Černá skládka

Stav požadavku: 
Ověřuje se
Priorita požadavku: 
Normální

Dobrý den,
neustále se rozšiřuje černá skládka podél cesty z Baby do Sulic. I když je tato skládka již mimo k.ú. Psáry, vyvážejí sem svůj domovní odpad většinou chataři z Baby, konkrétně víme o dvou případech, kdy bychom mohli "majitele odpadů" přímo identifikovat. Poslední takový případ se udál tuto sobotu 24.10.2015 dopoledne, kdy z vrat určitého rekreačního domu vyjelo auto s přívěsným vozíkem plně naloženým objemným odpadem (včetně kamen, plechů apod.) a jeho majitelé (dva muži) začali skládat tento odpad podél sulické cesty. Jakmile jsme jim oznámili, že voláme policii, což se také stalo, urychleně zmizeli. Víme, že pokud policie nepřistihne viníka přímo na místě, nemůže zakročit a ani obec s tím nic nezmůže. Jen jsem chtěli požádat slušné občany obce, aby si více všímali toho, co se kolem nich děje a ty neslušné nepořádníky, aby odváželi svůj odpad do sběrného dvora, který od nich odebere velkoobjemový odpad zcela zdarma. Obec pak žádáme, zda-li by se nemohla spojit s obecním úřadem v Sulicích a domluvit se na případném úklidu skládky. Děkujeme. MK

Komentáře

Černá skládka

Na základě  diskuze byla MP Jesenice provedena kontrola uvedené lokality, kdy skutečně byly zjištěny celkem dvě místa, kde byly založeny černé skládky. Jelikož zjištěná místa se nacházejí  v katastrálním území obce Sulice, tak MP Jesenice v těchto místech již neprovádí kontrolu, ale to neznamená, že v případě zjištění podezřelé osoby, která by tam zakládala černou skládku, by nezakročila.

V současné době MP Jesenice zadokumentovala tyto černé skládky a to poté oznámila Obecnímu úřadu v Sulicích s návrhem na jejich odstranění.

MP Jesenice provádí namátkové kontroly chatových oblastí, ale zatím se žádné hlídce nepodařilo zjistit žádnou osobu, který by v chatové oblasti Bába nebo v uvedeném místě zakládala černou skládku. V budoucí době, pokud někdo je svědkem této protiprávní činnosti, uvítame oznámení, aby nedocházelo k této protiprávní činnosti.

skládka

Dobrý den, budeme kontaktovat Obecní úřad v Sulicích.

Sedláková, správa majetku

komentář

Nechápu lidi jako jsou tací,které jste popsal. Možná, že by to nebylo od věci do Vašeho příspěvku přidat rovnou jména, ale je mi jasné, že se třeba bojíte určité msty nebo jiné špatnosti. Jinak pozor na Babě opět vykradená chata.