahajeno prestupkove rizeni po zjisteni prestupku obecni policii? Pokud ne, jde o poruseni povinnosti verejneho cinitele, tudiz trestni cin! Kdyz pojedu 150 obci, tak mi taky pujde obecni policie domlouvat? Je to stejny prestupek.

Alespoň trochu empatie je třeba

Možná by stačilo použít slova Ladislava Špačka: „slušnost může být člověku dána, zdvořilosti je nutné se učit…Zdvořilost je úmyslné omezení vlastního individualismu, egoismu, je dobrovolným podřízením se platným normám a pravidlům společenského života…Nejdůležitější vlastností člověka, který se pohybuje mezi lidmi, jsou takt a empatie – schopnost vcítit se do situace, potřeb a pocitů druhého člověka. Do jisté míry je vlastností vrozenou; nedostává se jí obvykle lidem egocentrickým, kteří jsou příliš zaujati sami sebou a svými zájmy.“

Pokud si pamatuji, není to

Pokud si pamatuji, není to historicky první svatba v Dolních Jirčanech na hřišti. Můžete se zeptat na OÚ v Jesenici, na matrice u p. Rousové.

RE: Pokud si pamatuji

Dobrý den,

omlouvám se za nepřesnost. Historicky první svatba u nás, oddávaná představitelem naší obce. Zároveň myšleno civilní, nikoliv církevní.

S pozdravem

Milan Vácha

 

Svatba

Dobry den,

Na hristi je dnes do dvou hodin povolena svatebni oslava.

Vit Olmr

Rochejtle, dělobuchy ....

Dnes 27.6.2015 ve 23.35 hodin byly opět slyšet velké rány. Takže, když někdo něco slaví, my máme trpět. Děti se budí a pláčou. Kdo se v tom vyžívá, ať jde na vojnu !!! Tam si to užije. Také lituji občany, kteří bydlí u hříště. Vše je dovoleno - povoleno.

Pravidelny bordel

A kdo ji povolil? Zadny zapis z rady ani zastupitelstva to neobsahuje. Ze by jste si to povolili sami?

Povolila to svym usnesenim

Povolila to svym usnesenim rada obce tusim konvem dubna (neumim ted zjistit presnejsi informaci).

Vit Olmr

To je ale zajímavá

To je ale zajímavá informace.
Jak může rada obce svým usnesením povolit nĕco nad rámec zákona? Vĕřím, že to tady rada obce vysvětlí.
Zákon o ochranĕ veřejného zdraví 258/2000 sb. §34 mluví takto: Noční dobou se pro účely kontroly dodržení povinností v ochraně před hlukem a vibracemi rozumí doba mezi 22.00 a 6.00 hodinou.
Jak tedy obec může povolit šíření hluku mimo uvedenou dobu?
Hladina zvuku, aby se jednalo o rušení nočního klidu, musí přesáhnout hladinu 40 decibel. Běžná hlasitá řeč, tedy kdy se bavíme běžným hovorem, dosahuje zhruba 50db.
Obec by zde mĕla napsat odkaz na zmiňované usnesení zastupitelstva.

Bordel

Zadny zapis od takoveho neobsahuje, je to bud totalni neznalost, nezajem nebo hloupost. Myslim, ze by jsme meli zcela jiste volit priste nekoho jineho!!! Na muj prosbu o zasah mi pan starosta napsal, ze dalsi akce je za 14 dni, parada, uz se tesime, zvazujeme trestni oznameni. Kdo se pripoji?

Trestní oznameni

Zvažuji podani trestni oznameni na neznameho pachatele, ktery zpusobil, ze v Dolních Jirčanech fouká vice nez jinde !!!!
LIDI VY JSTE SE ÚPLNĚ ZBLAZNILI, AKCE 27. SE UCASTNILO 200 OSOB, Z TOHO 100 DETI z Dolnich Jircan, jestli tohle nekomu vadi, tak je to debil!!!

Tady nejde o to, kolik bylo

Tady nejde o to, kolik bylo na svatbě osob, jestli 20, 300, 500 i více. Tady se jedná o slušnost ke svému okolí. Nedovedu si představit, že by někde ve městě ( např. v Praze ) v nočních hodinách klidu svatebčané venku hulákali a pouštěli rachejtle a dělobuchy. Jistě by tam byla hned policie. Neznamená to, že když žijeme na vesnici, že si tu můžeme dělat co chceme. Ano, vadí mě to, máme malé děti. A v tom slově "debil" je vidět vaši " slušnost " a inteligenci. Jinak novomanželům přeji jen to nejlepší.

To skoro vypada ze jste v

To skoro vypada ze jste v Praze nikdy nezil. Hulakajici ozralove, delobuchy, rozbijeni pulitru o chodnik je denni prace a nikoho to prilis nevzrusuje. A pripady kdy policie byt jen prijela za ta leta bydleni v centru bych spocital na prstech jedne ruky. Vybirat za spatne parkovani je bezpecnejsi.

Na vesnicich se vzdy poradali veselice a zabavy. Drive nez vznikl pojem satelit a rozhodne drive nez se kdokoliv z nas nastehoval. Pokud to nekomu vadi, proc se proboha stehoval na vesnici? Mohl klidne zustat zavreny v klidu sveho bytu ve meste.

No ještě si můžete stěžovat

No ještě si můžete stěžovat že ptáci zpívají, pejsci štěkají, kočky mňoukají, slepice a kohouti kokrhají v době od 22:00 do 6:00. No to bych taky mohl žádat vedení obce o nápravu. Přistěhoval jsem se na vesnici, kde to žije a to je dobře.

Nemluvíte pravdu a neurážejte

Nemluvíte pravdu a neurážejte naší policii !!!

Vřele Vám doporučuji

Vřele Vám doporučuji navštívit centrum Prahy. Projděte si například ulici Dlouhou, Mastnou, V Kolkovně..

Taky tam střílejí rachejtle a

Taky tam střílejí rachejtle a dělobuchy ???

Taky tam střílejí rachejtle a

Byl jsem v Praze na nábřeží na večeři dne 13.6. a ve 22:00 jsem slyšel dva ohnostoje, jeden byl videt, takže příjemné zpestření večera. T.Pecháček

Překvapivě jsou ohňostroje v

Překvapivě jsou ohňostroje v Praze celkem časté. Ono je to o přístupu i z té druhé strany. Myslíte, že výstavba trati maratonu v Praze se neděje v noci, že v rámci Muzejní, Žižkovské noci , či Noci kostelů není obrovský šrumec na ulicích? Například toto jsou kulturní akce, které by nebylo možné vůbec pořádat bez tolerance místních a třeba je budete s dětmi také navštěvovat. Rozumím, že každodenní mejdan by byl možná moc, ale zrovna v tomto případě bych tedy byl shovívavý a těšil se z radosti novomanželů, kteří se tu dokonce omlouvají...

Umíte se i podepsat? Já se

Umíte se i podepsat? Já se nestačím divit, kde a s kým to žiji v jedné obci. To byste raději žili v satelitu, kde nic není? Připomíná mi to řeči kolem školky. Co tu asi bylo dřív? Školka, hřiště apod., nebo váš dům? Nevím, kde se ta hořkost a věčné stěžovatelství na něco bere. To už spolu lidé neumí ani hovořit, žít a nebýt jen pro sebe? To bych si podle vašich pravidel měla stěžovat na to, že bydlím v zatáčce, že tu jezdí auta na hřiště a do okolních domů, že se mé děti při vycházení z domu musí držet přísných pravidel, aby je nikdo nerozmáznul autem (možná i vy)? S tím tu žiji a věřte nebo ne, jsem v naší obci šťastná.
Mgr. Štěpánka Helclová

Paní magistro, již je starém

Paní magistro,
již je starém Římě věděli, že "moje svoboda končí tam, kde začíná omezovat svobodu ostatních". Zkuste se nad tím zamyslet a třeba to pochopíte.
K Vaší otázce: Rád bych žil kdekoliv, kde lidé se mezi sebou chovají slušně a ohleduplně i když třeba mají jiné názory. To je asi nejdůležitější. S pozdravem

a co pro to děláte vy?

a co pro to děláte vy?

Takže podepsat se neumíte.

Takže podepsat se neumíte.

NESTYĎ SE...

Nestyď se, Pažout, s tim podpisem. Nebo se bojim, abych nedostal na budku?

Vyjadrete se na www.jircany.goneo.cz

Prosim ostatni o vyjadreni, zda dodrzovani zakonu a zasad slusneho chovani a normalni ohleduplnosti plati jen pro ostatni lidi, ne jen pro "stastne", kterym je asi jedno, ze jim nekdo muze prejet deti nebo ze se jejich deti nevyspi. Nemeli by se omezit ti druzi? Vyjadrete se prosim, at uz to nekdo konecne pochopi: www.jircany.goneo.cz

Žijeme v civilizované zemi,

Žijeme v civilizované zemi, NEJSME BARBAŘI, proto by jsme měli dodržovat zákon a pořádek. To se týká i nočního klidu. Neznamená to, že když někdo něco slaví, si může dělat co chce, když má povolení od obce. Trochu slušnosti by neškodilo.

Dekuji za nazor, uz jsem mel

Dekuji za nazor, uz jsem mel pocit, ze je neco spatne ☺. Pani magistra to evidentne nepochopila, kdyz odpovida otazkou, ze ano? No a pan starosta dela jako vzdy, ze se nic nedeje.

Dobrý večer, dnes jsem na

Dobrý večer,
dnes jsem na stránkách obce poprvé a to co jsem si tu dnes přečetla my trhá srdce. Je až neuvěřitelné, jak nějací lidé kteří tu žijí, mohou být zlí a zaujatí. Hospůdka s fotbalovým hřištěm je naším ,,Centrem dění" jak pro nás rodiče i nerodiče, tak hlavně pro naše ,,VAŠE" děti. Všichni ti trenéři kteří se našim dětem věnují s plným nasazením by potřebovali od vás kazitelů pochvalu a uznání a ne toto. A to samé platí pro pani Janu Moravcovou, která se o prostředí areálu roky stará a která ho udržuje tak jak je. A každý z vás (i závistivců) musí uznat, že je to velmi pěkné. Ona je ta, která se vždy dokázala o společenské akce postarala a připravit nám všech krásné zábavy plné pěkné hudby a tance. Je to místo ,kde se lidé setkávají a dokáží se bavit. Vy co jsem píšete stížnosti, vy jste banda lidí která neví, to je se pořádně pobavit, ale věřte tomu, že vaše stížnosti nikoho z nás kdo na hřiště chodíme, tak nemůžou vyvést z míry, jen mi je líto provozovatele, nezaslouží si to. A Ti z vás, kteří jste se přistěhovali před třeba jen pár lety ,jste věděli že tu hřiště je a měli by jste se podle toho chovat. Žiji v Dolních Jirčanech již 28 let a to jak se chovají nějací z vás je vážně hrozné. Mám dvě malé děti a nikdy bych si nedovolila psát na stránky obce, že mi to budí děti. A ti kteří jste v blízkosti hřiště stejně jako já, vy víte o kom píší a to je vás v blízkosti víc o kom vím, že si neustále stěžujete , zamyslete se nad sebou. Třeba vy už máte děti odrostlé a od začátku co jste se sem nastěhovali , tak máte nějaký problém. Je to zarážející a smutné !
Těch deset minut co jsem se věnovala psaní tohoto texu, tak si člověk uvědomí jak je vaše sousedské chování zbytečné a kterým otravujete život mnoha lidem, ale myslím, že ani jeden z nich si kvůli vám nenechá zkazit den :-)
Přeji všech pěkný večer plný zábavy :-)

}

Pani magistro, priste se podepiste☺, ale vazne, vidim, ze vas ani na chvili nenapadne, ze by i druhy clovek mohl mit sva prava. S takovym clovekem je skutecne diskuse zbytecna. Nejde o hospodu, hriste}, ale o obycejmy respekt a uctu k druhym. Nebo vy napr. brzo rano chodite sekat travu u sousedovych oken, byt nikdo nepochybuje, ze je to zasluzna a prospesna cinnost?

Z čeho jste usoudil na to

Z čeho jste usoudil na to oslovení?

Každý z nás má svá práva, o

Každý z nás má svá práva, o tom nikdo z nás nepochybuje. Podpis tady není vůbec důležitý, nic neovlivní, je podstata ve slovech, které by jste si vy všichni měli uvědomit. Proč se pořád obracíte na nějaké zákony, myslíte si jak jste chytrý a důležití když si stěžujete, ale jste jen parta závistivců a arogantních lidí, která se tím vyžívá. Takový jedinci si vždy najdou problém, kdykoli a kdekoli !!!! To právě s vámi nemá cenu cokoli řešit, jste zaujatí a veškerá debata s vámi je zbytečná. Jo a když vám vadí i sekání trávy (normální běžná věc), tak už nevím co napsat :-) :-)

Ale starosta ani cele

Ale starosta ani cele zastupitelstvo nemuze povolit akci ktera bude rusit nocni klid. Pokud to udela, je to protipravni jednani a stejne takove povoleni nema platnost.
arogance zastupitelstva je zrejma i z jinych prispevku, napriklad stiznosti na svitici napis na obecnim uradu, ktery zari do noci a zejmena protilehlych domu a dodnes s tim urad nic neudelal. Pritom staci dat spinaci hodiny, aby to treba ve 20 hod vyplo, nebo se alespon snizila intenzita osvetleni.
Co jsme si zvolili, to mame.

RE: ale starosta ani

Dobrý den,

nevím na základě čeho, máte pocit, že jsme s tím nic neudělali. Se stěžovatelkou jsem mluvil, sehnal jsem luxmetr na změření osvitu, abychom mluvili o případném porušení normy. Mnohem více světla jde z veřejného osvětlení. Stěžovatelka sdělila, že si do střešního okna pořídila žaluzii. Jinak je trochu problém, že lidé si někde postesknou a hned to berou, že se to musí řešit, podle jejich představ. Sedím pár metrů od Vás, a přesto jste se za mnou nevydala, abychom to spolu probrali. Máme tu i návrhy, aby se večer vypínalo veřejné osvětlení úplně nebo bylo alespoň na fotobuňku. Tady jsme také logicky nevyhověli. Opravdu se nedá vždy vyhovět všem.

S pozdravem

Milan Vácha

Blazni

Lidi kruci jak dlouho už tu bydlíte? Já tu žiji již 7 rokem a co já si pamatuji tak dříve to tu bylo ješté horší!!! Každý pátek se na hřišti scházela omladina včetně mne a to nikomu nevadilo.Byl to pátek co pátek a hluk daleko větší a nic a teď když jsou tu akce jednou za měsíc tak to najednou všem vadí? Tak se tedy přestěhujte do města nebo si kupte barak uprostřed lesa ale bacha co když půjde kolem liška aby vás nerušila!!! Trošku se vzpamatujte a začněte myslet jako lidi. A každý kdo se jsem nastěhoval kolem hřiště tak s tímto musel počítat že tu a tam zde bude nějaka akce a že spoluobčané naší vesničky se celou zimu těší na to až bude léto, že si sednou na zahrádku daj si pivko, pobaví se, zasmějí a užijí si léto. A to že si tu někdo stěžuje že po desáté hodine je tu nadměrný hluk, že v sobotu brzy ráno mají fotbalové dětičky turnaj a že to někoho budí, nebo další vaše ,,krásné" připomínky NECHÁPU. a je jediná odpověď: každý jste věděl že je tu hřište tak jste si měli koupit pozemek o tři ulice dál a vaše problemy by to vyřešilo hezký večer Patrik Hájek

Nebavíme se o denním dění na

Nebavíme se o denním dění na fotbalovém hřišti, ale o nočním přiměřeném klidu a o pouštění v nočních hodinách rachejtlích a dělobuchů. Nemíchejte sem den a noc.

Tolerance

Dobrý den,

také vám přijde že k sobě byli lidé dřív tolerantnější?

To myslím oboustranně.